SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1419641

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
piotrek991119
Witam! ćwiczę Twoim planem od 10 tygodni (etap 2) i robiłem do tej pory w każdym ćwiczeniu 2 serie rozgrzewkowe i 5 serii właściwych ze stałym ciężarem i teraz po przeczytaniu ostatnich postów nie wiem czy nie robię źle? może lepiej przejść na 5 serii z progresją


Możesz kontynuować, choć po takim okresie przeszedłbym na etap 3.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Krzystof
Przykładowy plan push/pull :


Push 1

Przysiady
Wyciskanie sztangi leżąc
Wyciskanie żołnierskie
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim
Pompki na poreczach w wersji na triceps lub wyciskanie francuskie ze sztangą

Szybkie pytanie, czy ćwiczenia mam wykonywać w takiej kolejności jak tu czy dowolnie (oczywiście mniejsze partię czyli tu triceps na koniec), a jeśli w tej to dlaczego płaska i skos nie są koło siebie w tej kolejności? Zawsze mi się zdawało, że się po kolei robi partie. Chodzi mi o to czemu jest jeszcze jedno ćwiczenie pomiędzy nimi?


Najlepiej w kolejności jaką podałem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 209
ronie220
Łukasz-84
Cześć,
Dobry rok temu rozpocząłem ćwiczenia i wszystko było ok do momentu wyjazdu na wakacjach. Doznałem dość poważnego urazu głowy i musiałem zaprzestać z ćwiczeniami.
Teraz powoli wracam do siebie i już byłem na 3 treningach oraz przeleciałem po bieżni 4km w spokojnym tempie.
Zdrowie wraca co cieszy ogromnie :) ale opona zimowa pozostała :P
186cm, 92/3kg i 98cm w obwodzie bioder.
Szukam diety bo czytałem to i tamto ale sam nie wiem jakiej użyć.
Chociaż nie wiem jakiej :/
Moja myśl to 80kg przy 3 treningach tygodniowo plus 2 razy bieżnia - na przemian od poniedziałku do soboty w środy mam jeszcze rehabilitację przez 1-2 miesiące.
Jakiej diety użyć by zrzucić tłuszcz a później móc pracować nad świeżą masą.
Pozdrawiam


Przejrzyj dział odchudzanie i odżywianie.
Następnie przeczytaj temat "Jak zabrać się za układanie diety". Chyba dawałem link na pierwszej stronie.


Dawałeś,jednakmam pytanie odnośnie różnicy białko/ww/ tłuszcze - wg. wyliczeń tych zapotrzebowań itp. bez treningu potrzebuję w okolicach 2100-2200 kcal i odpowiednio B/WW/T na dzień, moje pytanie jest takie by tracić na wadzę (głównie spalać tłuszcz) trzymam dietę w okolicach 2800 w dniach treningu a poza nimi utrzymuję 2100-2300 (wiadomo człowiek ma jeszcze inne aktywności).
Czy to nie zaburzy spadku masy ciała na mięśniach tzw. katabolizm bo tego się obawiam najbardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A jaki masz rozkład poszczególnych makro ? Bo to jest istotniejsze niż sama ilość kcal .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 209
ronie220
A jaki masz rozkład poszczególnych makro ? Bo to jest istotniejsze niż sama ilość kcal .


Zapotrzebowanie 2750 kcal (B: 104g, W: 413g, T: 76g)
Ostatnio przez chleb probio czy jakoś tak podskoczyłem z tłuszczem do 120 więc już teraz go odstawiłem i przeszedłem na pełnoziarniste/ciemne- więcej ww a prawie zerowa ilość tłuszczy.


Zmieniony przez - Łukasz-84 w dniu 2016-03-04 11:56:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Białko podbij to 180-200g. Węgle w dni treningowe na poziomie 350 a w dni wolne 250.
Na swoich makro nie schudniesz. Nie ma bata.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 209
To w sumie plan miałem podobny ale bałem się go zrealizować. Białko staram się trzymać na 2-2.5x waga własna kg, to jeszcze węgle w dół.
Dziękuję za pomoc


coś takiego miałem wczorajszego dnia -
dostarczono 2 794,3 kcal b: 202,5 g (29,0%) w: 217,7 g (31,2%) t: 123,7 g (39,9%) - tu przez ten chleb probio podskoczył tłuszcz :/


Zmieniony przez - Łukasz-84 w dniu 2016-03-04 12:00:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ważysz ponad 90 tak jak pisałeś ?

Węgle możesz śmiało trochę podbić. Będziesz miał z czego ucinać. Ale ponad 400g to już lekko na wyrost. Osobiście mam tyle na masie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 209
Ostatnio na siłowni podszedłem do wagi z ręcznikiem w dłoni- waga 88.9kg więc na czczo zapewne będzie już 88-89kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
To zastosuj ten rozkład, który podałem i rób co tygodniowe pomiary. Mozesz tutaj dzielić się rezultatami.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium