SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1421797

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
adacho26
Siema
Mam pytanie, moge dołożyc jakies aeroby żeby schudnać bo mam za dużo tluszczu a przez te ćwiczenia nie gubie masy.. Jak tak to kiedy?

Zmieniony przez - adacho26 w dniu 2013-03-17 10:38:48


Popraw dietę.
Aeroby po treningu mogą być choć lepszą opcją będą interwały w dni wolne.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
xxMichalLsxx
ronie a miedzy seriami przerwy to co mam przez ten czas robić siedzieć czy się ruszać ?
i czy na 3 etapie to też trenować trzeba każde ćwiczenie 3 razy w tygodniu ??? i czy mają wystąpić 3 treningi w 1 tygoniu czy mogą wystąpić w w 6 w jednym tygodniu ?? chodzi o podzielenie 6 ćwiczeń na 3 ćwiczenia

Zmieniony przez - xxMichalLsxx w dniu 2013-03-17 19:18:22

Zmieniony przez - xxMichalLsxx w dniu 2013-03-17 19:19:04


Możesz siedzieć,możesz się ruszać.Nie pytaj o takie błahostki.

W etapie 3 wykonujesz trzy ćwiczenia,trzy razy w tygodniu.Czego to nie rozumiesz?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
kielbaska5
Siema. Mam pytanie. Co można robić zamiast przysiadów i ogólnie ćwiczeń na nogi. Nie mogę ich robić bo mam problemy z kolanem (tak, byłem u lekarza). Macie jakiś pomysł coo można tam dać zamiast przysiadów?


Wylecz kolano.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
mumin83
witam,
wróciłem do treningów po dłuższej przerwie (ćwiczyłem systematycznie 3 lata potem 5 lat przerwy ale cały czas aktywny: rower, piłka,ekspander raz w tyg.).
Przez dwa miesiące robiłem ogólnorozwojowy teraz od 3 tyg. robię:
1. braki (3 ćw.) + nogi (3 ćw)
2. klatka (3 ćw) + tric.(3 ćw)
3. plecy (4 ćw) + bic. (2 ćw) + przedramię

myślałem żeby polecieć cyklem roniego. Tylko który etap 3, 4, 5? :)


Etap 5.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
DDM
Pytanie odnośnie etapu 3. Czy schodząc do 10/12 powtórzeń i 4 seri należy stosować progresję ciężarową z serii na serię czy ciężarem stałym robić i starać się powiedzmy zwiększać obciążenie z tygodnia na tydzień?


Tak,progresja co serie i co trening.Odpowiadam na to pytanie regularnie co kilka stron.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
zuras
Siema
Jestem po 4 miesiecznej przerwie w silowni z powodu kontuzji. Przed przerwa trenowalem rok, teraz chce powrocic do tematu tylko zastanawiam sie od czego zacząć. Wypatrzyłem w jednym z podwieszonych tematów "PIERWSZY ROK TRENINGÓW" etap 5 - plan push pull. Wydaje mi sie ze dobrym rozwiazeniem bedzie realizacja tego planu treningowego po takiej przerwie, czy aby napewno? Czy nie rozpocząć od etapu 4 (coś w podobie do FBW). Może jakieś inne propozycje? Prosze o pomoc


Zrób sobie 4-6 tygodni prostego FBW.Później może być ten split.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
inoshi
Czy etap 4 jest już wystarczający aby zacząć brac kreatyne ?? A jak nie to który :) ( oczywiscie ide od etapu 1 )



Poćwicz z 1,5/2 lata,poznaj swój organizm,ogranij technikę ćwiczeń i zbuduj podstawy siłowo-masowe.Wtedy możesz wziąć kreatynę,jeżeli zajdzie taka potrzeba.Inaczej nie odczujesz nawet jej działania.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
szczygiel259
Witam, sledze temat od początku i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak robić wiosłowanie. Może jakiś filmik poprawności wykonania oraz najważniejsza sprawa podchwytem czy nachwytem??


Rób nachwytem.
Filmików na yT od groma.
Instruktażów tutaj na forum od groma.

Zajrzyj do dzienników które obejmuje PROJEKT MASA(dział dzienniki dla początkujących).Tam już nie jedno wiosłowanie było poprawiane.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 278 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2630
Odnośnie etapu 5 to ten push pull jest dopracowany w pelni czy podstawic/pozmieniac/dodac cos?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
shusty
Na mojej siłce jest regulamin, że trzeba stosować się do zaleceń instruktora, a ten stwierdził że martwy ciąg mogą robić tylko osoby z min. pół rocznym doświadczeniem, więc punkt pierwszy mam już z głowy.


Niech poda jakieś sensowne argumenty.
Jeżeli powie że nie będziesz rósł-odeślij go do badań naukowych.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium