SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1418606

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Krystek93
A mi też miednica tak ucieka gdy schodzę w przysiadzie i muszę się ostro kontrolować.
Tak w ogóle to zaczynałem od 66 kg a dzisiaj na wagę staję rano po małym śniadaniu lecz po toalecie i widzę wagę 77 kg :) miałem podobny plan do tego z etapu 3:
1.Przysiad
2.Wyciskanie
3.Martwy ciąg
4.Military press
5.Wyciskanie wąskim chwytem z flarowaniem łokci
6.Uginanie ze sztangą

a ja miałem taki:
Przysiad
Martwy Ciąg
Wyciskanie na ławce
Wiosłowanie sztangą w opadzie
Wyciskanie Żołnierskie
Drążek
I tak mi ładnie waga skoczyła tylko że nic nie widać po mnie ale to dopiero 1 miesiąc treningów ;D
Teraz zaczynam od jutro tym planem z etapu 4.

Zmieniony przez - Krystek93 w dniu 2013-07-05 19:03:01


Przez jaki okres czasu przyszło te 9kg?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
sadasa
jak wy robiliscie w etapie 2 dokładaliscie cos kg czy caly czas jednym?


Możesz jechać stałym.
Z resztą ciężko rozpisać sensowną progresję,kiedy podniesienie 20/30kg stanowi wyzwanie(a to często się zdarza w przypadku totalnie początkujących).

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
sadasa
wyczytalem tutaj (http://www.kulturystyka.pl/atlas/naramienne.asp) ze robienie military press jest kontuzjogenne dla początkujących i nie poleca się go. Moge zamiast tego robic Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia lub Wyciskanie sztangielek ????????


Military press to najbardziej bezpieczna i naturalna wersja wyciskania barkowego.


Podciąganie sztangi wykonane niepoprawnie i z za dużym ciężarem-szybko rozprawi się ze stawami.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2013-07-08 16:27:11

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
kielbaska5
Witam. Jestem w etapie 3. Jak tam jest z dokladaniem ciężaru ??? Powinienem robic tak ze dokladam co serie chociaz 0,5kg w kazdym cwiczeniu, czy robic cos takiego ze w 1 tydz dokladam a w 2 tydz stały ciężar????


Pytanie wałkowane setki razy w tym temacie.


NASTĘPNYM RAZEM BANUJE.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 99 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1642
ronie220
Krystek93
A mi też miednica tak ucieka gdy schodzę w przysiadzie i muszę się ostro kontrolować.
Tak w ogóle to zaczynałem od 66 kg a dzisiaj na wagę staję rano po małym śniadaniu lecz po toalecie i widzę wagę 77 kg :) miałem podobny plan do tego z etapu 3:
1.Przysiad
2.Wyciskanie
3.Martwy ciąg
4.Military press
5.Wyciskanie wąskim chwytem z flarowaniem łokci
6.Uginanie ze sztangą

a ja miałem taki:
Przysiad
Martwy Ciąg
Wyciskanie na ławce
Wiosłowanie sztangą w opadzie
Wyciskanie Żołnierskie
Drążek
I tak mi ładnie waga skoczyła tylko że nic nie widać po mnie ale to dopiero 1 miesiąc treningów ;D
Teraz zaczynam od jutro tym planem z etapu 4.

Zmieniony przez - Krystek93 w dniu 2013-07-05 19:03:01


Przez jaki okres czasu przyszło te 9kg?


ok 1,5 miesiąca ale żyły na napince wychodzą więc chyba jest okej ;D
tylko szkoda że nic jeszcze po mnie nie widać w ramieniu 33,5 cm :(

Co do progresji ciężaru ja co tydzień dokładam po 2,5 kg :)
i np robiętak 2 serie początkowe samą sztangą później zakładam cały ciężar roboczy czyli 37,5 kg xD i wyciskam 3 serie po 10 powtórzeń
w przypadku wyciskania leżąc.


Zmieniony przez - Krystek93 w dniu 2013-07-08 19:40:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 489
Witajcie.
Wypróbowałem ten trening i mi się podoba - zostanę przy tym. Ale uginanie ze sztangą sprawia mi kłopot. Albo chwytam ją bardzo szeroko, albo strasznie ciągną mnie mięśnie prostowników palców/dłoni. Podobny problem miałem kiedyś chwytając szeroki uchwyt wąsko przy ściąganiu z wyciągu górnego do klatki. Czy można zastąpić to ćwiczenie jego analogiem z podchwytem?

pozdrawiam

Zmieniony przez - Pepe90 w dniu 2013-07-09 07:38:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 657
@Pepe90 Znam to, bo sam się z tym jakiś czas borykałem. Z czasem ręce się wzmacniają i to nie przeszkadza już w ogóle. Na siłowni też wzmocnisz tę małą część ciała. Siłka to nie tylko biceps, klata, plecy, bary ;D

Ja czasami nie miałem już siły trzymać, sztangi czy drążka i używałem już przy ostatniej serii takich pasków:
https://sklep.sfd.pl/Trec_Paski_treningowe_do_martwych_ciagów-opis644.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
Ronnie nurtuje mnie 1 pytanie. Mianowicie jestem na masie etap 4 (na nim redukowałem na nim skończę masę) i pytanie moje brzmi czy lepiej by po nim odskoczyć na bill star (bo chcę trochę siłę poprawić w podstawowych bojach i poprawić technikę) a później wrócić do etapu 5 i później 6 bo chyba po tych etapach przeskok na bill stara był by jak to mówcie "cofaniem się w rozwoju" co myślisz na ten temat? tak 8-10tygodniowy cykl 5x5 i powrót do etapu 5. Trening był by taki 3x w tygodniu ciężar stały:

A
- przysiad 5x5
- wyciskanie na lawce 5x5
- wioslowanie 5x5
- Pompki na poręczach (triceps) 3s 12x
- coś na brzuch 3s 12x

B
- przysiad 5x5
- wyciskanie barki 5x5
- mc(klasyk) 1x5(5x5)
- podciąganie na drążku podchwytem 3s 12x
- coś na łydki 3s 12x

Czy na twoim też mi się znacząco zwiększy siła. Zastanawiam się ponieważ pamiętam jak dawno temu robiłem trening ten i efekty były bardzo duże w stosunku do siły. Nie spotkałem się do dzisiaj z takimi efektami.

Zmieniony przez - StakeMan w dniu 2013-07-10 16:33:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Jutro odpowiem na wszystkie zaległe pytania

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Krystek93
ronie220
Krystek93
A mi też miednica tak ucieka gdy schodzę w przysiadzie i muszę się ostro kontrolować.
Tak w ogóle to zaczynałem od 66 kg a dzisiaj na wagę staję rano po małym śniadaniu lecz po toalecie i widzę wagę 77 kg :) miałem podobny plan do tego z etapu 3:
1.Przysiad
2.Wyciskanie
3.Martwy ciąg
4.Military press
5.Wyciskanie wąskim chwytem z flarowaniem łokci
6.Uginanie ze sztangą

a ja miałem taki:
Przysiad
Martwy Ciąg
Wyciskanie na ławce
Wiosłowanie sztangą w opadzie
Wyciskanie Żołnierskie
Drążek
I tak mi ładnie waga skoczyła tylko że nic nie widać po mnie ale to dopiero 1 miesiąc treningów ;D
Teraz zaczynam od jutro tym planem z etapu 4.

Zmieniony przez - Krystek93 w dniu 2013-07-05 19:03:01


Przez jaki okres czasu przyszło te 9kg?


ok 1,5 miesiąca ale żyły na napince wychodzą więc chyba jest okej ;D
tylko szkoda że nic jeszcze po mnie nie widać w ramieniu 33,5 cm :(

Co do progresji ciężaru ja co tydzień dokładam po 2,5 kg :)
i np robiętak 2 serie początkowe samą sztangą później zakładam cały ciężar roboczy czyli 37,5 kg xD i wyciskam 3 serie po 10 powtórzeń
w przypadku wyciskania leżąc.


Zmieniony przez - Krystek93 w dniu 2013-07-08 19:40:56


Sporo z tego to niewątpliwie tłuszcz/woda.
Możliwe że potrzebne będą jakieś zmiany w diecie.Agresywna masa,w pełnym tego słowa znaczeniu,jest dobra-ale na jeden/2 mezocykle.Później już pogarsza się wrażliwość insulinowa,zaczynasz łapać tłuszcz jak odkurzacz...itd.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium