SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1419648

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 489
ronie220


Nie zostałeś skierowany na prześwietlenie?

RTG .
Później rezonans.


Bez tego nie wiadomo,czy kilka ćwiczeń korekcyjnych naprawiłoby problem,czy będziesz musiał pożegnać się z dużymi ciężarami,bo Twój kręgosłup jest w kiepskim stanie.


Na razie nie. Kazał mi odpocząć od MC, a jeśli się upieram, to mam wrócić i zobaczyć, czy jest źle. Wtedy odstawić na zawsze martwy ciąg. Stąd moje pytanie o ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 54
Witaj ponownie ronie220

Mam pytanie odnośnie etapu piątego który katuję już ponad miesiąc 3x w tygodniu.

Nie bardzo czaje tą rozpiskę.

plan push/pull ma się robić w kółko? Bo pod spodem jest rozpiska na 1.góra/dół - UPPER/LOWER BODY
2. i jeszcze FRONT/BACK (przód/tył)

te ćwiczenia 1/2 mają się przeplatać z push/pull? Czy chodzi o to żeby push/pull robić na zasadzie rampy? Bo wśród moich współtowarzyszy na "domowej siłowni" mamy różne sugestie. Robimy ciągle push/pull dokładając zawsze coś na koniec by był progress i to wychodzi, ale w tych kolejnych ćwiczeniach pojawiają się nowe wyzwania.
Znalazłbyś 5 minut by pod spodem napisać jaka kolejność tego wszystkiego? Byłbym wdzięczny. Szukałem na forum, ale jak sie jednego już trzymam i są efekty to przy tym zostaje póki co :)

Ćwiczymy w ten sposób:

Push 1
x
Pull (obojętne ,który zestaw)
x
Push 2

Pull 1
x
Push (obojętne,który zestaw)
x
Pull 2

I tak na okrągło.

Czy między te ćwiczenia mamy dodać jeszcze plan góra/dół i przód/tył?
Jak tak to w które miejsce???


--------------------------
RADA DLA WSZYSTKICH EKTOMORFIKÓW. RZUĆCIE FAJKI I TE MANUALNE I TE ELEKTRONICZNE!!!
Rzuciłem 1 kwietnia elektronika i do dziś wada moja bez specjalnej diety skoczyła ponownie o 4 kg. Czyli od początku trenningów jest to już 15 kg. Gorąco polecam rano owsiankę/banan/rodzynki/miód jak i też do szkoły/pracy.

pozdrawiam
K.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 446 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20352
dlaczego ćwiczenia nie są w kolejności? Np. najpierw jest ćwiczenie na plecy, potem na klatę a potem znowu na plecy. ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
houseworkout
A no racja sa szrugsy ;) to można coś dorzucić na łydki? I można wymienić wyciskanie na skosie na coś innego? Bo niestety nie mam możliwości wykonania tego ćwiczenia. I na biceps są tylko 2 ćwiczenia, będą fajnie rosły? :) wiem ze np. przy wioslowaniu itp ćwiczeniach bicepsy też biorą udział no ale pytam :) i jeszcze jedno pytanie, czy skośne brzucha też będą rosły przy tych wielostawowych?


Mozesz wrzucić wspięcia na palce.

Bez skosu ucierpi górna partia klatki piersiowej.
Oczywiście na początku wszystko ładnie się rozrasta od ćwiczeń podstawowych,jednakże później zaczynają pojawiać się dysproporcje,gdyż bodźce płynące z tych ćwiczeń nie są wystarczające ,by pobudzić daną cześć mięśnia.Wtedy z pomocą przychodzą ćwiczenia uzupełniające/kulturystyczne,które łatają braki.

Dopóki nie masz skosu-rób pompki z nogami na podwyższeniu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Lifeisgoood
Witam !

Moim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, która jest na poziomie około 30 % bf mam zaledwie 19 lat i chcę raz a dobrze z tym skończyć.

Od około miesiąca chodzę na boks 3x w tygodniu ( pon,śro,pią) resztę dni mam wolne i zamierzam je zagospodarować. Dietę mam ułożoną gorzej z przestrzeganiem, ale mam zamiar to zmienić.

Czytając artykuł zatrzymałem się na etapie drugim. Chodzi mi o te ćwiczenia : przysiad,wyciskanie sztangi,mc,wiosłowanie czy takie ćwiczenia na prawdę pomogą mi w redukcji ? Wiem, że jestem początkujący w treningu siłowym, ale mam ambicje na jakieś konkretne FBW. Otóż planowałem od jutra zapisać się na siłownie nawet rozpisałem sobie rozpiskę opartą o Wasz atlas ćwiczeń i teraz nie wiem co mam czynić.

W domu mam co prawda sztangielki do 10 kg i mógłbym zamienić wyciskanie sztangi leżąc na wyciskanie sztangielkami itp. ale czy nie lepiej będzie pójście na siłownie na trening ogólny przy tym profesjonalnym sprzęcie i w razie czego radzie jakiegoś "kafara" co do wykonywania jakiegoś ćwiczenia ? A trening tj.przysiady,mc,wiosłowanie... robił bym w domu, bo nie opłacałoby mi się pójść na siłownie.
Z tego co widzę to siłownia opłaca się dopiero od etapu 4/5 a moim celem jest spadek tkanki tłuszczowej i zastąpienie jej mięśniową, więc zanim poszedł bym na siłownie to będzie koniec września. Dokładniej chodzi mi odchudzeniu się do sportowej sylwetki, bo od września zacznie się pogoń za dziewczętami do studniówki a która będzie chciała takiego jak ja hehe, więc mam na swój sposób motywacje.

Oprócz boksu i planowanej siłki/ćwiczeń w domu chcę regularnie biegać 40-50 min przebiegam około 5-8 km w ten czas.



Co możecie doradzić w mojej sprawie ?





Zmieniony przez - Lifeisgoood w dniu 2014-05-30 19:14:24


Podstawą podczas redukcji jest dieta.
Trening siłowy ma pomoc podtrzymać masę mięśniową(nie da się jej zwiększyć na ujemnym bilansie kcal) + oczywiście jest to jakaś forma dodatkowej aktywności fizycznej.

Czy warto ? Sam odpowiedz sobie na to pytanie.
Jeśli chcesz być szczupły-trening siłowy zbędny.
Jesli zaś chcesz być szczupły i muskularny-bez siłowni się nie obędzie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
biomechanica
Witam
rozpoczynam etap 5 pytanie dotyczy progresji. W planie napisane jest ze
"Wszedzię 4s po 6/8(jeśli postępy się nie wyczerpały) lub 10/12p (lekko cofamy się z ciężarem). " z kolei autor w wielu odpowiedziach pisal ze cwiczymy z progresja piramidlna jak i progresja liniowa.Przez progresje piamidalna rozumiem ze z kazda seria zwiekszamy ciezar ale i ZMNIEJSZAMY LICZBE POWTORZEN wiec przy 4 wskazanych seriach robimy
1-50%-12powtorzen
2-70%-10powtorzen
3-90%-8powtorzen
4-100%-6powtorzen

wiec dlaczego w planie napisane jest 6/8 lub 10/12 poworzen?CZy wedle autora progresja ta polega tylko na zwiekszaniu ciezaru przy jednakowej liczbie powtorzen?


Gdzie pisałem o piramidzie ? Daj linka

Miałem raczej na myśli progresję przy zachowaniu stałej ilości powtórzeń.6/8 to zakres w jakim masz się zmieścić.Nie więcej,nie mniej.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Pepe90
ronie220


Nie zostałeś skierowany na prześwietlenie?

RTG .
Później rezonans.


Bez tego nie wiadomo,czy kilka ćwiczeń korekcyjnych naprawiłoby problem,czy będziesz musiał pożegnać się z dużymi ciężarami,bo Twój kręgosłup jest w kiepskim stanie.


Na razie nie. Kazał mi odpocząć od MC, a jeśli się upieram, to mam wrócić i zobaczyć, czy jest źle. Wtedy odstawić na zawsze martwy ciąg. Stąd moje pytanie o ćwiczenia.


Odpocząć od MC?
To robiłeś w ogóle to ćwiczenie wcześniej ?
Rozumiem,że ten "odpoczynek" ma pozbyć się wady postawy czy zmian zwyrodnieniowych?

Więc daj na wstrzymanie.Choć dziwią mnie teorie Pana Doktora.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
cisek222
Witaj ponownie ronie220

Mam pytanie odnośnie etapu piątego który katuję już ponad miesiąc 3x w tygodniu.

Nie bardzo czaje tą rozpiskę.

plan push/pull ma się robić w kółko? Bo pod spodem jest rozpiska na 1.góra/dół - UPPER/LOWER BODY
2. i jeszcze FRONT/BACK (przód/tył)

te ćwiczenia 1/2 mają się przeplatać z push/pull? Czy chodzi o to żeby push/pull robić na zasadzie rampy? Bo wśród moich współtowarzyszy na "domowej siłowni" mamy różne sugestie. Robimy ciągle push/pull dokładając zawsze coś na koniec by był progress i to wychodzi, ale w tych kolejnych ćwiczeniach pojawiają się nowe wyzwania.
Znalazłbyś 5 minut by pod spodem napisać jaka kolejność tego wszystkiego? Byłbym wdzięczny. Szukałem na forum, ale jak sie jednego już trzymam i są efekty to przy tym zostaje póki co :)

Ćwiczymy w ten sposób:

Push 1
x
Pull (obojętne ,który zestaw)
x
Push 2

Pull 1
x
Push (obojętne,który zestaw)
x
Pull 2

I tak na okrągło.

Czy między te ćwiczenia mamy dodać jeszcze plan góra/dół i przód/tył?
Jak tak to w które miejsce???


--------------------------
RADA DLA WSZYSTKICH EKTOMORFIKÓW. RZUĆCIE FAJKI I TE MANUALNE I TE ELEKTRONICZNE!!!
Rzuciłem 1 kwietnia elektronika i do dziś wada moja bez specjalnej diety skoczyła ponownie o 4 kg. Czyli od początku trenningów jest to już 15 kg. Gorąco polecam rano owsiankę/banan/rodzynki/miód jak i też do szkoły/pracy.

pozdrawiam
K.



Tam są podane 3 przykładowe,osobne plany treningowe.
Niczego nie mieszasz.

Co do papierosów-gratuluje dobrej decyzji ! A zalet jest z pewnością dużo więc .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
flash616
dlaczego ćwiczenia nie są w kolejności? Np. najpierw jest ćwiczenie na plecy, potem na klatę a potem znowu na plecy. ???


Ćwiczenia są ułożone od najcięższego do najlżejszego.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Usunięty przez TomQ-MAG za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 82
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium