SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1419894

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
moze rozpietki ?? nie ma ich w całym planie a troche mi ich brakowało :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 874
Po każdym poniedziałkowym treningu z etapu II mam takie zakwasy że przykładowo w środę nie daje rady ćwiczyć... i wychodzą mi tylko 2 treningi w tyg, zmniejszyć obciążenie czy jak? waże 72kg robie koło 13-14 powt w serii (4 serie) ciężary na jakich ćwicze to klatka 45kg przysiad 50 martwy ciąg 50 (dałbym rade więcej ale przedramiona nie ogarniają i nie mogę utrzymać sztangi)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
odpuszczanie treningow z powodu zakwasow nie jest dobrym rozwiazaniem, z czasem zakwasy nie beda az tak dokuczliwe : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 657
Ja mam podobnie na pierwszym etapie, ale tylko z nogami. Z zakwasami normalnie się ćwiczy, ale te są przeogromne. MC na końcu przez nogi nie daję rady już wyrobić. Może sobie raz odpuszczę czasami same przysiady ze sztangą, jak będzie tak extremalnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 874
no ja zasadniczo też głównie nogi... zmniejszyć ciężar czy li ch**?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 657
Ja ostatnio zmniejszyłem ciężar do śmiesznych rozmiarów a i tak nie dałem rady zrobić MC 5 serii później, bo nogi wysiadały z wysiłku. Nawet po treningu w piątek w poniedziałek dalej czuję w nogach mocno ćwiczenia. Oczywiście to się zmieni z czasem i spokojnie będę dawał radę, ale na razie jest hardcore.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Raadek1990
moze rozpietki ?? nie ma ich w całym planie a troche mi ich brakowało :)


Lepiej jakieś wyciskanie sztangielek na poziomej czy lekko ujemnej ławce.
Coś co będzie napędzało masę piersiowych i wzmacniało cały łańcuch.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
KrisT19
Po każdym poniedziałkowym treningu z etapu II mam takie zakwasy że przykładowo w środę nie daje rady ćwiczyć... i wychodzą mi tylko 2 treningi w tyg, zmniejszyć obciążenie czy jak? waże 72kg robie koło 13-14 powt w serii (4 serie) ciężary na jakich ćwicze to klatka 45kg przysiad 50 martwy ciąg 50 (dałbym rade więcej ale przedramiona nie ogarniają i nie mogę utrzymać sztangi)


Ciało się zaadaptuje po kilku treningach.Bez obaw

Aczkolwiek jeśli bóle są naprawdę mocne-warto przesunąć/odpuścić trening.



A niektórzy pisali że w tym etapie jest za mało ćwiczeń.Jak widać teoria nie ma pokrycia z praktyką

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
shusty
Ja mam podobnie na pierwszym etapie, ale tylko z nogami. Z zakwasami normalnie się ćwiczy, ale te są przeogromne. MC na końcu przez nogi nie daję rady już wyrobić. Może sobie raz odpuszczę czasami same przysiady ze sztangą, jak będzie tak extremalnie.


Czasem warto odpuścić.
Być może za bardzo się eksploatujesz.

Zetnij ilość serii i/lub % ciężaru.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
KrisT19
no ja zasadniczo też głównie nogi... zmniejszyć ciężar czy li ch**?


Ciężar albo ilość serii,albo to i to.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium