SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1422496

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Pewnie, że tak.
Sam trenuję na podobnej siłowni.Sprzęt pamięta jeszcze pierwszą wojnę światową.
Kupa rdzy i nierówna podłoga.

Ale mamy skręcane sztangielki.Na jedną chyba ze 102kg weszło

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8679
Chcę zmodyfikować etap 4 tak by nie obciążać kręgosłupa i nadto nie obciążać stawów

Zestaw A:
1. wykroki długie 4x10p
2. drążek podchwytem 3-4 x max
3. WL 4x10p
4. millitary press 3x15p (bo dobrze mi wchodzi dużo powtórzeń)
5. pompki na poręczach 3-4 x max
6. uginanie sztangi na modlitewniku 4x10p

Zestaw B:
1. wykroki krótkie 4x10p
2. drążek nachwytem 3-4 x max
3. wciskanie sztangielek na skosie dodatnim 4x10p
4. millitary press sztangielek siedząc 3x15p
5. california press 4x12p
6. uginanie stojąc z prostą sztangą 4x12p

3x w tygodniu
progresja ciężaru z serii na serię
Nada się?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
Przechodzę na 3 etap i chciałbym go troszkę zmodyfikować uwzględniając moje obecne ograniczenia. Wyglądałoby to tak:

1.Przysiad przedni
2.Dzień Dobry
3. WL
4.Military press
5.Wyciskanie wąskim chwytem z flarowaniem łokciami ( prowadzenie w bok)
6.Uginanie ze sztangą prostą

Wszędzie 4s po 8/10p

Mam mocno przykurczone/skrócone mieśnie całej tylnej taśmy i to powoduje duży ogon w przysiadzie tylnim i MC nawet w wersji sumo z wysokimi podstawkami. Pracuje cały czas nad rozciągnięciem, mobilizacją ale dopóki tego nie poprawię chciałbym zrezygnować z tych dwóch ćwiczeń ? Czy taki plan się nada ? Brakuje czegoś na najszersze więc pomyślałem że w Pn Pt robiłbym Dzień dobry a w środe Wiosło. Dobry pomysł ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Jakim cudem Ty robisz buttwinka na mc sumo z podstawek? Serio, nie pomylił Ci się buttwink z kocim grzbietem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
No takim cudem że mam okrutnie skrócone/przykurczone dwójki. Nie nie pomyliło mi się. Zresztą patrz:





Na dole plecy wyraźnie się wypłaszczają. Komedia no ale co pan zrobisz jak nic nie zrobisz :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Na czym polega to wypłaszczanie pleców Twoim zdaniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
Na zaokrąglaniu w dolnym odcinku. Zauważ na filmie że w odcinku piersiowym kręgosłupa robię delikatny przeprost a na dole jest delikatny buttwink. Gdy mam sztangę niżej przeprost/wyprost są jeszcze wieksze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Marsid- super, że widziałeś w dyskusji pojęcia "przeprost" czy "buttwink", ale nie masz "przeprostu" w odcinku piersiowym kręgosłupa i "buttwinka" w odcinku lędźwiowym... Pomijam już fakt, że buttwink odnosi się do pośladków, a nie kręgosłupa.

Nie analizuj sobie samodzielnie filmów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
Nie analizuje tego tylko sam. Zobacz jak to wygląda na dole:



Nie tak to powinno wyglądać...

Zmieniony przez - marsid w dniu 2014-09-13 10:27:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
1. To nie jest ten sam filmik.
2. Zanim zaczniesz mówić o wadach postawy naucz się przynajmniej pozycji startowej, bo jak na starcie się nie umiesz ustawić, to z każdym cm ruchu będzie gorzej- żadna filozofia.
a) piszczele mają być pionowo, nie pod kątem 45- to jest jakieś przykucnięcie, a nie pozycja startowa
b) głowa- nie patrzysz się na stopy...
c) łopatki- łaskawie ściągnij
d) powtarzam: BUTTWINK DOTYCZY TYŁKA!!! (butt to Twoim zdaniem "tyłek" czy "kręgosłup"?) nie odcinka lędźwiowego. Nie używaj tego pojęcia, bo nie masz pojęcia co ono znaczy.


Ale racja: nie tak to powinno wyglądać...


Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2014-09-13 10:33:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium