SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1421670

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
wazzup1988
I ja mam małe pytanko:
ćwiczę w piwnicy w której sufit mam na wysokości 2 metrów.

Na etapie III z racji "braku technicznej możliwości" wykonywania wyciskania żołnierskiego zastąpiłem je wyciskaniem sztangi siedząc. Na etapie IV mamy wyciskanie hantli siedząc - jednak "siedzące" zrobiłem już na poprzednim etapie, a tu dla odmiany chciałbym stojąc.

Wyczytałem gdzieś kiedyś radę Antosia by robić WŻ na rozstawionych nogach, bo stabilniej. Czy mógłbym robić zamiast wyciskania siedząc wyciskanie hantli na owych rozstawionych (sprawdziłem - muszę je rozstawić i przód-tył i lewo-prawo by zmieścić się pod sufitem) nogach ? Czy nie wpłynie to w jakikolwiek sposób negatywnie zarówno na stawy jak i na ogólną progresję treningu ?

Osobiście stawiałbym że nie, ale wolę dopytać

Dodam jeszcze mały opis:
Rozstaw coś koło metra, palce stóp na zewnątrz, kolana lekko ugięte (taki ćwierć-, może 1/8-przysiad) i w miarę możliwości "zabezpieczone" napięciem całej sylwetki, plecy proste.

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
dawid.p
rion10
a dajesz radę wykonać overhead squat poprawnie technicznie?


Dam radę. Pracuję nad ruchomością barków i kostek. Zrobię rwanie na półprzysiad, taki power snatch. Staram się jednak schodzić jak najgłębiej bo jak wejdą ciężary to nie wyrwę już ich tak wysoko.


jak jesteś w stanie wykonać technicznie to możesz wprowadzić takie modyfikacje

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 749
Mam do was pytanie czy jako początkujący na masę trenować lepiej każdą partię 3x w tyg czy lepiej raz czytałem tutaj na forum że powinno być 2-4dni przerwy między treningiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 730
Siema moge wykonywać ten plan ( MC i przysiady ) mając 16 lat ? Oczywiście małe obciążenie i dobra technika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Buqy
Siema moge wykonywać ten plan ( MC i przysiady ) mając 16 lat ? Oczywiście małe obciążenie i dobra technika


tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
matx6
Mam do was pytanie czy jako początkujący na masę trenować lepiej każdą partię 3x w tyg czy lepiej raz czytałem tutaj na forum że powinno być 2-4dni przerwy między treningiem.


A jak to ma się do tego wątku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 679 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3873
Witam, mam pytanie co do etapu 4 Zestaw B:

1.Uginanie sztangi na modlitewniku- nie mam modlitewnika, moge robic cwiczenie to co w zestawie A czyli Uginanie stojąc z prostą sztangą lub UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC ???

2.skosu również nie mam ;] moge robic to cwiczenie bez skosu na prostej ławeczce??

3.Martwego ciągu nie moge wykonywac bo mam problemy z kolanem moge zastąpic to cwiczenie chociaz UNOSZENIEM TUŁOWIA Z OPADU ????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
sadasa
Witam, mam pytanie co do etapu 4 Zestaw B:

1.Uginanie sztangi na modlitewniku- nie mam modlitewnika, moge robic cwiczenie to co w zestawie A czyli Uginanie stojąc z prostą sztangą lub UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC ???

2.skosu również nie mam ;] moge robic to cwiczenie bez skosu na prostej ławeczce??

3.Martwego ciągu nie moge wykonywac bo mam problemy z kolanem moge zastąpic to cwiczenie chociaz UNOSZENIEM TUŁOWIA Z OPADU ????


1.Mogą być sztangielki dla odmiany.

2.Nie masz skosu?To jak zamierzasz rozbudować część przyobojczykową klatki?

3.Skoro masz problemy z kolanem,połowa ćwiczeń z tego planu odpada.Byłeś u specjalisty?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 679 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3873
ronie220
sadasa
Witam, mam pytanie co do etapu 4 Zestaw B:

1.Uginanie sztangi na modlitewniku- nie mam modlitewnika, moge robic cwiczenie to co w zestawie A czyli Uginanie stojąc z prostą sztangą lub UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC ???

2.skosu również nie mam ;] moge robic to cwiczenie bez skosu na prostej ławeczce??

3.Martwego ciągu nie moge wykonywac bo mam problemy z kolanem moge zastąpic to cwiczenie chociaz UNOSZENIEM TUŁOWIA Z OPADU ????


1.Mogą być sztangielki dla odmiany.

2.Nie masz skosu?To jak zamierzasz rozbudować część przyobojczykową klatki?

3.Skoro masz problemy z kolanem,połowa ćwiczeń z tego planu odpada.Byłeś u specjalisty?


2. Mam w planach kupno, ale narazie nie mam ;]
3. Byłem, cwiczenia na nogi na pewno musze sobie odpuscic ;/ Ale jak nie moge robic tego martwego ciagu to chociaz chce robic cwiczenie w ktorym będę cwiczyl troche tego co w nim. To moze byc to UNOSZENIEM TUŁOWIA Z OPADU, czy nie? ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Może być to unoszenie albo good morning,choć tutaj z rozwagą.Podczas głębokiego zakresu ruchu,zachodzi większa fleksja w kolanie,przez co mogą pojawić się dolegliwości bólowe.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium