SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1419272

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Mmmario1
A mam jeszcze jedno pytanie. Pracuje dość mocno fizycznie, są dni kiedy w pracy nie robię nic, a czasem trzeba przerzucić 200 kartonów 30 kilowych. Taka mała dygresja.

Trening w takie dni ma sens, gdy już przed treningiem jestem zajechany? Jest jakiś sposób żeby to fajnie pOgodzicc?


Odżywiaj się odpowiednio.
Ciało z czasem się zaadaptuje aczkolwiek czasem po prostu warto odpuścić,zamiast iść styranym na trening.

Dobierz intensywność treningu pod siebie a będzie dobrze.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Henio_Złoczyńca
Witam serdecznie,

Ronie chciałbym wrócić do tematu zastąpienia MC innym ćwiczeniem lub ćwiczeniami. Napisałeś co prawda że jest nie do zastąpienia ale ze względu na wadę kręgosłupa w części lędźwiowej zastąpić je czymś muszę :(
Czy Unoszenie tułowia z opadu będzie wystarczająco dobrym substytutem czy warto dołożyć jeszcze jakieś ćwiczenie? Dodam że zaczynam swoją przygodę od 2 etapu.

Z góry dzięki za odpowiedź


Co to za wada?

Nadmierna/zniesiona lordoza?

Byłeś z tym u lekarza?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 887
Wadą jest bardziej poziome ustawienie kości krzyżowej i niespojenie łuku S1. Oczywiście konsultowałem kwestię siłowni z ortopedą. Generalnie nie ma przeciwwskazań ale doradził mi unikanie dźwigania podobnego do martwego ciągu. Co prawda nie pokazał modelowo wykonanego mc, a raczej dźwiganie ciężaru z ziemi na prostych nogach i z "garbem" ale możemy chyba przyjąć że martwy ciąg wchodzi w zakres tego czego powinienem unikać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 324
ronie220
19piter64
Mam kilka pytan do etapu 3:
- czy przysiad ze sztanga moge zrobic na suwnicy ?
- czy wyciskanie żolnierskie moge robic na siedzaco i czy szerokosc rak ma byc na szerokosc barkow czy szerzej ?


Zmieniony przez - 19piter64 w dniu 2013-04-09 19:22:59


1.Nie

2.Może być.Łap szerszej.

Pytam jako laik, dlaczego nie można robić go na suwnicy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Maszyna narzuca tor ruchu- normalnego przysiadu nie wykonujesz na osi góra-dół. Jak później przerzucisz się na wolny ciężar, to będziesz miał patologiczne wzorce ruchowe.
Plus wolny ciężar dużo szybciej pobudzi układ nerwowy i dotrze do głębszych warstw mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 416
ronie jestem aktualnie na 3 etapie i chciałem zapytać czy moge biegać 10 min w dni nie treningowe i 15 min na worku albo 10 min na worku bokserskim???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Tak, nie ma przeszkód- aktywny wypoczynek jest czasami lepszy od siedzenia na tyłku. Byle aktywny wypoczynek nie przemienił się w męczący wysiłek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
jes siur of kors natyrliś ja wol.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3467
3.Żuraw
co moge dac zamiast tego?

Zmieniony przez - kubik1 w dniu 2013-04-10 23:14:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Uginanie podudzi na maszynie, ale to nie jest idealny zamiennik. Lepiej się pomęczyć na żurawiu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium