SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1419526

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 290 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2252
ronie220
divao
Ronie. Do końca miesiąca kończę 6 etap push/pull. Jaki plan teraz obrać gdy cwicze co drugi dzień? Push/pull, up/low a przede wszystkim skąd teraz brać efektywne plany jak te Twoje, które mega zmienily moje cialo i za to jestem Ci szalenie wdzięczny, bo zmieniles jedno życie wiecej na lepsze :) dzięki!!

Zmieniony przez - divao w dniu 2014-03-02 16:46:43


Teraz masz multum możliwości.Możesz rozwinąć skrzydła ;)

Porponuję zacząć od 3 dniowego programu,gdzie partia trenowana jest raz w tygodniu.W dalszej perspektywie-większa objętość,więcej dni,manipulowanie metodami....itd.

Trenuj w sposób przemyślany.Zamiast skakać z kwiatka na kwiatek,buduj sobie 12-16 tygodniowe mezocykle.Co kilka tygodni lekkie zmiany(zakres powtórzeń,ćwiczenie uzupełniające.Baza pozostaje ta sama).


Dzięki za miłe słowa.



Biorę się za układanie nowego planu i teraz tak, chce go podzielić na 3 części (ćwiczę nie trzy razy w tygodniu, ale co drugi dzień, bo mi to odpowiada.



Trening 1 Klatka Biceps
Trening 2 Plecy Barki
Trening 3 Nogi Triceps

Teraz pytania co do tego:
1. Czy taki podział partii jest poprawny?

2. Mam około 81kg, celuje w 90kg zanim zajme się redukcją. Jako, że startowałem od 60kg to zdążyłem troszkę BF'a zyskać na brzuchu i zastanwiam się, czy wpleść w ten trening jakieś ćwiczenia na brzuch czy to jest bezcelowe i zachować robienie brzucha na redukcje?

3. Powinienem wcisnąć jeszcze gdzieś ćwiczenia na przedramiona i jakie polecasz?

4. Klatkę i Biceps chcę robić wg. poradników Mwashiego "Porusz swoje"
https://www.sfd.pl/temat187974/
https://www.sfd.pl/temat43126/
nad resztą jeszcze pracuję, dam znać jak ułożę.


Zmieniony przez - divao w dniu 2014-03-14 14:25:19

Zmieniony przez - divao w dniu 2014-03-14 14:25:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7074
Addamek, ronie220 dzięki za odpowiedź. Postaram się z filmów nauczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 290 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2252
divao
ronie220
divao
Ronie. Do końca miesiąca kończę 6 etap push/pull. Jaki plan teraz obrać gdy cwicze co drugi dzień? Push/pull, up/low a przede wszystkim skąd teraz brać efektywne plany jak te Twoje, które mega zmienily moje cialo i za to jestem Ci szalenie wdzięczny, bo zmieniles jedno życie wiecej na lepsze :) dzięki!!

Zmieniony przez - divao w dniu 2014-03-02 16:46:43


Teraz masz multum możliwości.Możesz rozwinąć skrzydła ;)

Porponuję zacząć od 3 dniowego programu,gdzie partia trenowana jest raz w tygodniu.W dalszej perspektywie-większa objętość,więcej dni,manipulowanie metodami....itd.

Trenuj w sposób przemyślany.Zamiast skakać z kwiatka na kwiatek,buduj sobie 12-16 tygodniowe mezocykle.Co kilka tygodni lekkie zmiany(zakres powtórzeń,ćwiczenie uzupełniające.Baza pozostaje ta sama).


Dzięki za miłe słowa.



Biorę się za układanie nowego planu i teraz tak, chce go podzielić na 3 części (ćwiczę nie trzy razy w tygodniu, ale co drugi dzień, bo mi to odpowiada.



Trening 1 Klatka Biceps
Trening 2 Plecy Barki
Trening 3 Nogi Triceps

Teraz pytania co do tego:
1. Czy taki podział partii jest poprawny?

2. Mam około 81kg, celuje w 90kg zanim zajme się redukcją. Jako, że startowałem od 60kg to zdążyłem troszkę BF'a zyskać na brzuchu i zastanwiam się, czy wpleść w ten trening jakieś ćwiczenia na brzuch czy to jest bezcelowe i zachować robienie brzucha na redukcje?

3. Powinienem wcisnąć jeszcze gdzieś ćwiczenia na przedramiona i jakie polecasz?

4. Klatkę i Biceps chcę robić wg. poradników Mwashiego "Porusz swoje"
https://www.sfd.pl/temat187974/
https://www.sfd.pl/temat43126/
nad resztą jeszcze pracuję, dam znać jak ułożę.



Poprawka jednak
Trening 1 Klatka Biceps
Trening 2 Plecy Triceps
Trening 3 Nogi Barki

Dodatkowo brzuch co drugi trening, także różnie wypaść może.

Zmieniony przez - divao w dniu 2014-03-15 12:22:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 762
Witam . Mam do was małe pytanie . Otóż mój staż to 1 rok i mam teraz zamiar zmienić profil treningowy na FBW . Rozpisałem sobie taki plan : poniedziałek , środa , piątek ( 2 ćwiczenia po 3 serie na plecy , klate , barki ; 2 ćwiczenia po 2 serie na biceps i triceps + brzuch ) , sobota oddzielnie nogi . Serie opieram na najważniejszych ćwiczeniach i wolnych ciężarach ( wyciskanie , podciąganie , żołnierskie , wiosłowanie , rozpiętki itp ) . Głownie chodzi mi tutaj o to czy ten trening nie jest aby troche przeładowany , w sensie czy nie za dużo serii przede wszystkim na barki , klate i plecy ( bo to da w skali tygodnia 18 serii na partie ) . Proszę o pomoc ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3760
Witam.Czy zmiana serii na redukcji na 3 tyczy sie też ćwiczeń izolacyjnych,żuraw,podciąganie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
divao
ronie220
divao
Ronie. Do końca miesiąca kończę 6 etap push/pull. Jaki plan teraz obrać gdy cwicze co drugi dzień? Push/pull, up/low a przede wszystkim skąd teraz brać efektywne plany jak te Twoje, które mega zmienily moje cialo i za to jestem Ci szalenie wdzięczny, bo zmieniles jedno życie wiecej na lepsze :) dzięki!!

Zmieniony przez - divao w dniu 2014-03-02 16:46:43


Teraz masz multum możliwości.Możesz rozwinąć skrzydła ;)

Porponuję zacząć od 3 dniowego programu,gdzie partia trenowana jest raz w tygodniu.W dalszej perspektywie-większa objętość,więcej dni,manipulowanie metodami....itd.

Trenuj w sposób przemyślany.Zamiast skakać z kwiatka na kwiatek,buduj sobie 12-16 tygodniowe mezocykle.Co kilka tygodni lekkie zmiany(zakres powtórzeń,ćwiczenie uzupełniające.Baza pozostaje ta sama).


Dzięki za miłe słowa.



Biorę się za układanie nowego planu i teraz tak, chce go podzielić na 3 części (ćwiczę nie trzy razy w tygodniu, ale co drugi dzień, bo mi to odpowiada.



Trening 1 Klatka Biceps
Trening
2 Plecy Barki
Trening 3 Nogi Triceps

Teraz pytania co do tego:
1. Czy taki podział partii jest poprawny?

2. Mam około 81kg, celuje w 90kg zanim zajme się redukcją. Jako, że startowałem od 60kg to zdążyłem troszkę BF'a zyskać na brzuchu i zastanwiam się, czy wpleść w ten trening jakieś ćwiczenia na brzuch czy to jest bezcelowe i zachować robienie brzucha na redukcje?

3. Powinienem wcisnąć jeszcze gdzieś ćwiczenia na przedramiona i jakie polecasz?

4. Klatkę i Biceps chcę robić wg. poradników Mwashiego "Porusz swoje"
https://www.sfd.pl/temat187974/
https://www.sfd.pl/temat43126/
nad resztą jeszcze pracuję, dam znać jak ułożę.


Zmieniony przez - divao w dniu 2014-03-14 14:25:19

Zmieniony przez - divao w dniu 2014-03-14 14:25:44




1.Wrzuć jeszcze triceps do treningu 1.Wtedy dwa ćwiczenia załatwią sprawę.

2.Bezpośrednie ćwiczenia na pewno nie zaszkodzą.Tylko wszystko z głową,a nie durne brzuszki każdego dnia.

3.Wykończ trening bicepsów młotkami i uginaniem nadgarstków podchwytem.W zupełności wystarczy.

4.Nie widzę sensu stosowania priorytetów przy Twoim stażu.Jeśli któraś partia nie rośnie-popraw technikę.




Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2014-03-17 09:33:12

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
szek
Addamek, ronie220 dzięki za odpowiedź. Postaram się z filmów nauczyć.



Zawsze możesz nagrać filmy i wkleić do odpowiedniego tematu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Marynarz_AZS
Witam . Mam do was małe pytanie . Otóż mój staż to 1 rok i mam teraz zamiar zmienić profil treningowy na FBW . Rozpisałem sobie taki plan : poniedziałek , środa , piątek ( 2 ćwiczenia po 3 serie na plecy , klate , barki ; 2 ćwiczenia po 2 serie na biceps i triceps + brzuch ) , sobota oddzielnie nogi . Serie opieram na najważniejszych ćwiczeniach i wolnych ciężarach ( wyciskanie , podciąganie , żołnierskie , wiosłowanie , rozpiętki itp ) . Głownie chodzi mi tutaj o to czy ten trening nie jest aby troche przeładowany , w sensie czy nie za dużo serii przede wszystkim na barki , klate i plecy ( bo to da w skali tygodnia 18 serii na partie ) . Proszę o pomoc ;)


Wklej ten program.Ilość serii nic nie mówi.
Czasem można robić 15/20 na jedną partię,a być niedotrenowanym.


I w jakim celu wracasz do FBW ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
hubi84
Witam.Czy zmiana serii na redukcji na 3 tyczy sie też ćwiczeń izolacyjnych,żuraw,podciąganie?


Nie wiem o jakiej zmianie serii piszesz.

Poza tym żuraw i podciąganie są ćwiczeniami wielostawowymi.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3760
Wyczytałem,że na redukcji dobrze zmniejszyć ilość serii w danych ćwiczeniach na 3,teraz na mam 4/5 serii.Wiem,że wielostawowe to żuraw,podciąganie może nie jasno napisałem we wcześniejszym poście.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium