SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1415504

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Pepe90
Witajcie.
Wypróbowałem ten trening i mi się podoba - zostanę przy tym. Ale uginanie ze sztangą sprawia mi kłopot. Albo chwytam ją bardzo szeroko, albo strasznie ciągną mnie mięśnie prostowników palców/dłoni. Podobny problem miałem kiedyś chwytając szeroki uchwyt wąsko przy ściąganiu z wyciągu górnego do klatki. Czy można zastąpić to ćwiczenie jego analogiem z podchwytem?

pozdrawiam

Zmieniony przez - Pepe90 w dniu 2013-07-09 07:38:36



Piszesz o uginaniu sztangi podchwytem?

Jaka szerokość chwytu?
Nie robisz łychy z nadgarstków?
Jakie ciężary zakładasz?
To ból mięśniowy czy czujesz dziwny naciąg w ścięgnach/więzadłach?Które dokładnie miejsce?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
StakeMan
Ronnie nurtuje mnie 1 pytanie. Mianowicie jestem na masie etap 4 (na nim redukowałem na nim skończę masę) i pytanie moje brzmi czy lepiej by po nim odskoczyć na bill star (bo chcę trochę siłę poprawić w podstawowych bojach i poprawić technikę) a później wrócić do etapu 5 i później 6 bo chyba po tych etapach przeskok na bill stara był by jak to mówcie "cofaniem się w rozwoju" co myślisz na ten temat? tak 8-10tygodniowy cykl 5x5 i powrót do etapu 5. Trening był by taki 3x w tygodniu ciężar stały:

A
- przysiad 5x5
- wyciskanie na lawce 5x5
- wioslowanie 5x5
- Pompki na poręczach (triceps) 3s 12x
- coś na brzuch 3s 12x

B
- przysiad 5x5
- wyciskanie barki 5x5
- mc(klasyk) 1x5(5x5)
- podciąganie na drążku podchwytem 3s 12x
- coś na łydki 3s 12x

Czy na twoim też mi się znacząco zwiększy siła. Zastanawiam się ponieważ pamiętam jak dawno temu robiłem trening ten i efekty były bardzo duże w stosunku do siły. Nie spotkałem się do dzisiaj z takimi efektami.



Zmieniony przez - StakeMan w dniu 2013-07-10 16:33:16


BS jest dobrym programem.Testuj i zbieraj doświadczenie.

Aczkolwiek na planach z tego artykułu,siła również będzie rosła,tyle że w wyższym przedziale powtórzeń(siła setowa) co może mieć trochę mniejsze przełożenie na CM.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
A po etapie 5 i 6 to by było pewnie cofanie się w rozwoju ponieważ planuję ogólnie poprawić całość siły też choć nie ukrywam że aktualnie głównym targetem jest dla mnie sylwetka a skoro na twoim też zbuduję "praktyczniejszą" siłę to może nie bd go robił a najwyżej po zakończeniu etapów (jak bym był niezadowolony z efektów siły) zrobię Bill Stara
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Przy Twoim stażu,BS nie będzie cofaniem się w rozwoju
Nawet zaawansowana osoba może czasem cofnąć się do podstaw i zyskać troszkę mięśni(siła to wiadomka.Można ją budować śmiało na całościówkach).To jest zawsze jakiś nowy bodziec dla organizmu.


Plan typu BS zawsze poprawi masowo fundamenty sylwetki(nogi,grzbiet,brzuch).Barki,ręce czy inne mniejsze mięśnie będą zaniedbane.Ale to już piszę w odniesieniu do osób bardziej zaawansowanych.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
A plecy barki czy też klata też są zaniedbane przy BS? Czy tylko ręce? Planuje przy wykonywaniu go 3x/week tj niedz/wt/czw I do tych treningów doszło by niedz - coś na proste brzucha, wt - coś na łydki, cz - coś na skośne brzucha i ten co 2 week z zaniedbaniem klaty mnie martwi i barków...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Przy Twoim stażu niczego nie zaniedbaszPisałem że to się tyczy zaawansowanych.Wykonywanie siadów,wyciskań,ciągów z większą częstotliwością może być bodźcem który zbudują tą masę "podstawową"-rdzeń,trochę klatki,trochę pleców(też nie całych).Szczegóły są już często zaniedbywane-jakie? Np. same najszersze,góra klatki,bok/tył barków,ramiona....

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Dlatego właśnie SPLIT jest lepszym wyjściem dla zaawansowanych KULTURYSTÓW.Dbasz o szczegóły i masz możliwość atakowania partii z dużą objętością/intensywnością(zaawansowany natural bez takich terapii szokowych nie pójdzie do przodu).

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
Ok. Dzięki za wytłumaczenie. Wszystko zrozumiałem. Zobaczę czy odskoczę na niego po etapie 4. Wszystko wyjdzie w praniu. Dzięki za poświecenie czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2321
Ronnie mam pytanie jeszcze co do etapu 6. tam jest :

Upper body 2

1.Wyciskanie sztangielek na skosie 5x10p
2.Wiosłowanie w pełnym opadzie 5x10p
3.Pompki na poręczach w wersji na klatkę 4x12p
4.Arnold press siedząc 4x12p
5.Francuz ze sztangą łamaną 5x12p
6.Modlitewnik 4x15p


Wiosło w pełnym opadzie, chodzi o to w którym sztangę podnosimy do klatki piersiowej? Czy niżej do brzucha.

A arnoldki, sztangielki mają być prowadzone z pozycji stratowej od razu pioowo w górę ,czy po łuku?

I czy w sztangielkach skos górny, na górze łączyć sztangielki czy po prostu wyciskać je w przód i z powrotem?

Zmieniony przez - cycor w dniu 2013-07-11 23:53:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 489
ronie220



Piszesz o uginaniu sztangi podchwytem?

Jaka szerokość chwytu?
Nie robisz łychy z nadgarstków?
Jakie ciężary zakładasz?
To ból mięśniowy czy czujesz dziwny naciąg w ścięgnach/więzadłach?Które dokładnie miejsce?




Szerokość - staram się wąsko - mniej wiecej na szerokość barków. Nie umiem powiedzieć czy to ból ścięgna czy mięśnia, ale jest to właśnie takie uczucie skręcania i rwania. Ciężary brałem na razie 15 i 20, może przesadziłem... Łychy staram się nie robić, nadgarstki są proste.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

Wiecej