SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1418442

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
To ćwiczenie możesz zrobić ze sztangielką rozkręcaną bądź sztangą.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 740 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9583
plan
Pull 1

1.Martwy ciag rampa 10
2.Podciąganie na drążku szeroki nachwyt rampa 6
3.Wiosłowanie sztangielką rampa 12
4.Glute ham raise 4x max rep -jeżeli zrobić przynajmniej 4 po 8-ustaw rampe
5.Uginanie stojąc prostym gryfem 4x12
6.Modlitewnik hakowy4x15
7.Szrugsy ze sztangielkami rampa 15

Push 1
1.Wyciskanie sztangi poziom rampa 10
2.Wykroki krotkie chodzone rampa 10 na noge
3.Military press rampa 10
4.Wyciskanie sztangielek skos dod. rampa 12
5.Sissy squat 4x max rep
6.Pompki na poręczach tricepsowe rampa 12
7.Francuskie wyciskanie skos ujemny 4x15

Pull 2

1.High pull rampa 10
2.Wiosłowanie sztangą w opadzie rampa 12
3.Podciaganie na drążku wąski chwyt 4 x max rep
4.Face pull rampa 15
5.Młotki 4x12p
6.Drag curl nachwytem 4x15p

Push 2
1.Przysiady rampa 10
2.Chest dips rampa 10
3.Wyciskanie sztangielek siedząc rampa 12
4.Front squat nogi wąsko rampa 12
5.Pompki z elewacją nóg 4x15p
6.Wycisk wąski flarowy rampa 15.


Etap 6, czy widzisz ronnie w tym jeszcze trening brzucha w jakieś dni? Może oddzielnie 1 ćwiczenie na skos w jakiś dzień, a w inny 1 na proste?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 127
Ronie w etapie 4 stosować wiosłowanie na plecy czy na barki??
Moim zdaniem na plecy, ale wolę się upewnić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 277 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3571
test

Zmieniony przez - kielbaska5 w dniu 2014-01-15 20:27:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 277 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3571
ronie220
kielbaska5
Witam. Chciał bym opisać swój problem z nierówną pracą mięsni i prosić cie o poradę/pomoc co z tym zrobić.
Na początek chce powiedzieć ze we wszystkich moich ćwiczeniach technika jest dobra, dowodem jest to ze nagrywałem dla siebie setki filmików aby to sprawdzić i prosiłem wielu ludzi aby przypatrzyli się mojej technice i wszyscy mówią ze jest dobra (ale tylko do końca etapu 3, a dlaczego to będzie napisane niżej).
Więc gdy robie klatę to czuje jak po prostu mięsien po prawej stronie pracuje bardziej niż po lewej. Ba nawet powiem ze tego po lewej to nie czuje po wykonaniu serii w ogóle tylko ten po prawej. Tak samo jest we wszystkich ćwiczeniach jakie wykonuje (aktualnie jestem w końcówce etapu 4) jak bym miał równą silę w obu mięśniach to w ostatniej serii na klate spokojnie dźwigał bym 60kg 10 razy a nie 48 jak teraz, nawet jak jest te 48kg w ostatniej serii to lewa strona mięsni i tak ledwo co sobie radzi. W reszcie cwiczen jest tak samo...
Więc postanowiłem od początku etapu 4 zrobić cos takiego ze jak robie cwiczenia ze sztangą to łapać ją takim chwytem aby mięsie po lewej stronie bardziej pracowały czyli tak trochę wężej. Noi ćwiczyłem tak cały czas przez etap 4 no i jest lepiej ale... Ta różnica jest nie widoczna przez nikogo innego po za mną a co do prawych mięsni to co dziwne rosną cały czas w przeciwieństwie do tych po lewej mimo to ze bardziej obciążam te po lewej str(to by było takie piękne jak by mięsnie po lewej str rosły jak po prawej... Ćwiczę tak bardziej na te lewe a prawa ręka tak pięknie rośnie ze az szkoda mi się robi jak pomyślę jak by rosła jak bym równo mi mięsnie pracowały... Wzrost mięsni był by wtedy wprost fenomenalny...) No i jak teraz ćwiczę obciążając te po lewej to wiadomo naginam technikę... a czasami jak jest juz ostatnia seria to ledwo co podnoszę ciężar, przez tą lewą rękę bo czuje ze na prawą spokojnie moge więcej podnieść....
Wiedziałem ze mam krzywe plecy więc pomyślałem ze to może od tego, więc poszedłem do ortopedy on dał mi skierowanie na badania w których wyszło mi to:
-niewielka prawostronna skolioza kręgosłupa piersiowego o łagodnym łuku. Kąt skrzywienia 6 stopni wg cobba. Budowa kręgów prawidłowa.
-Niewielka lewostronna skolioza kręgosłupa lędźwiowego z rotacją w lewo. Wklęsłe blaszki graniczne dolne trzonów w odcinkach L2 do L4. Nieznaczne przewężenie tarczy międzykręgowej L5 S1, mogące odpowiadać początkowym zmiana dyskopatycznym. RTG poza tym prawidłowe.

Ale ortopeda powiedział mi ze to nie od krzywego kręgosłupa miesnie nie pracują równo ale cos czuje ze on mnie mógł już nie zrozumieć za dobrze bo zapytałem się go tak na szybko o to przy wychodzeniu z gabinetu. (mówił to przed zrobieniem przeswietlenia podczas tego jak byłem po skierowanie do niego)

Pisze dopiero teraz o tym bo użytkownicy mówili mi ze z czasem się wyrówna a tutaj prawa strona rośnie a lewa praktycznie stoi...
Po ćwiczeniu jak siedzę przed komputerem (przykładowo) to po jakimś czasie czuje w mięsniach po prawej str taki jak by to powiedzieć ból mięsni po ćwiczeniu ale taki pozytywny a po lewej stronie praktycznie tego wgl nie czuje i ogólnie po prawej stronie mam pompe po cwiczeniu a po lewej zaraz wiotczeje to wszystko i jest takie miękkie (może to dlatego ze po prawej stronie mam większe mięsnie itp bo jestem praworęczny). A w dzien nie treningowy to widać juz troche moją prawą strone a na lewej to nic nie widać mięsnia jak bym wgl nie cwiczył tylko tłuszcz którego trochę mam ( po zakonczeniu pierwszego roku treningów planuje jakies aeroby lub HIIT)
Co mam z tym zrobic isc do jakiegos lekarza czy cos. Będę wdzięczny za pomoc...

Zmieniony przez - kielbaska5 w dniu 2014-01-10 22:38:54


Trening asymetryczna wprowadzi jeszcze większe zamieszanie w Twojej sylwetce.Skolioza nie jest duża,więc to raczej bym wykluczył.

Jak z przyrostami? Rzeczywiście jedna strona stoi,czy sobie wmawiasz?
Czy ta dysproporcja dotyczy każdego mięsnia?


Dobrze by było,gdybyś wstawił zdjęcia swojej sylwetki(może być na pw).
Skonsultuję to jeszcze z rehabilitantem.






Witam.
-Co do dysproporcji to nie jest tak ze lewa strona całkiem stoi... Widzę lekka różnice pomiędzy tym co było kiedyś a co jest teraz ale jest to nie wielka różnica w porównaniu do prawej ręki, tam na prawdę widać postęp ( a zwłaszcza po ćwiczeniu), no tyle ze jak jestem juz tak z 3/4 godz po ćwiczeniu to juz tego nie widać i znów mam takie chude ręce... Robi tu swoje na pewno to ze mam dosyc długie te ręce, no ale nie mniej jednak te 3/4 godz po ćwiczeniu i ręka jest chuda co prawda widac po rękach ze troche ćwiczę (głównie po prawej bo po lewej to nie za bardzo.… )
-Co do tego czy dotyczy każdego mięśnia to niestety tak... Jak robie barki to prawy duzo mocniej pracuje przy trickach jak założę sobie za dużo to wtedy prawa strona pracuje normalnie a znów na lewej to czuje jak pracuje nawet trochę klata wiec obniżam w takim przypadku kg, no i jest lepiej juz klaty nie czuje po lewej str no ale prawa mogła by podnieść duzo więcej niz lewa ... Przy ćwiczeniach typu klatka, trice, barki to nie łapie tak jak przy bickach ze bardziej na lewo tylko normalnie łapie i tak podnosze aby było równo z lekkim naciskiem na lewą str, np przy barkach to staram się lewą rękę minimalnie szybciej wyprostować wtedy czuje ze lewy pracuje lepiej niz prawy. Przy klacie delikatnie przy wyciskaniu sztanga jest na lewej str (ale tak nachylam rękami a nie tym ze złapie jakos wężej po jednej bądź drugiej stronie) i trice tak samo. Jest jeszcze taka sytuacja ze jak mam przerwę pomiędzy seriami to czuje lewy bok a prawy praktycznie nic ale jak skończyłem dane ćwiczenie to lewy czuje tak tylko trochę a prawy duzo bardziej mimo ze nachylam jak juz mówiłem na lewą stronę. A co się dzieje przy przy robieniu wiosłowania (sztangielkami) na plecy to jest dopiero ciekawe... :/ Jak robie prawą strone to jest dobrze, czuje jak cały mięsien ok pracuje i jest fajnie a przy lewej... próbowałem chyba na wszystkie dozwolone sposoby układać rękę (tak żeby techniki nie psuć) aby mięsien pracował tak jak na prawej... Baaa na początku to starałem się żeby wgl było go cos czuc bo praktycznie go nie czułem.... Ale teraz robie tak ze tak trochę jak by pod skosem podnoszę hantelke i jakos idzie co prawda nie czuje aby pracował miesień tak jak na prawej ale to moze dlatego ze na prawej jest większy... (niestety :/ )
-A jeszcze co do zdjęć sylwetki to wstawiam narazie zdjęcia moich bicepsów. Widac tu idealnie ze prawy jest większy, a co do całej sylwetki to mogę ją wstawić ale za dużo mięśnia to nie będziesz w niej widział ponieważ jestem dosc otłuszczony bf% mam na poziomie 19% (jak ja dotykam mięsnie aby srpawdzic mniej więcej czy cos rosna czy stoja to czuje ze rosną i tak z góry to tez widac u nich wzrost tyle ze pod tłuszczem). Teraz chce dokończyć plan treningowy napisany przez ciebie a gdy go zakończę chce zrobić jakieś ćwiczenia typu HIIT, tabata czy jakieś metaboliczne. Za bardzo się nie orientuję o co w nich chodzi ale planuje się zabrać za czytanie w najbliższym czasie, tylko muszę się jeszcze z tą pracą mięsni uporać... :/ niestety... :(


Zdjęcia:
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/838/5mu5.jpg  prawa ręka przed treningiem.
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/19/x5l1.jpg  prawa ręka po treningu.
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/34/en3d.jpg  lewa ręka przed treningiem.
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/46/j1bk.jpg  lewa ręka po treningu.

P.S. Sorry ze w linkach ale jak bym chciał dodac aby były widoczne na stronie to były by takie rozmazanie i za duzo to nie było by na nich widać :), i dzięki za to ze mi pomagasz :)

Zmieniony przez - kielbaska5 w dniu 2014-01-15 21:29:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Zajmę się Tobą później,bo walnąłeś takiego molocha,że aż mnie oczy bolą

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
koolek056
Ronie w etapie 4 stosować wiosłowanie na plecy czy na barki??
Moim zdaniem na plecy, ale wolę się upewnić :)


Pokaż mi jak wygląda wiosłowanie na barki.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Addamek
plan
Pull 1

1.Martwy ciag rampa 10
2.Podciąganie na drążku szeroki nachwyt rampa 6
3.Wiosłowanie sztangielką rampa 12
4.Glute ham raise 4x max rep -jeżeli zrobić przynajmniej 4 po 8-ustaw rampe
5.Uginanie stojąc prostym gryfem 4x12
6.Modlitewnik hakowy4x15
7.Szrugsy ze sztangielkami rampa 15

Push 1
1.Wyciskanie sztangi poziom rampa 10
2.Wykroki krotkie chodzone rampa 10 na noge
3.Military press rampa 10
4.Wyciskanie sztangielek skos dod. rampa 12
5.Sissy squat 4x max rep
6.Pompki na poręczach tricepsowe rampa 12
7.Francuskie wyciskanie skos ujemny 4x15

Pull 2

1.High pull rampa 10
2.Wiosłowanie sztangą w opadzie rampa 12
3.Podciaganie na drążku wąski chwyt 4 x max rep
4.Face pull rampa 15
5.Młotki 4x12p
6.Drag curl nachwytem 4x15p

Push 2
1.Przysiady rampa 10
2.Chest dips rampa 10
3.Wyciskanie sztangielek siedząc rampa 12
4.Front squat nogi wąsko rampa 12
5.Pompki z elewacją nóg 4x15p
6.Wycisk wąski flarowy rampa 15.


Etap 6, czy widzisz ronnie w tym jeszcze trening brzucha w jakieś dni? Może oddzielnie 1 ćwiczenie na skos w jakiś dzień, a w inny 1 na proste?


Możesz dodac.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18
Witam, ja chciałbym się tylko zapytać czy robić przerwy między poszczególnymi etapami, jeśli tak, to ile powinny wynosić, pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Przerwy nie są konieczne.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium