SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1419754

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1175
Robiąc wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci bolą mnie nadgarstki . Kiedy robię bez flarowania (łokcie wzdłuż ciała ) to wszystko jest ok. Czy robię źle to ćwiczenie ? Czy po prostu nadgarstki nie dają radę? Możecie podesłać jakiś filmik jak to poprawne robić. Czy może lepiej robić bez flarowania albo np. pompki na poręczach ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Złap szerszej albo prowadź łokcie trochę bliżej tułowia.

Ale generalnie nie ma większej różnicy, którą wersję zrobi początkujący. Najważniejsze, by ćwiczenie nie powodowało bólu.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-05-11 17:32:32

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1175
Dzięki jeszcze raz. Jak tak patrzę na moje pytania to bez kitu poskładany jestem :) Zawsze coś boli, a uważasz , że lepsze wyciskanie czy pompki ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Senior
Dzięki jeszcze raz. Jak tak patrzę na moje pytania to bez kitu poskładany jestem :) Zawsze coś boli, a uważasz , że lepsze wyciskanie czy pompki ?


Pompki na poręczach ? Oba ćwiczenia są dobre i warto je spróbować, takze nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 172 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14975
Witam. Potrzebuję porady. Zamierzam wrócić na siłownie po dłuższej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi (odma płucna z nawrotem). Przez ten czas wpadło trochę fatu, mięso spadło i czas się zabrać za siebie gdyż lekarz wyraził już zgodę na powrót do siłowni. Piszę w tym temacie ze względu na to, że czuję się poniekąd jakbym zaczynał. Zaczynam redukcję, koledzy w odpowiednim dziale już doradzają mi na temat diety. Na profesionalną siłownie zapiszę się za około 3 m-ce i chciałbym ten czas wykorzystać jak najlepiej na przygotowanie. Myślę wstrzelić się w etap 3 czyli zacząć od FBW z tym, że niestety w domu zostają mi hantle, piłka, ciężar ciała i nic poza tym. Czy mogę "przemęczyć" się na tym sprzęcie do czasu siłowni? Czy takie FBW ma sens czy może jakieś inne rozwiązanie byłby lepsze w tym okresie przejściowym? Czy przy redukcji 3xFBW + w DN brzuch i HIIT będzie ok? Oczywiście wszystko uwzględnione w zapotrzebowaniu kcal.

Płeć: M
WIek: 26
Wzrost: 187
Waga: 95
BF: ok 23%
Cel: redukcja, przygotowanie do treningów siłowych


Zmieniony przez - GRH1990 w dniu 2016-05-31 11:24:21

"Różnica pomiędzy tym kim jesteś, a tym kim chcesz być jest to co z tym ZROBISZ..."
DZIENNIK: Loading...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jak najbardziej mozesz zacząc treningiem domowym. Na początku to może być fajny bodziec i przygotowanie do ciężarów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 172 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14975
Dzięki, dzisiaj poszedł pierwszy trening ćwiczenia musiałem zamienić ze względu na ograniczony sprzęt, ale kazda partia zostala ruszona.

"Różnica pomiędzy tym kim jesteś, a tym kim chcesz być jest to co z tym ZROBISZ..."
DZIENNIK: Loading...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 26
Witam! Szacunek za artykuł, niedawno na niego trafiłem i mam kilka pytań. Na siłownie uczęszczam już od kilku (tj. 5 miesięcy) i przez pierwsze 3-4 tygodnie trening wyglądał tak jak w twoim artykule siady,ciągi i wyciskanie po upływie tych 4 tygodni doradzono mi abym przeszedł na 2 zestawowy FBW
A: przysiad tylni, drążek, wyciskanie leżąc, high pull/facepull i dowolne ćwiczenia na bic/tric
B: martwy ciąg, pompki na poręczach, wyciskanie stojąc, wiosłowanie bic/tric
wszedzie rampa po 5 powtórzeń drążek i poręcze na osiąganie celu (rep goal)
Siłowo osiągnąłem spory progres jeśli chodzi Mc, przysiad ale niekoniecznie odbiło sie to na wyglądzie mojej sylwetki, stąd moje pytania:
1. Zostać przy tym planie ale zwiększyć zakres powtórzeń do 8/10 (hipertrofia)
2. Przejsc do etapu nr.4 z Twojego artykułu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Możesz kontynuować swój program, bo wygląda solidnie. Jeśli siła idzie a masa nie to możliwe, że przyczyny trzeba szukać w Twoim jadłospisie. Ila zjadasz poszczególnych makroskładników ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 26
Nie przywiązywałem szczególnej wagi do poszczególnych makro po prostu jadłem żeby było z bilansem kcal na plus i trzymałem białko na poziomie 2g na 1kg, myślę że też bardzo wysoko trzymałem węgle, sądzisz ze w rozkładzie makro może tkwić problem?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium