SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1415574

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Możesz.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Być może ktoś pytał ale 37 stron to sporo. Czy w 2 i 3 etapie tj (Przysiad, Wyciskanie sztangi leżąc , Martwy ciąg) (Przysiad, Wyciskanie, Martwy ciąg, Military press, Wyciskanie wąskim chwytem z flarowaniem łokci , Uginanie ze sztangą). Kolejność ma znaczenie?

Bo o ile martwy i wyciskanie jest gdzie, o tyle tam gdzie chodzę do przysiadów jest tylko jedno stanowisko a bez stojaków to chyba się nie da. Czy mogę np zacząć od wyciskania po czym dopiero do przysiadów, czy jednak zasadnie jest odczekanie i zrobienie po kolei?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5211
Generalny schemat jest taki - zaczyna się od największych mięśni i najcięższych ćwieczn, a konczy się na najmniejszych partiach i prostych ćwiczeniach.
Według mnie martwy powinien być po przysiadach i to jest chyba najważniejsze czego powinieneś się trzymać ( jeśli chodzi o pierwsze 3 ćwiczenia ). Może spróbuj zrobić przysiady,martwy,wyciskanie? Dwa ciężkie ćwiczenia pod rząd, ale skoro coś zmieniać to chyba tylko tak.

Lub zapytaj gościa czy możesz się dołączyć :P Myślę, że wielkiej łaski nie powinien robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 464
Witam, czy może mi ktoś powiedzieć jak się wykonuje wyciskanie sztangi wąskim chwytem z flarowaniem łokci oraz uginanie ze sztangą? Może jakies filmiki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 598
Robert17 - 37 stron, dużo czy mało - można przeczytać nawet z szacunku dla kogoś komu chce się tutaj pisać, stracisz dwie godzinki w niedzielę, a uzyskasz odpowiedzi na większość pytań, nawet na te których jeszcze nie zadałeś:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
IwaN48pl
Generalny schemat jest taki - zaczyna się od największych mięśni i najcięższych ćwieczn, a konczy się na najmniejszych partiach i prostych ćwiczeniach.
Według mnie martwy powinien być po przysiadach i to jest chyba najważniejsze czego powinieneś się trzymać ( jeśli chodzi o pierwsze 3 ćwiczenia ). Może spróbuj zrobić przysiady,martwy,wyciskanie? Dwa ciężkie ćwiczenia pod rząd, ale skoro coś zmieniać to chyba tylko tak.

Lub zapytaj gościa czy możesz się dołączyć :P Myślę, że wielkiej łaski nie powinien robić.


Celowo dałem między przysiadami a ciągiem -wyciskanie.
Dolny odcinek grzbietu i nogi sobie w jakimś stopniu odpoczną.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2013-02-10 19:56:44

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
szczygiel259
Witam, czy może mi ktoś powiedzieć jak się wykonuje wyciskanie sztangi wąskim chwytem z flarowaniem łokci oraz uginanie ze sztangą? Może jakies filmiki?


Weź sobie przynieś porządny,odżywczy posiłek i przejrzyj cały temat od początku.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
blazejek84

A ja nie pisałem, że nie czytałem wcale. Ogólnie przeczytałem jakieś 2 tygodnie temu ale być może przegapiłem bo tego konkretnego nie pamiętam. Pamiętam sporo na temat wymiany ćwiczeń, na temat przede wszystkim długą i wielokrotnie powtarzającą się o flarowaniu łokci, co to i jak to. Ogólne dość długie o sensie 3 ćwiczeń.
Z szacunku zawsze zaczynam od przeczytania ale przy 37 stronach ciężko wrócić jak coś się przegapiło i nie wiem czy tam jest. Jakbym dochodził do 3etapu to na pewno do flarowania np właśnie wrócę bo wiem, że tam jest o tym masa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 464
ronie220
szczygiel259
Witam, czy może mi ktoś powiedzieć jak się wykonuje wyciskanie sztangi wąskim chwytem z flarowaniem łokci oraz uginanie ze sztangą? Może jakies filmiki?


Weź sobie przynieś porządny,odżywczy posiłek i przejrzyj cały temat od początku.

Ronie jak bym miał czas to bym przeczytał od jutra mam zamiar zacząć 2gi etap czyli te 6 ćwiczeń. I nie wiem jak wykonywac te dwa wcześniej napisane. Te flarowanie to wyciskanie na płaskiej tylko, że wąskim chwytem z lokciami na zewnątrz (nie przy ciele) a uginanie ze sztanga to biceps czy sztanga na kark i na grzbiet się uginac bo nie wiem. Jak możesz pomoc to odpisz czy dobrze mysle, b nie mam czsau czytac temat zaraz spać bo do roboty wczsnie a szame trzeba jeszcze przygotowac ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5211
Wiem Ronie, masz rację, że powinno być tak jak ułożyłeś.
Jeżeli on musi coś zmienić to wg. mnie w takiej kolejności jak napisałem, ale jeśli nie musi to na pewno kolejność, którą Ty podałeś jest najlepsza.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

Wiecej