SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1415557

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 222
Witam. Czy na jednym treningu mogę łączyć przysiad oraz rumuński martwy ciąg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776850
Oczywiście, że możesz choć to tak na prawdę zależy od Twojego doświadczenia. Bo jeśli potrafisz oba ćwiczenia jedno po drugim wykonać z prawidłową technikę to nie widzę przeciwwskazań żeby tak nie robić. Natomiast jeśli jesteś początkujący i dopiero szlifujesz technikę to może być nieco za dużo dla dołu grzbietu jeśli technika nie będzie dobra.
Z czasem może się to zakończyć kontuzją.
Poza takimi obostrzeniami to nie ma się co przejmować bo to śmietanka ćwiczeń siłowych i pilnowac tylko progresu ciężarowego.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 222
Sytuacja wygląda tak, że mam dość duże problemy z mobilnością(nad którą pracuje). Kiedy schodzę do przysiadu to na samym dole plecy zaczynają mi się delikatnie zaokrąglać, więc nie schodzę do końca. Mniej więcej 90 stopni kąt w nogach. A co do martwego klasycznego to ten sam problem. Dlatego robię RDL, bo widzę, że techniczne o wiele lepiej mi wychodzi od klasycznego.
Po treningu mocno czuje dwugłowy oraz co ciekawe lepiej czułem górę pleców niż przy wiosłowaniu, ale żadnego bólu w plecach nie mam(który był przy klasycznym martwym). W inny dzień treningowy robię wykroki dynamiczne + wiosłowanie w opadzie tułowia. Trening 3 razy w tygodniu FBW.


Zmieniony przez - rozregulowany w dniu 2020-10-27 15:46:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rozregulowany
Sytuacja wygląda tak, że mam dość duże problemy z mobilnością(nad którą pracuje). Kiedy schodzę do przysiadu to na samym dole plecy zaczynają mi się delikatnie zaokrąglać, więc nie schodzę do końca. Mniej więcej 90 stopni kąt w nogach. A co do martwego klasycznego to ten sam problem. Dlatego robię RDL, bo widzę, że techniczne o wiele lepiej mi wychodzi od klasycznego.
Po treningu mocno czuje dwugłowy oraz co ciekawe lepiej czułem górę pleców niż przy wiosłowaniu, ale żadnego bólu w plecach nie mam(który był przy klasycznym martwym). W inny dzień treningowy robię wykroki dynamiczne + wiosłowanie w opadzie tułowia. Trening 3 razy w tygodniu FBW.



Zmieniony przez - rozregulowany w dniu 2020-10-27 15:46:58


Poza rumuńskim możesz z czasem przetestować martwy ciąg sumo nie wymaga aż tyle mobilności a da ci większość benefitów klasycznego ciągu. No i oczywiście cały czas pracuj nad mobilnością daje tylko dodatkowy pomysł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 222
Myślałem też o sumo, ale najpierw chciałbym trochę właśnie mobilność zwiększyć oraz brzuch. Dzięki temu myślę, że będę wstanie utrzymać spięcie w całym zakresie ruchów i plecy na dole nie będą puszczały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776850
Musisz nad tym pracować równocześnie bo jeśli nie jesteś w stanie wykonać poprawnie technicznie przysiadu, choćby do równoległości to jest słabo na prawdę z tą mobilnością.
Bo tak na prawdę jeśli jesteś w stanie tylko do 90stopni w kolanach zejść to w biodrach masz beton to bardzo mały zkares ruchu.
Uważaj z ciężarem bo tak słaba mobilność szybko może się skończyć kontuzją. Nawet bym się nie szarpał za bardzo z ciężarami tylko pracował nad tą mobilnością, ewentualnie do fizjoterapeuty się udać żeby zobaczyć gdzie leży problem dokładnie.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 222
90 stopni robie spokojnie. Ogólnie to jestem w stanie dotkąć pośladkami pięt, ale wtedy plecy mam delikatnie zaokrąglone. Patrząc w internecie jak robi się przysiady to raczej nie jest to duży defekt, ale jednak wolałbym nie ryzykować. Cieżarów dużych nie nakładam, bo raczej nie mam siły jeszcze na jakieś ogromne obciążenia. Na tą chwilę redukuje, więc powolutku powolutki robię swoje. Do fizjoterapety chodzę, ale to przez problem z obręczą barkową. Niestety lata nic nie robienia teraz wychodzą...

A co do mobilności polecasz konkretne ćwiczenia, które przyniosą największy efekt?


Zmieniony przez - rozregulowany w dniu 2020-10-28 07:30:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11968 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
90 stopni robie spokojnie. Ogólnie to jestem w stanie dotkąć pośladkami pięt, ale wtedy plecy mam delikatnie zaokrąglone.

niestety wykonywanie tzw. butt winka jest dosc niebezpieczne z punktu widzenia grzbietu i odcinka ledzwiowego kregoslupa.
tutaj podrzucam info, jak sobie radzic z problemem tego typu
https://www.sfd.pl/Buttwink_podwijanie_ogona,_przyczyny,_skutek,_rozwiązanie_problemu-t1135896.html#post1

lepiej na razie wykonywać przysiady w zakresie funcjonalnym i nie prowokowac podwijania
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776850
rozregulowany
90 stopni robie spokojnie. Ogólnie to jestem w stanie dotkąć pośladkami pięt, ale wtedy plecy mam delikatnie zaokrąglone. Patrząc w internecie jak robi się przysiady to raczej nie jest to duży defekt, ale jednak wolałbym nie ryzykować. Cieżarów dużych nie nakładam, bo raczej nie mam siły jeszcze na jakieś ogromne obciążenia. Na tą chwilę redukuje, więc powolutku powolutki robię swoje. Do fizjoterapety chodzę, ale to przez problem z obręczą barkową. Niestety lata nic nie robienia teraz wychodzą...

A co do mobilności polecasz konkretne ćwiczenia, które przyniosą największy efekt?



Zmieniony przez - rozregulowany w dniu 2020-10-28 07:30:53


Powiem Ci szczerze, że 90 stopni w stawie kolanowym to jest bardzo mało. Spokojnie to z zachowaniem prawidłowej pozycji powinieneś zejść do poziomu, w którym uda będą równolegle do podłoża lub inaczej biodra na wysokości kolan. Wiadoma sprawa, że w dzisiejszych czasach mało kto przysiądzie atg, ale musisz nad tym sensownie pracować.
Jak sobie wpiszesz w wyszukiwarce mobilność bioder lub hip mobility znajdziesz całą masę filmików czy instrukcji, które powinny Ci pomóc bo problem jest dość powszechny i dobrze opisany.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 222
Dokładnie robię butt wink jak niżej schodzę oraz "syndrom ciasnych portek". Czyli czuje ucisk na łączeniu dwugłowego oraz biodra. W dni nietreningowe robię rozciąganie ogólnie całego ciała + dziś robiłem rozciąganie stawu skokowego, by móc dalej kolana wysunąć i dorzucę mobilizację bioder.
Przed treningiem robię też krótką mobilizacje właśnie kostki i bioder jednak staram się nie przesadzać, by mieć siły na trening. Do tego po 2-3 serie rozgrzewkowe oraz 4 serie właściwe.


Zmieniony przez - rozregulowany w dniu 2020-10-28 14:25:47
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

Wiecej