SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1419725

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Przez Wrzesień 3 razy w tygodniu bo jeszcze za dużo spraw na głowie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Ja bym proponował push pull + fbw. Czyli każda partia 2 x w tyg. Chyba nie ma lepszej opcji przy 3 x trening w tyg (tzn oprócz dobrego fbw ale tak juz cwiczyles)
Masz plan na wzor ale mozna oczywiscie porobic inne cwiczenia czy zakresy:

https://www.sfd.pl/push_pull_+fbw_w_domu_czyli_plan_dla_zapracowanych-t1112546.html#post7. 

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli nadal redukujesz to nie widzę sensu by zmieniać plan. Masy i tak nic nie przybędzie.
Może dociągnij te FBW, tylko z innymi ćwiczeniami i zakresami powtórzeń.

Później push/pull.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Myślałem żeby ewentualnie cofnąć się z ciężarami do tygodnia 6 , zwiększyć zakres powtórzeń do 12 i zmniejszyć przerwy między seriami do maks 60s ( Wcześniej były od 90 do 120 s )

Krawat co do twojego rozwiązania to myślę że dobrym pomysłem było by ruszyć z nowym planem od października i zacząć dokładać kg na sztandze i wadzę.

Chciałem polecieć takimi cyklami :
Wrzesień -Redukcja
Październik ,Listopad - Masa
Grudzień ,Styczeń -Siła
Luty ,Marzec -Masa
Kwiecień,Maj,Czerwiec -Redukcja

Co sądzicie o takim rozkładzie ?


Zmieniony przez - PanOs w dniu 2016-08-30 13:08:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Moze takie cos:

Trening A
Przysiady tylne 3-4x10
ss Wiosłowanie nachwyt +Wyciskanie sztangi leżąc 4x10
ss Wioslowanie jednoracz +Military press jednorącz 3x12
Uginanie stojąc ze sztangą łamaną 3x10/12p

Trening B
Martwy ciąg klasyczny 3-4x10
ss Wyciskanie sztangi na skosie dodatnim + Wioslowanie podchwyt 4x10
ss Przenoszenie Hantli + Rozpiętki na skosie 3x12
Wyciskanie francuskie sztangi leżąc 3x10


Zmieniony przez - krawat w dniu 2016-08-30 14:32:38

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
PanOs
Myślałem żeby ewentualnie cofnąć się z ciężarami do tygodnia 6 , zwiększyć zakres powtórzeń do 12 i zmniejszyć przerwy między seriami do maks 60s ( Wcześniej były od 90 do 120 s )

Krawat co do twojego rozwiązania to myślę że dobrym pomysłem było by ruszyć z nowym planem od października i zacząć dokładać kg na sztandze i wadzę.

Chciałem polecieć takimi cyklami :
Wrzesień -Redukcja
Październik ,Listopad - Masa
Grudzień ,Styczeń -Siła
Luty ,Marzec -Masa
Kwiecień,Maj,Czerwiec -Redukcja

Co sądzicie o takim rozkładzie ?



Zmieniony przez - PanOs w dniu 2016-08-30 13:08:59


Mase i siłe możesz robić w tym samym czasie. A trzy miesięczna redukcja nie bedzie konieczna jeśli sie mocno nie zalejesz w okresie zimowym.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
ronie220
PanOs
Myślałem żeby ewentualnie cofnąć się z ciężarami do tygodnia 6 , zwiększyć zakres powtórzeń do 12 i zmniejszyć przerwy między seriami do maks 60s ( Wcześniej były od 90 do 120 s )

Krawat co do twojego rozwiązania to myślę że dobrym pomysłem było by ruszyć z nowym planem od października i zacząć dokładać kg na sztandze i wadzę.

Chciałem polecieć takimi cyklami :
Wrzesień -Redukcja
Październik ,Listopad - Masa
Grudzień ,Styczeń -Siła
Luty ,Marzec -Masa
Kwiecień,Maj,Czerwiec -Redukcja

Co sądzicie o takim rozkładzie ?




Zmieniony przez - PanOs w dniu 2016-08-30 13:08:59


Mase i siłe możesz robić w tym samym czasie. A trzy miesięczna redukcja nie bedzie konieczna jeśli sie mocno nie zalejesz w okresie zimowym.


Czyli z tego wynika za 6 miesięcy mogę budować kg .Czy taki okres nie będzie za długi ? Co do redukcji to oczywiście będę chciał obserwować jak reaguje moje ciało .Ale od zawsze mam problem z tym że ciężko jest mi złapać suche kg .Zdecydowanie szybciej wpada tłuszcz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
krawat
Moze takie cos:

Trening A
Przysiady tylne 3-4x10
ss Wiosłowanie nachwyt +Wyciskanie sztangi leżąc 4x10
ss Wioslowanie jednoracz +Military press jednorącz 3x12
Uginanie stojąc ze sztangą łamaną 3x10/12p

Trening B
Martwy ciąg klasyczny 3-4x10
ss Wyciskanie sztangi na skosie dodatnim + Wioslowanie podchwyt 4x10
ss Przenoszenie Hantli + Rozpiętki na skosie 3x12
Wyciskanie francuskie sztangi leżąc 3x10



Zmieniony przez - krawat w dniu 2016-08-30 14:32:38


Podoba mi się taki rozkład treningów .Myślę że spokojnie 3 razy w tygodniu i na początek raz w tygodniu dołożyć bieganie .Jakie przerwy między seriami ? rozumie że w ss jedno ćwiczenie po drugim ?

Pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
PanOs
ronie220
PanOs
Myślałem żeby ewentualnie cofnąć się z ciężarami do tygodnia 6 , zwiększyć zakres powtórzeń do 12 i zmniejszyć przerwy między seriami do maks 60s ( Wcześniej były od 90 do 120 s )

Krawat co do twojego rozwiązania to myślę że dobrym pomysłem było by ruszyć z nowym planem od października i zacząć dokładać kg na sztandze i wadzę.

Chciałem polecieć takimi cyklami :
Wrzesień -Redukcja
Październik ,Listopad - Masa
Grudzień ,Styczeń -Siła
Luty ,Marzec -Masa
Kwiecień,Maj,Czerwiec -Redukcja

Co sądzicie o takim rozkładzie ?





Zmieniony przez - PanOs w dniu 2016-08-30 13:08:59


Mase i siłe możesz robić w tym samym czasie. A trzy miesięczna redukcja nie bedzie konieczna jeśli sie mocno nie zalejesz w okresie zimowym.


Czyli z tego wynika za 6 miesięcy mogę budować kg .Czy taki okres nie będzie za długi ? Co do redukcji to oczywiście będę chciał obserwować jak reaguje moje ciało .Ale od zawsze mam problem z tym że ciężko jest mi złapać suche kg .Zdecydowanie szybciej wpada tłuszcz.


Masę można budować nawet cały rok Osobiście pierwszą redukcję zrobiłem przy 3 latach stażu. Grunt to budować czyste mięśnie.
Wprowadź rotację kcal.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
W tym właśnie problem że staram się zdrowo jeść .Maksymalnie raz w tygodniu jakas pizza czy ciasto . Ale nie mogę się zmusić do liczenie kcal - jakoś w głowi mi siedzi że szkoda na to życia :)

Co do twojej redukcji po 3 latach to u mnie by pewnie to nie przeszło.Nawet jak trenowałem 4-5 w tygodni Tajski to i tak miałem tendencje do łapania złych kg.


Zmieniony przez - PanOs w dniu 2016-08-31 17:36:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium