SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1420010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
porky90
Witam.

Najpierw krótko o mnie bo jestem tutaj absolutnym świeżakiem.

Jak kompletny amator, który nigdy nie miał styczności z ćwiczeniami trafiłem tutaj i doszedłem do wniosku, że ten zestaw jest dla mnie idealny.

Rozpocząłem ćwiczyć zgodnie z Etapami, wcześniej zapewniając sobie prawidłowe odżywianie, które również jest dla mnie niezbędne bo nigdy nie przywiązywałem do tego zbytniej uwagi, a warto wspomnieć, że jestem niezłym chudzielcem - 60 kg przy 175 cm wzrostu (zaczynałem od 58 kg).

Zakończyłem Etap 2, który trwał w moim wypadku 6 tygodni. Nie odpuściłem ani jednego treningu, jedynie czasami przesuwałem o jeden dzień gdy musiałem dłużej zostać w pracy.

Mięśni coś tam troszkę przybyło ale z siłą to szału ciągle nie ma. Nie będę tutaj podawał liczb, bo wiem że niektórych by to nieźle rozbawiło. ;)

Nie traktuję tego jak sprint, nigdzie mi się nie śpieszy ale trochę niepokoi mnie to, że po dwóch tygodniach ćwiczeń dołożyłem troszkę na sztandze, by następnie się zatrzymać.

Przeszedłem do Etapu 3 i tutaj sprawa ma się dokładnie tak jak napisał autor tego poradnika:

ronie220
Więc dodajemy 3 kolejne aczkolwiek mniej złożone ćwiczenia.Coś wielostawowego na barki,triceps i biceps(tutaj może być ciężka izolacja).


I rzeczywiście jest ciężka izolacja. Przede wszystkim proszę mi powiedzieć czy obciążenie we wszystkich ćwiczeniach z tego Etapu powinny być takie same, czy niektóre ze względów technicznych są np trudniejsze i wymagają więcej wysiłku a co za tym idzie powinno się zmniejszyć ciężar?

O ile pierwsze trzy ćwiczenia macham już nieźle (z wysiłkiem ale daję radę) o tyle kontynuując z tym samym obciążeniem "Military press" już trzecia seria w końcowych fazach przynosi mi sporo problemów, a w czwartej nie daję rady wycisnąć zamierzonych 12 powtórzeń, kończąc na niezłych mękach przy dziewiątej-dziesiątej próbie. Tutaj moje pytanie; czy zmniejszenie ciężaru jest dobrym pomysłem, czy raczej będzie to krok w tył? A może lepiej kontynuować to co robię i po prostu cisnąć do oporu a efekty przyjdą i doczekam się dopełnienia serii? Ostatnie dwa ćwiczenia również sprawiają mi sporo trudu ale mimo wszystko jestem w stanie je zrobić. W sumie domyślam się, że dobrze jest, że robię je ze sporym wysiłkiem fizycznym bo o to chodzi i sprawia mi to wielką frajdę jeżeli ostatecznie daję radę ale ten "Military press"..

Proszę o poinstruowanie mnie przez autora tego programu bądź osobę znającą się na rzeczy bo ja jestem laikiem w tych sprawach.

Z góry dziękuję za odpowiedź.



Skoro nie wyrabiasz założonej ilości powtórzeń,a przy tym prawdopodobnie wypaczasz technikę,logiczne jest iż zmniejszenie ciężaru jest konieczne.To żadne cofanie,a dostosowywania ciężaru pod swoje realne możliwości.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Paantolini
ronie220
Paantolini



Filmik z dzisiaj. Mam nadzieję, że tym razem jest choć trochę lepiej. Chciałem się też odnieść do zwiększenia tempa w fazie pozytywnej - naprawdę chciałbym, ale jak widać na filmikach, mniej więcej w połowie przysiadu przy ostatnich repsach mam taką niemoc, która nie pozwala mi przyspieszyć.



- Tutaj filmik z MP. Prosiłbym o ocenę, bo po ostatnich trenigach bolał mnie lewy bark, może przyczyną jest zła technika. Pozdrawiam :)


Przysiad wygląda lepiej.
Jeszcze jest jeden mały błąd-podczas wstawania,wysuwasz kolana do przodu,starając się wypionować tułów.Musisz siadać bardziej w tył i wstawać z pośladków -a raczej całego posterior chain.

Nagraj również coś od tyłu.Zobaczymy czy sztanga spoczywa w dobrym miejscu i rozstaw stóp jest odpowiedni.


Wrzucam nagranie, ujęcie od tyłu:





Nie wygląda źle.
Nadal nie jestem pewny czy nie trzymasz sztangi za wysoko.To nie jest błąd techniczny,aczkolwiek miesza totalnie w mechanice ruchu a co za tym idzie zmienia się angaż poszczególnych rejonów ciała.W skrócie-to inne ćwiczenie,dedykowane dla innych osób.

Choć to tylko moje przypuszczenia.Z tej odległości tego nie ocenię

Poprzysiadaj kilka miesięcy i wstaw kolejny filmik + jakieś spostrzeżenia.Zobaczymy czy wszystko idzie w dobrym kierunku.

Powodzenia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Czy są jeszcze jakieś pytania,które gdzieś zaginęły w gąszczu wypowiedzi?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2281
ile powinien trwać cały trening i jak długie powinny być przerwy miedzy ćwiczeniami przy zastosowaniu treningu roniego z 1 strony na redukcji? Tj. czas bliżej 60 minut czy raczej półtorej lub dwie godziny? chodzi o etap 3-4

Zmieniony przez - sanctus123 w dniu 2013-09-26 15:27:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
Witam.
Czemu jak robie MC to czuje bardziej jak pracują mięsnie pleców po prawej str??? Dbam o technike mam caly czas proste plecy itp...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 679 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3873
1.Mam pytanie do kogos kto jest w etapie 4 lub byl a pamięta lub kogos kto konczy 3 etap. Ile bierzesz/brales na barki (w cwicz military press), na plery (w cwiczeniu Martwy ciąg), na klate ( w cwiczeniu wyciskanie), na trice(w cwiczeniu Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki), bice (w cwiczeniu uginanie ze sztanga lub uginanie sztangi na modlitewniku). Chcialbym porównac siebie do kogos kto tez juz konczy. Bylbym wdzięczny za pomoc.

2.Bylo gdzies w tym temacie mówione w jakie dni najlepiej cwiczyc? W jakich odstępach itp????

3. Mam jeszcze pytanie co do zmniejszania czasu odpoczynku. Teraz przerwy pomiędzy seriami robie ok 2 min a pomiędzy cwiczeniami ok 4. I to moje pytanie: Czy z serie na serie powinienem zmniejszac przerwy między seriami??? Np. pierwsza seria 2 min, druga seria 1.80, trzecia seria 1.60, czwarta seria 1.40min, i tak w kazdym cwicz zaczynam od 2 koncze na 1.60. Czy raczej nie robic czegos takiego????

Zmieniony przez - sadasa w dniu 2013-09-26 19:41:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 160 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5626
Jestem w 3 etapie i ćwiczę tym programem 5 tygodni. MP-30kgx12, MC-80kgx12, klata-50kgx11, Wyciskanie wąsko-40kgx10, Bice-25kgx12, przysiad 70kgx12. Słabo, no ale to w końcu początki... Wzrost 172cm, waga 64kg. Wrzuć też swoje osiągnięcia.

Wrzuć na sztangę tyle ile nie jesteś w stanie podnieść i dorzuć jeszcze piątki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
sanctus123
ile powinien trwać cały trening i jak długie powinny być przerwy miedzy ćwiczeniami przy zastosowaniu treningu roniego z 1 strony na redukcji? Tj. czas bliżej 60 minut czy raczej półtorej lub dwie godziny? chodzi o etap 3-4

Zmieniony przez - sanctus123 w dniu 2013-09-26 15:27:37


Maks godzina.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Celtic
Witam.
Czemu jak robie MC to czuje bardziej jak pracują mięsnie pleców po prawej str??? Dbam o technike mam caly czas proste plecy itp...



Jaki chwyt?( nachwyt/przechwyt)

Które mięśnie dokładnie odczuwasz?

Jakich ciężarów używasz?

Masz zdiagnozowane jakieś wady postawy?

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2013-09-28 14:00:30

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
sadasa
1.Mam pytanie do kogos kto jest w etapie 4 lub byl a pamięta lub kogos kto konczy 3 etap. Ile bierzesz/brales na barki (w cwicz military press), na plery (w cwiczeniu Martwy ciąg), na klate ( w cwiczeniu wyciskanie), na trice(w cwiczeniu Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki), bice (w cwiczeniu uginanie ze sztanga lub uginanie sztangi na modlitewniku). Chcialbym porównac siebie do kogos kto tez juz konczy. Bylbym wdzięczny za pomoc.

2.Bylo gdzies w tym temacie mówione w jakie dni najlepiej cwiczyc? W jakich odstępach itp????

3. Mam jeszcze pytanie co do zmniejszania czasu odpoczynku. Teraz przerwy pomiędzy seriami robie ok 2 min a pomiędzy cwiczeniami ok 4. I to moje pytanie: Czy z serie na serie powinienem zmniejszac przerwy między seriami??? Np. pierwsza seria 2 min, druga seria 1.80, trzecia seria 1.60, czwarta seria 1.40min, i tak w kazdym cwicz zaczynam od 2 koncze na 1.60. Czy raczej nie robic czegos takiego????

Zmieniony przez - sadasa w dniu 2013-09-26 19:41:05



2.Na pierwszej stronie

3.Bazuj na intuicji.Po co Ci 2 minutowa przerwa w początkowych seriach,kiedy machasz "powietrzem"? Druga sprawa-nie ma sensu chodzić z zegarkiem w ręku.Autoregulacja to podstawa.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium