SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 794097

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 173 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19220
Można nie mieć w ogóle widocznego skoku wzrostu w krótkim okresie : np. urosnąć ponad 12 cm w kilka miesiecu/rok ,
Ja nigdy nie odczułem swojego skoku wzrostu , nie musiałem w krótkim czasie wywalać wszystkich rzeczy z szafy itp .
Rosłem regularnie o 6-7 cm rocznie , zaczynając od okoła 153 w wieku 14 lat(około) ,
17 lat i 2 miesiące -172
teraz - 19 lat i 4 miesiące -177
Jak widać , nie ma żadnej reguły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Temat niebawem się skończy...
Wpiszę ostatni post z linkiem do kontynuacji nowego tematu, który po zamknięciu tego założę. Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
Cześć. Jestem nowy. Czytałem trochę ten temat (ale przeczytać całość to wyzwanie :P). Jest on dla mnie ciekawy.
Mam pytanie:
Mam 16 lat 3 miesiące 185cm wzrostu. Uważam to za wzrost idealny. Jednak mam 16 lat i obawiam się, że mogę jeszcze urosnąć. Jakie są szanse, że już nie rosnę wiedząc:
-tata ma 187cm
-tata przestał rosnąć w moim wieku
-mama ma 170 pare cm...
-od początku wakacji nie urosłem nawet 0.5cm :D
nie wiem co jest jescze ważne.

A co do tego co czytałem:
wiem, że każdy ma swój wymarzony wzrost. Zdaje sobie sprawę, że można mieć na tym pkt. kompleksy, bo brakuje 7cm albo jest 5 za dużo. Jest na to sposób. Można zrobić operacje :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 224
jakbym miał stawiać to bym prognozował, że urośniesz jeszcze z 3 do 5 cm, a co do operacji to mówisz o wydłużaniu nóg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
Są operacje wydłużania i skracania nóg :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 224
no wiem, słyszałem o tym, ale to jest cholernie bolesne, a poza tym ja mam moim zdaniem trochę za krótki tułów w stosunku do nóg i to tułów bym chciał trochę wydłużyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
nie boli, jest tak jak byś złamał, chociaż może lepiej, bo on łamie i wie gdzie itd... Możesz zawsze skrócić nogi i będzie gites :P pozdro jak jakies pytania to pisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 224
no tak, ale później co jakiś czas rozkręca, bo musi wydłużyć jakoś tą kość i ponoć to wydłużanie boli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
Jeżeli masz za długi tułów to możesz skrócić nogi. Z tego co wiem, to nie da się tułowia skrócić :P... a jak skaracasz nogi to lekarz łamie kość, wycina kawałek(zależy ile chcesz) potem trzeba wyciąć mięśnie. Potem przez pewien okres czasu ma się dziwny chód ale po czasie nie wiem ile ale niedługo masz już normalny chód. Potem tylko ćwiczysz tą nogę itd. Jak chcesz to można później usunąć wszystkie ślady (operacja). I jest git. Jeszcze jakieś pytania? :P

Mam natomiast inne pyatnie: pare stron wczesniej jest opis historii Jordana i jego wzrostu. Padło stwierdzenie, że mógł urosnąć, bo dużo grał w kosza i wzrost jakby dopasował się :P nie wiem jak to określić. A moje pyatnie: jak ktoś o wzroście 190 przebywałby przez rok w pomieszczeniu o wysokości 170 to by stał się miejszy? :P
sory za bledy ale sie spiesze i pisze z zepsutej klawiatury ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 224
musiałby się pochylać, garbić, przykurczać i moim zdaniem miałby te z 3 cm mniej niż gdyby prowadził wyprostowany tryb życia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ksiazeczki lekarskie

Następny temat

Kalms

WHEY premium