SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 793451

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 33 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 308
Jeżeli ktoś chce sobie dodać kilka centymetrów wzrostu polecam strone www.image.sklepy24h.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
Zrobiłem sobie takie doświadczenie polegające na obserwacji zmiany mojego wzrostu w czasie dnia, mierzyłem się bardzo często i przezyłem szok. Jak wieczorem mam 182 cm, to rano zaraz po wstaniu z łóżka mam 185,5 cm, czyli aż o 3,5 cm więcej. Jak wygląda mój proces kurczenia? Już opisuję.
Po wstaniu z łóżka mam 185,5 cm. Po dwóch godzinach tracę ok. 1,5 cm, po kolejnej godzinie maleję jakieś 0,5 cm. W sumie po trzech godzinach jestem o 2 cm niższy. Po kolejnych dwóch/trzech godzinach tracę kolejny centymetr. Wówczas mam już tylko 182,5 cm, a te pół centymetra tracę w ciągu dnia i wieczorem mam już tylko 182 cm.
Wiem, że rano człowiek jest wyższy, ale to powinna być różnica 1-2 cm, a nie aż 3,5 cm. Dlaczego tak się dzieje? Czy wpływ na to ma moje skrzywienie kręgosłupa i niewielki garb w górnym odcinku?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Moge sie zalozyc o wszysko ze zle sie mierzysz po prostu to jest nierealane fizycznie zebys sie tak zmniejszal bo kurczenie sie jest spowodowane zmniejszaniem odleglosci midzykregowych w kregoslupie i jest niemozliwe zeby sie tak kurczyly bo by ci dyski miedzykregowe zmiazdzylo.Zle sie miezysz na 100 %.
Ja robilem kiedys podobne doswiadczenie i najbardziej jestem zmniejszony na wieczor i po dlugiej grze w koszykowke i jestem mniejszy o max 1,5 - 2 cm a tak normalnie to ok 1 cm. na wieczor.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
Dobrze się mierzę, dzisiaj ponownie się zmierzyłem zaraz po wstaniu i znowu było 185,5 cm. Nie rozumiem tego i trochę mnie to denerwuje, bo pod wieczór powinienem mieć chociaż te 184 cm, a mam 182 cm. I co ja mam mówić jak mnie się ktoś zapyta ile mam cm wzrostu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1403
b2iw wg mnie sie mierzy dobrze tez kiedys robiłem cos podobnego i takze mi wyszło na wieczór cos ok 3cm jezeli w ciągu dnia np siedze przy kąpie to juz na wieczór jest ok 1-2cm róznie to jest. Ale słyszałem że koszykarze poprzez wiszenie na drążku chamowali grawitacje i mieli tyle ile rano, słyszał ktos o tym?? I jeszcze skoro to jest prawda to bez sensu rano wisieć na drązku skoro jestesmy juz rozciągnięci zaraz po wstaniu z łóżka wg mnie najlepiej na wieczór wtedy rozluźniamy kręgi i w nocy mamy większą szanse na wzrost
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Nie no dla mnie to nierealne jest miec mneij niz 2 cm. ja to mam tyle jak za******lam 2 godziny w kosza i to na wieczor albo po ciezkim trenigu na silowni na wieczor.Ale 3,5 cm mniej od nic nie robienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
Nie wiem czy to ma jakieś większe znaczenie co robimy w ciągu dnia, przecież nawet siedząc cały czas w domu kursujemy pokój-kibel, pokój kuchnia. Nawet przy tak krótkich spacerkach do wieczora osiągniemy minimalny wzrost.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Bez komentarza.To tylko swiadczy o tym ze malo wiesz.Im bardziej obciazasz kregoslup obciazeniem i ruchowo tym bardziej sie zbliazaja przestrzenie miedzykregowe !!! Od samego skakania nawet !!! Od siedzenia nie dziala nic oprocz sily ciezkosci

Zmieniony przez - Piorunos w dniu 2008-01-03 19:06:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1403
Dokładnie! Ale czy to prawda, że jak sie wisi na drążku to te kręgi się rozpręzaja i mozemy mieć tyle samo co rano?? Bo nie raz sie spotkałem z takim czymś a po sobie niezauważyłem jakiejś różnicy wieczorem zebym miał te 1-3cm wiecej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
Piorunos ale wiecznie maleć nie można. Powiedzmy, że po tych dwóch godzinach gry w kosza juz osiągasz minimalny wzrost, ale osiągniesz go też nawet jakbyś nic nie robił przez cały dzień(jeśli byś oczywiście nie leżał). W moim przypadku naprawdę nie ma znaczenia co robię przez cały dzień, zawsze mam wieczorem te 182 cm. Nawet jakbym grał cały dzień w kosza, to też bym tyle miał, jakbym siedział cały dzień przy kompie, to tak samo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ksiazeczki lekarskie

Następny temat

Kalms

WHEY premium