SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 13

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 189491

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Na IF masz tak dobrą parcelację składników odżywczych, że możesz dodawać bez problemu warzywa i tłuszcz do każdego posiłku. Ponadto w dziale 'badania naukowe' znajdziesz artykuł, który pokazuje, że spożywanie mleka tłustego lepiej wpływa na formę fizyczną od spożywania mleka pozbawionego tłuszczu, co podważa tezę, że po treningu należy unikać tłuszczy.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 285 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8521
To będąc na CC będę tak kalkulował że w dnt 200ml bez gainera, a w dt 500ml mleka i 50g Gainera potem porcje będę powoli zwiększał tak do 100g. A gdzie najlepiej dać kcal do jakich posiłków jeśli wchodzę na masę wydaje mi się że śniadanie i po treningowe posiłki.
A mam pytanie jeszcze gdyż nie wiem czy np. przed treningiem zjeść makron,mleko,serek wiejski.kawa a po treningu wpc,gainer,owoce czy to wpc dać przed treningiem a po tylko gainer i owoce??
A co do gainera to jeśli łatwo się zalewam to bulka sobie kupić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 674 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13392
Ponawiam, bo się nie doczekałem odpowiedzi

Czy osoba ważąca ok. 70kg może jeść ok. 250g białka dziennie (wiem, że to dużo)? Czy mogą się z tym wiązać jakieś konsekwencje/skutki uboczne? Do tego spożywana duża ilość wody.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5211
Jako, że nie odpowiadają to powiem, że jakiś czas temu czytałem, że Charles Poliquin dawał swoim podopiecznym w diecie białko w ilości 5g/kg albo i ponad 5g i nikomu ni się nie stało także jak dla mnie możesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 352
Witam.Czy mógłby ktoś rozpisać mi dietę? Jestem ektormorfikiem mam 17 lat,ważę 78kg,wzrost 182cm 1,5roku stażu na siłowni, chcę nabrać na masie chodzi mi tu bardziej o rozpisanie posiłków śniadanie,coś przed obiadem,po obiedzie,przed treningiem,po treningu.Gdyż na obiad nie mam wpływu.
Z odżywek mam gainera activlaba 3,5kg oraz pół puchy 500g cm3 treca.Do tego mam pytanie trening na masę robić typowy czyli 12-15powt czy może robić drop-sety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
@hks1950
Po co Ci tyle białka w diecie? Obciążysz sobie narządy wewnętrzne jak wątroba i jeśli będzie w diecie za mało produktów alkalizujących to dodatkowo zakwasisz organizm.

@fabior15
Nikt nie rozpisze diety za darmo. Poczytaj tematy podwieszone i sam ułóż sobie dietę.
Drugie pytanie nie dotyczy tego działu.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
Dlaczego brązowy ryż trzeba gotować aż 30 minut?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Pewnie wolniej nasiąka wodą i po 15 minutach dalej jest twardy. Ja i tak gotuję krócej, bo lubię twardy ryż, a nie taki rozgotowany.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
To jakie jest minimum żeby ryż brązowy nei był surowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Nie każdy ryż jest taki sam. Musisz sam spróbować. Ja zawsze rozrywam torebkę i wrzucam ryż go garnka. Potem zalewam wodą w objętości 2x większej niż ryż i gotuję na małym ogniu aż wszystko wsiąknie. W ten sposób unikam straty mikroskładników. Kiedy cała woda wyparuje i wsiąknie to ryż jest gotowy.

Hard work & dedication

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Porady co do low carb

Następny temat

Dieta na mase do korekty

WHEY premium