SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 13

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 189516

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
budzian1991
Skerx jakiś dobry sos do makarońca ? co polecasz przy redukcji jakiś sprawdzony przepis ?


zblenderowane pomdory, świeża bazylia, trochę soli i pieprzu , podgrzane do momentu zgęstnienia - nic lepszego nikt nie wymyślił do makaronu.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 717
mam pomidory z puszki bez konserwantów bo już to praktykowałem i jest ok :) dzięki a coś innego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
J/w Koniu, ew. ja lubie również coś na wzór tzatziki na jogurcie naturalnym, z ogórkiem zielonym, czosnkiem, cebulą i ziołami. Chociaż to bardziej do mięsa. Makaronu jadam niewiele, jesli juz - to przygotowuje go z warzywami, więc jest git.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 717
No to poszło
-pomidory bez konserwantów
- zgrilowana kura 250g
-125g makaronu z mąki durum
-szpinak
-oregano/bazylia/pieprz/curcuma/papryka czerwona

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 627 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9805
Tylko smaku narobiles. Całe szczęście że też dziś mam kuraka i makaron. Moje pytanie:krete mono w dnt powinno się jeść 30 minut przed obiadem? Bo dziś się zapomniałem i zjadłem od razu po. Czy jest jakaś różnica? Jeśli tak to jaka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 679 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3873
Siema mam pytanie co do mięsa z piersi kurczaka. Kupuje to mięso maczam w jaju panierce i wczyms jeszcze zapomnialem jak to sie nazywa, i daje do piekarnika. Wg tej str (http://dobradieta.pl/tabele.php?cmd=show_entry&lp=96) ma tylko 1,3 tłuszczu. To prawda ze ma tak mało????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 627 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9805
I zapewne w bulce tartej lepiej wylicz oddzielnie składniki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 717
ja tam wole bez panierek itd w cheat day to pewnie pozowle sobie na więcej ale tak to unikam do kuraka to kurkume i paprykę daje i to wszystko.co do kreatyny to jest duzo teori trzymam sie osobiście tej że w dnt zero kreatyny jem tylko w dt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 679 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3873
mariozlw
I zapewne w bulce tartej lepiej wylicz oddzielnie składniki


no tak, dokladnie bułka tarta ;] ale z tego co widze tez tłuszczu duzo nie ma to jest dobrze ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 679 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3873
kalafiora mozna podgrzac na patelni??? Duzo bardziej wole jego smak z patelni
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Porady co do low carb

Następny temat

Dieta na mase do korekty

WHEY premium