SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 13

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 189506

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 110
Mam pytanie, ktoś posiada informacje dotyczące zawartości makro i makroelementów (witaminy, pierwiastki i zawartość tłuszczy i białka oraz ich skład) w szpiku kostnym (wołowego i wieprzowego)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1687 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38587
Po co Ci to :D ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Skerx
Obojętnie, jak to zrobisz - na jedno wychodzi. B/t/w dostosowujesz do kalorycznosci wczesniej przyjętej.


No właśnie nie wychodzi na jedno

Tak jak pisałem, jeśli mamy do zjedzenia 3800 kal.
To przyjmując np. 50% ww, 20% białko i 30% tłuscze osoba ważąca 80 czy 100 kilo bd miała identyczne makro przy tej liczbie kal.
A przyjmując np. 2g/kg białko, 1g/kg tłuszcze, reszta węgle to wyjdzie zupełnie inaczej.

Dla przykładu, białko dla osoby ważącej 80kg licząc pierwszym sposobem wyjdzie 190g, a licząc drugim wyjdzie 160g.]

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Równie dobrze, możesz przyjąć taki udział procentowy, czy ilość g/kg, żeby wyszło to samo. Po jaką cholerę na siłę sobie utrudniasz życie i wymyślasz problemy tam, gdzie ich nie ma?

Cięzko jednoznacznie określić, która metoda jest lepsza, bo obie wymagają myślenia, prócz przyjęcia cyferek. W tym wypadku skłaniałbym się ku temu, by w diecie dać białka więcej, jednak ciężko, by wymagać od osoby jedzącej ok. 3800kcal i ważącej np. 60kg, żeby 25% zapotrzebowania dostarczała w formie białka. Kapisz?

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Barb
Mam pytanie, ktoś posiada informacje dotyczące zawartości makro i makroelementów (witaminy, pierwiastki i zawartość tłuszczy i białka oraz ich skład) w szpiku kostnym (wołowego i wieprzowego)?


Poszukaj w książkach od technologii mięsa.

Ew. http://nutritiondata.self.com/facts/ethnic-foods/8088/2 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 222 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2263
witam, czy przy redukcji rozklad BTW może byc nastepujący ? b - 2,4g/kg (wliczajac bialka roslinne ale zawsze jedzone razem z pelnowartosciowym bialkiem), t - 1,0, ww - 4,5 . I czy robiac deficyt schodzic juz tylko KCAL z wegli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 222 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2263
aaa jeszcze jedno, czy np w dni nietreningowe moge rotować węglami? np zejsc do 2g/kg a reszte uzupelnic tluszczami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Małe pytanko, ile czasu gotować makaron pełnoziarnisty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 692 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 138399
Tyle, ile jest napisane na opakowaniu :)

Zmieniony przez - suchymks w dniu 2013-07-11 10:24:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
Takie pytanie co bardziej byście polecili na mase carb cycling czy nomalną dietę na masę?
Myślałem żeby po prostu w dni nt ucinać 100g węgli i ile mat przy tym kcal. A w dni treningowe mieć zawyżony bilans + te węgle. Aktualnie dieta: 2800kcal b 175 tł 114 ww 281. Nisko bo to 1 tydz po redukcji na low carb więc się nie czepiać.

PS
Chodzi mi oczywiście o jak najczystsze nabywanie masy. Ucinanie np 50g ryżu z posiłku w pracy (godz 11) i 50g z po pracy (godz118-19:30Wrzucam kilka moich przykładowych diet. Kcal w posiłkach sie mniej więcej zgadzają ze sobą aby łatwiej mi było manipulować posiłkami:














Zmieniony przez - StakeMan w dniu 2013-07-11 10:52:46
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Porady co do low carb

Następny temat

Dieta na mase do korekty

WHEY premium