SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 13

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 189461

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
z ryżami jest tak samo? chodzi mi np o basmati, biały zwykły, biały długoziarnisty, paraboliczny, brązowy, jaśminowy itp?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 551 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19717
Panowie, krotkie pytanie. Na redukcji- ładowanie węglami w DT czy DNT?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Jaki zamiennik oliwy z oliwek ?
Może być olej lniany zamiast oliwy z oliwek, żeby dostarczyć więcej o-3 ?

pzdr

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
@YANKESStm

Nierafinowany, tłoczony na zimno olej rzepakowy. Olej lniany to tłuszcze wielonienasycone, oliwa to tłuszcze jednonienasycone, więc nie mogą być zamiennikami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Źle się wyraziłem ...

Chodziło mi o to czy zamiast oliwy z oliwek, mając przewagę w diecie o-6 można dać olej lniany by zwiększyć ilość o-3 i wyrównać stosunek o-6 do o-3

pzdr

Zmieniony przez - YANKESStm w dniu 2013-05-31 22:02:59

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
W teorii - tak. Jednak warto wziąć pod uwagę całość diety, bo lepszą praktyką będzie zmniejszanie ilości omega-6 w diecie, jak zwiększanie omega-3 Warto również wziąć pod uwagę tutaj fakt, że oliwa jako źródło tłuszczu jest produktem wartościowym, a ilośc o6 w niej jest stosunkowo niska - chyba, że ktoś ją spożywa w setkach mililitrów, czego raczej bym nie zalecał.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Skerx

Chodziło mi właśnie, żeby lnianym podbic o-3, a nie koniecznie tak jak mówisz usuwając oliwę zmniejszyć podaż o-6.

Dziękuję za pomoc

Zmieniony przez - YANKESStm w dniu 2013-05-31 22:07:38

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Chodziło o to, że jeśli w diecie stosunek o6:o3 jest zaburzony, to lepiej jest ograniczyć o6, jak dorzucać o3 by bilans poprawić. Prócz oliwy w diecie z pewnością znajdą się również inne źródła omega6, dlatego sugerowałem zerknąc na całość jadłospisu. Ale mniejsza o to.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Wiem wiem, już wcześniej zrozumiałem o co Ci chodziło

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 255 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2837
http://1000smakowswiata.pl/amaretto-aromat-spozywczy-p-626.html Ma ktos jakies zdanie na temat tego typu aromatyzatorów ? Czesto stosuje sie je zeby nadac ciastom np aromat wanilii. Ja ostatnio znalazłem zastosowanie tych aromatów do kaw/herbat, a nwet niektórych dań, np mieszanek owocowych z jogurtem. Czy taki "aromat" w buteleczce ma jakies kalorie ? Ile moze to miec ? Piszą ze nie zawiera cukru.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Porady co do low carb

Następny temat

Dieta na mase do korekty

WHEY premium