SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 13

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 189572

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 717
J/W

Zmieniony przez - budzian1991 w dniu 2013-07-16 00:17:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Źle reagować na węglowodany? Chodzi o to , że osoba która trzyma dobrze zbilansowaną dietę zalewa się od węglowodanów. Podałem 2 opcje , lepiej spożyć bezpośrednio po treningu węglowodany które szybko się wchłaniają czy też za 30 minut pełnowartościowy posiłek z WW typu ryż brązowy? Czy ma to jakąś różnicę?

Zmieniony przez - loozak93 w dniu 2013-07-16 00:31:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 717
Dla mnie WW po treningu do podstawa jeśli są dobrze zbilansowane w diecie nie powinno być efektu zalewania chyba że mówimy o masie,postaraj się tak rozłożyć zapotrzebowanie na WW aby ich nadmiar nie powodował efektu zalewania ,pamiętaj ze B/t też są muszą być dobrze zbilansowane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
loozak93 - Przede wszystkim warto by było zerknąć na całość diety, skoro występują problemy z nadmiernym odkładaniem się tkanki tłuszczowej. W moim przekonaniu, nie ma potrzeby przyjmować węglowodanów w formie płynnej, jeśli do ok. 60minut po treningu jesz posiłek.

Jeśli jednak miałby paść wybór na carbo/vitargo - osobiście zdecydowanie bardziej wolałbym spożyć mleko, jak węglowodany proste w formie odżywki.

Zmieniony przez - Skerx w dniu 2013-07-16 00:45:45

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aha ok wielkie dzięki za pomoc.
Mam jeszcze pytanie. Jeśli ktoś jest typem endomorficznym i chcę zbudować potężną masę to raczej musi mieć sporo węglowodanów , a z natury ten typ zalewa się od węglowodanów. Jakie wyjście z takiej sytuacji? Pozostaje tylko low carb? Wiecie ja kiedyś robiłem redukcję na diecie takiej , że było dużo węgli , 2,5gB i 1g tluszczu i zrobiłem dobrą redukcję , nawet krata się pokazała , a jak lecę masę to się automatycznie zalewam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Bardz uogólniłeś, więc ciężko jednoznacznie odpowiedzieć.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Żeby zbudować dużą masę trzeba mieć w diecie sporo węglowodanów , co ma zrobić osoba która jest endomorfikiem i chce być za razem duża jak i mieć dosyć dobrą definicję , gdy węglowodany zalewają tą osobę?
2. Robiłem kiedyś redukcję na dużych węglowodanach , białka 2,5g i 1g tłuszczu , wyszło mi to na prawdę świetnie , natomiast gdy wszedłem na masę przy dobrze policzonej diecie zaczęło podlewać , dlaczego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4329
loozak93


1. Żeby zbudować dużą masę trzeba mieć w diecie sporo węglowodanów , co ma zrobić osoba która jest endomorfikiem i chce być za razem duża jak i mieć dosyć dobrą definicję , gdy węglowodany zalewają tą osobę?
2. Robiłem kiedyś redukcję na dużych węglowodanach , białka 2,5g i 1g tłuszczu , wyszło mi to na prawdę świetnie , natomiast gdy wszedłem na masę przy dobrze policzonej diecie zaczęło podlewać , dlaczego?



Odp. 1. Na tak zadane pytanie poprawna odp. powinna brzmieć chyba: Ułożyć tak dietę, ażeby zapotrzebowanie kaloryczne tej osoby było idealnie równe kaloriom spalanym w ciągu dnia plus kaloriom spalanym na treningu. To jest, jeżeli osoba taka spala w ciągu dnia plus na treningu 3020 kcal, to dieta tej osoby powinna składać się z b/t/w które to dadzą jej 3020 kcal (i ani kcal więcej). Dzięki temu osoba ta nie przytyje, ani nie straci na wadze - zasadniczo.

Do tak ułożonej diety dołożyć kalorie z węglowodanów o niskim IG, które to przekraczać będę wyżej wyliczone zapotrzebowanie o np. 200-300 kcal (na początek), z których to (teoretycznie) po znacznym czasie zbuduje się - jak to napisałeś - "duża" masa mięśniowa.

Patrząc rewersem - 1 kg spalonego tłuszczu poczytuje się jako 7000 kcal, czyli nasz osobnik po dostarczeniu 7000 kcal nadwyżki przy treningu będzie miał kilogram mięśni. Aby jak wspomniałeś mieć tych mięśni "dużo", musi dostarczać wielokrotność 7000 kcal na każdy kg masy mięśniowej.


II. sposób. Jeżeli osobnik nasz chce mieć dużą (jak to nazywasz) masę mięśniową i jednocześnie doskonałą definicję, to być może powinien zastanowić się nad tym ażeby najpierw zbudować masę mięśniową - dużą, po czym zabrać się za tzw. rzeźbienie tejże dużej masy mięśniowej.


Odp. 2. Dlatego że miałeś nadmiar kcal, które to nie zostały wykorzystane na energię przez Twoje ciało, które to z kolei zachowało je na gorsze czasy w postaci tłuszczu.

Poza tym, zapewne była to Twoja pierwsza tzw. redukcja, na której to zawsze waga leci, a i mięśnie się pokazują, nawet na "rosole babci". Po prostu przez pierwsze miesiące trenowania organizm nieprzyzwyczajony do takiego wysiłku traci tkankę tłuszczową pokazując jednocześnie, że istnieje coś takiego jak mięśnie - ot i cała filozofia.


Pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
loozak93
Ok to chodzi mi o to czy ma to jakąś różnicę między sobą , może też któraś opcja będzie lepsza na osobę która źle reaguje na węglowodany.
Więc :
bezpośrednio po treningu carbo/vitargo , owoc i za godzinę posiłek pełnowartościowy
bezpośrednio po treningu izolat, za 30 minut posiłek pełnowartościowy

nic nie musisz pić, zjesz ten posiłek jak wrócisz do domu
ja po treningu zanim się wrócę,się ogarnę i umyje + ugotuje obiad mija 1-1,5godziny i dopiero potem jem potreningowy, to ze jest po treningowy nie znaczy że masz go jeść OD RAZU albo Z ZEGARKIEM W RĘKU
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 717
zadbaj o katabolizm po treningu i spokojnie jedz 1,5h po.

loozak93 Ja też jestem ekto i się nie zgodzę tobą ,masz źle zbilansowaną dietę powinieneś skupić się na budowanie masy mięśniowej a nie trwałym myśleniem chce być wielki muszę jeść WW dużo ,błędne myślenie biorąc pod uwagę twoje uwarunkowanie genetyczne ciężko będzie ci wyglądać jak arnold(są wyjątki dzisiejsza technika pozwala na wszytko) skup się teraz na budowane dobrej jakości mięśni o jak naj mniejszym zatłuszczeniu ,z biegiem czasu a nawet lat zrozumiesz to to trafne rozwiązanie ,trochę wiem po sobie że długą błądziłem ,ale w końcu dałem się przekonać i powiem ci że jestem zadowolony a sylwetka w końcu zaczęła jakiś wyglądać


Zmieniony przez - budzian1991 w dniu 2013-07-16 09:53:15
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Porady co do low carb

Następny temat

Dieta na mase do korekty

WHEY premium