SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 13

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 189574

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Nie wiem czy jest to mit, ja kieruje się logiką. Nie opłaca się jeść samych węglowodanowo-tłuszczowych posiłków. Białko cały dzień służy organizmowi i powinno być w każdym posiłku. Nie dość, że uzupełnia kcal w każdym z nich, to jeszcze ma działanie regulujące i budulcowe. Dla mnie to wystarczający argument. Nie wspominając już o antykatabolicznych właściwościach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
@EmLow Poczytaj trochę o Intermittent Fasting i założeniach tej diety popartych badaniami. Nie musi jeść wcale posiłku przedtreningowego, nie tylko białka w nim, jeśli nie chce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Wiedziałem, że zaraz ktoś z IF wyskoczy. Nagle zrobiło się to takie modne jak do niedawna LC... Ja uważam, że IF to szok dla organizmu i nawet nie chciałbym tego próbować. I jedyny sens tego systemu jest na redukcji. Ale to jest tylko moje zdanie, wiadomo, że nie będę mądrzejszy od naukowców... Akurat samo trawienie czy czas w jakim pożywienie znajduje się w organizmie to nie to samo co np. wchłanialność aminokwasów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
EmLow
Wszędzie powinno być mniej więcej po równo (~30g)

nie musi ale też dobrym rozwiązaniem NIE jest dawanie całego dziennego zapotrzebowania na białko w 1 posiłku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Powinno nie oznacza, że musi. Zależy czy jesteś zwolennikiem tylko badań naukowych czy również logicznego myślenia. Bo ja jedno przez drugie weryfikuję i wychodzą mi własne wnioski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
jestem zwolennikiem tego i tego, więc nie jem białka tylko w 1 posiłku ale też nie rozdzielam go równo po 30g na każdy posiłek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 310 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3905
Niech każdy robi jak chce, ważne żeby spożyć tyle ile potrzeba w ciągu dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pytanko ile trzymacie nadwyżki kalorycznej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ważne pytanko mam. jak się ma wyliczanie zapotrzebowania kalorycznego ze wzorów do rzeczywistości, jeśli mamy dajmy na to dwie osoby o tej samej wadze, ale diametralnie różnym składzie ciała? co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy możliwości dokładnego wyliczenia zawartości tk. tłuszczowej i mięśniowej, a chcemy mieć jakiś punkt odniesienia przy wyliczaniu zapotrzebowania? wtedy pozostaje tylko samoobserwacja, czy można np założyć, że osoba o tej samej wadze z mniejszym poziomem zatłuszczenia i większym umięśnienia będzie miała wyższe zapotrzebowanie od tej bardziej zalanej i mniej umięśnionej, dajmy na to o 300kcal? mam nadzieję, że rozumiecie, o co mi chodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
wyliczasz zapotrzebowanie uwzględniając średnie wartości a potem obserwujesz wage/obwody/sylwetke i dodajesz albo odejmujesz. za dużo czynników wpływa na to żeby wzorem ustalić 100% zapotrzebowanie
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Porady co do low carb

Następny temat

Dieta na mase do korekty

WHEY premium