SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 13

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 189457

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 442 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3222
mariuszpruszek
jakby było tak na saa to 3/4 ludzi startujących by na nim NIE było


Ta? Przecież są różne sterydy. Jedne zatrzymują mnóstwo wody, drugie mniej a trzecie wcale. Kurczaki pewnie jedzą anapolon jak witaminy.

------

Nie chcę Cię obrzydzić, tylko zniechęcić.

Nie masz kasy? Ja pod koniec miesiąca też biegam do sklepu w którym kupuję KILOGRAM wątróbki za 3,20 zł. KILOGRAM w cenie jakiegoś kurde batonika. Wątróbka ma 19g białka na 100 i na bank jest zdrowsza niż mięso garmażeryjne ;P Żołądki jeszcze np.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
nie każdy lubi podroby :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 627 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9805
*Albo nie umie ich poprawnie przyrządzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 442 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3222
Lepsze podroby, niż podróby, mięsa.

j.w
wątróbką też rzygałem do czasu aż nauczyłem się ją robić, teraz jest naprawdę pyszna

to jak ze stekiem - gumowy też jest ch00yowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
to nie chodzi o to że mi nie smakuje, tylko bym musiał nie wiedzieć co jem. nie przełknę podrobów i tak już mam a są fajną TAŃSZĄ alternatywą do piersi kurczaka/indyka

Zmieniony przez - mariuszpruszek w dniu 2013-07-28 18:20:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
jaki macie sposób do przyrządzania wątróbki? Nigdy tego nie jadłem a jest bardzo tania i chciałbym ją sobie uwzględnić w diecie.. takie urozmaicenie tylko nie mam pojęcia jak to dobrze przyrządzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
jak ktoś chce też dobrą alternatywę dla piersi z kurczaka/indyka to polecam podudzia z kurczaka bez skóry, kilogram jest za ~6-7zł a makrosy w 100g prawie takie same jak pierś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 442 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3222
Na pewno nie przyprawiasz przed, tylko po smażeniu. Ja smażę pod przykryciem.
Dobrze jest obtoczyć ją w mące przed wrzuceniem na patelnię. Nie przykleja sie i ma lepszy smak generalnie. Ja zdejmuje z patelni solę i pieprzę i mi tak smakuje. Wcześniej jak tylko soliłem pieprzyłem i smażyłem w takiej kolejności, to bardzo mi nie smakowała. Była jakaś sucha i niesmaczna.

Generalnie to taki prosty sposób, ja tak lubię. Wiem, że ludzie robią też z cebulą czy też jabłkiem itp. Poszperaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
Jakie są dobre źródła białka, które nie zawierają estrogenów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1414 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19755
siema. na redukcji przy stałej kaloryczności co dzień, metodą high carb opłaca się robić ładowania w postaci jednego dnia, w którym wykracza się poza zapotrzebowanie?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Porady co do low carb

Następny temat

Dieta na mase do korekty

WHEY premium