SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 13

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 189562

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
grain
Smoku_wroc
Witam, chciałbym zacząć masować, lecz tym razem na IF i stąd dwa małe pytania: czy IF na masie to dobry pomysł? I jak wogóle mam wprowadzić ten post, jeśli od 1,5 roku jadę na 6 posiłkach? Obawiam się, że będzie to dość duży szok dla organizmu.


Ja też jechałem na 6 posiłkach i od razu rzuciłem się na IF i nic mi nie było nie zalało mnie itd. na razie widnieją pozytywne efekty np. mniejszy obwód w tali. Co do masy ludzie pisali, że to nie jest najgorszy pomysł i wszystko ładnie idzie, osobiście masy nie robię. Co najważniejsze, najważniejszy posiłek, najwięcej białka po treningu. Na pusty żołądek nie jedz od razu białka, najpierw jakiś banan, miód lub czekolada, okno żywieniowe zrób ok. 16h nie jedzenia to będzie chyba dla ciebie dobre wyjście. Ja przez dni w które przeplatają się treningi jem śniadanie i obiadokolacje, a w 2 dni odpoczynku od treningów, jem tylko obiadokolacje możesz to wypróbować. Jak chcesz jechać na if nie zadawał durnych pytań, czy możesz rzuć gumę itd.. bo jak jechać na głodzie to jechać na głodzie. Możesz pić wodę, kawę, herbatę wszystko bez cukru. Żadnych słodzików coli zero i innego gówna.. Później czeka cię wiekopomna chwila posiłku gdzie możesz jeść bez ograniczeń ! Po 3-4 dniach się powoli przyzwyczaiłem i nie czuje, aż tak wielkiego głodu, ale czasami się to zdarza, ale po 2-3 godzinach mija. Pozdro.

g**** prawda, może rzuć gumę i pić słodkie napoje o ile są słodzone tylko słodzikiem bo on nie podbija insuliny, tak samo jak jest "początkującym" i bardzo by go ssało to może zjeść jakieś warzywo do tych ~30kcal które też mu postu nie przerwie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajie, istniecje kontyunacja teamtu tutaj poprawisz swoja diete ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
zrób nowy temat i wklej diete to ci ktoś pomoże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Juz zrobilem tak wczesniej , chciałem sie upewnic. Może by kontynuowac ten temat ? jak myslicie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 310 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3905
mariuszpruszek
grain
Smoku_wroc
Witam, chciałbym zacząć masować, lecz tym razem na IF i stąd dwa małe pytania: czy IF na masie to dobry pomysł? I jak wogóle mam wprowadzić ten post, jeśli od 1,5 roku jadę na 6 posiłkach? Obawiam się, że będzie to dość duży szok dla organizmu.


Ja też jechałem na 6 posiłkach i od razu rzuciłem się na IF i nic mi nie było nie zalało mnie itd. na razie widnieją pozytywne efekty np. mniejszy obwód w tali. Co do masy ludzie pisali, że to nie jest najgorszy pomysł i wszystko ładnie idzie, osobiście masy nie robię. Co najważniejsze, najważniejszy posiłek, najwięcej białka po treningu. Na pusty żołądek nie jedz od razu białka, najpierw jakiś banan, miód lub czekolada, okno żywieniowe zrób ok. 16h nie jedzenia to będzie chyba dla ciebie dobre wyjście. Ja przez dni w które przeplatają się treningi jem śniadanie i obiadokolacje, a w 2 dni odpoczynku od treningów, jem tylko obiadokolacje możesz to wypróbować. Jak chcesz jechać na if nie zadawał durnych pytań, czy możesz rzuć gumę itd.. bo jak jechać na głodzie to jechać na głodzie. Możesz pić wodę, kawę, herbatę wszystko bez cukru. Żadnych słodzików coli zero i innego gówna.. Później czeka cię wiekopomna chwila posiłku gdzie możesz jeść bez ograniczeń ! Po 3-4 dniach się powoli przyzwyczaiłem i nie czuje, aż tak wielkiego głodu, ale czasami się to zdarza, ale po 2-3 godzinach mija. Pozdro.

g**** prawda, może rzuć gumę i pić słodkie napoje o ile są słodzone tylko słodzikiem bo on nie podbija insuliny, tak samo jak jest "początkującym" i bardzo by go ssało to może zjeść jakieś warzywo do tych ~30kcal które też mu postu nie przerwie


Nie zrozumiałeś o co mi chodzi, chodziło mi o zasadę. Jak nic nie jesz to nic nie jesz. Co do gumy, podobno nie zbyt dobre rozwiązanie na pusty żołądek, pobudza układ trawienny. Jak ktoś jest konsekwentny będzie pił tylko wodę ..

Zmieniony przez - grain w dniu 2013-08-05 17:21:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
mariuszpruszek

g**** prawda, może rzuć gumę i pić słodkie napoje o ile są słodzone tylko słodzikiem bo on nie podbija insuliny, tak samo jak jest "początkującym" i bardzo by go ssało to może zjeść jakieś warzywo do tych ~30kcal które też mu postu nie przerwie

Co do słodzików i ich wpływu na sekrecję insuliny zdania są podzielone, ale wg mnie nie jest to problem. Natomiast co do jedzenia: post to post = nie jesz nic. Dlatego sugerowałbym zacząć od podziału doby na pół, tj. 12/12 i stopniowo zmniejszać okres jedzenia np. co tydzień o godzinę/dwie.

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 310 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3905
Smoku_wroc
Dzięki Grain, więc już od jutra postaram się od 24:00 do 18:00 nic nie jeść, po treningu na czczo, który skończy się ok. 18 zacznę jeść. Mam w planach zjeść sobie ze 3 posiłki w godzinach 18-24. Mogłoby tak być?
Dzięki za pomoc, sog poleciał.


Możesz zjeść 3 w tym przedziale możesz 4, nawet 1 to zależy od ciebie ważne żebyś zjadł tyle ile potrzebujesz. Ja jem 1 duży na kolacje, a na śniadanie jajecznice 5 jajek i chleb razowy. Staraj się w posiłku po treningowym, aby było więcej wołowiny i ryby np po 2x w tyg. jeśli dasz radę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 310 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3905
MisieXL
mariuszpruszek

g**** prawda, może rzuć gumę i pić słodkie napoje o ile są słodzone tylko słodzikiem bo on nie podbija insuliny, tak samo jak jest "początkującym" i bardzo by go ssało to może zjeść jakieś warzywo do tych ~30kcal które też mu postu nie przerwie

Co do słodzików i ich wpływu na sekrecję insuliny zdania są podzielone, ale wg mnie nie jest to problem. Natomiast co do jedzenia: post to post = nie jesz nic. Dlatego sugerowałbym zacząć od podziału doby na pół, tj. 12/12 i stopniowo zmniejszać okres jedzenia np. co tydzień o godzinę/dwie.


Wiesz co myślę, że jak masz coś zrobić lepiej zacząć od maxa, ja tak zrobiłem i nie żałuję 1 dzień to był post 24 h. Co do jedzenia tych warzyw i innych gówien, jak ma się coś zjeść to lepiej więcej bo mi np. by to tylko apetyt pobudziło i g**no dało. IF to silna wola i tyle. Pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
nie tylko silna wola a bardziej to jest zależne od organizmu bo znam takich co nawet po 2 tygodniach do postu 16h się nie przyzwyczaili a co dopiero go obciąć. spokojnie na ifie można jeść galaretki z napojów light itd. i to nadal będzie if a zapychać się możesz, dużo osób tego nie robi bo się przyzwyczaja do postu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 310 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3905
Ja wcale nie pije coli i colo podobnych lightów, z czego się bardzo cieszę bo to jest jedna z rzeczy dzięki której zmieniła mi się sylwetka. Nie lepiej jest komuś mówić np. że lepiej nie pić tego typu napojów ? Jeśli ktoś nie potrafi wytrzymać z głodu to jest słaby i ta dieta nie jest dla niego, nie chce widzieć jak wygląda jego trening.. Też uwielbiam jedzenie i tak jak mówiłem pierwsze dni to był straszliwy głód i teraz zdarzają się dni kiedy przez parę godzin mam uporczywy głód jednak potrafię wytrwać, aby mieć wymarzoną sylwetkę i osiągi. Jak widzę te budki z jedzeniem ehh...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Porady co do low carb

Następny temat

Dieta na mase do korekty

WHEY premium