SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 13

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 189596

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
czemu wliczasz warzywa w rozklad? na CC mozesz miec rownie dobrze jedynie stale bialko,a maniupolowac tl i ww w zaleznosci od HC, MC, LC. Kalorii masz za malo

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok, dzieki za informacje. warzywa wliczam, bo jem ich prawie 2kg dziennie i po podliczeniu wychodzi z 300kcal, wiec to sporo. malo kalorii, bo, tak jak pisalam, moge miec nizsze BMR ze wzgledu na utrate miesni. ale moze moj tok myslenia jest bledny? w kazdym razie, dzieki serdeczne za pomoc
btw, czyli mozliwe, ze nie jestem glodna, bo spowolnilam metabolizm zbyt ujemnym bilansem energetycznym? albo po prostu za duzo blonnika w diecie i dlatego chodze pelna.

Zmieniony przez - fitunia w dniu 2013-07-22 07:54:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
ja mam dziennie ponad 3kg roznych warzyw, jak brokuly, kalafior, kiszona, szparagowa, pomidory, rzodkiewki, etc i w ogole ich nie wliczam. Z zasady sie tego nie robi, poza dietami w ktorych jest to konieczne, np. ckd. odczucie glodu nie jest tożsame z glodzeniem, bądż nie. przy duzym deficycie dlugi czas, metabolizm zaczyna zwalniać. blonnik syci,wiec stąd uczucie najedzenia

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok, bardzo Ci dziękuję za wskazówki. to już wiem, czemu mi z mięśni leci cały czas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skerx
Pabloo93 - jak dla mnie jak najbardziej. zgaga=zakwaszenie organizmu. zakwaszenie organizmu=ujemny bilans azotowy=stan katabolizmu.

Bardzo daleko idące wnioski. Od zgagi do zakwaszenia organizmu jednak jeszcze daleka droga.
Jednak warto zastanowic sie, co jest powodem zgagi i starac się ją wyeliminować, bo nie jest to zjawisko pożądane.

Zgagę mam po smażonym. gdy byłem u lekarza jedyne co lekarz zrobił tym w kierunku to przepisanie helicidu.
Dlaczego na tym leku od zgagi w ulotce pisze że może powodować spadek wagi? co jest tego przyczyną?
Musiał bym całkowicie wyeliminować smażone...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Zgaga występuje u Ciebie wyłącznie po smażeniu? Czy ogólnie przy spożyciu większej ilości tłuszczu? Na czym smażysz?
Jak wygląda całokształt jadłospisu?

Dobrze by było zrobic badania, czy aby nie ma żadnych zaburzeń w obrębie układu pokarmowego.
Też kiedyś, za gówniarza, cierpiałem na częste zgagi, ale zmiany nawyków żywieniowych wyeliminowały tę nieprzyjemność.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29702
Jakie są najtańsze źródła o3? Ale żeby to były inne kwasy niż te w oleju lnianym (ALA, tak?).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
EPA/DHA - ryby, owoce morza, niektóre algi ewentualnie suplement.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29702
Dzięki, ale chodziło mi bardziej konkretnie, bo tak ogólnikowo to sam wiem . To jakie np. ryby są jednocześnie tanie i zawierają dużo o3.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
Śledz, makrela.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Porady co do low carb

Następny temat

Dieta na mase do korekty

WHEY premium