SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 13

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 189501

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Korzennn
Powinno się raczej unikać tłuszczy po treningu.


mylisz sie troszke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 104 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 48927
Patryk2212
Skerx masz jaki przepis moze z kuchni jak zrobic taki majonez dobry o ktorym wspomniałeś ?


Na początku może Ci nie wyjść, musisz nabrać wprawy. Ten przepis jest fajny i szczegółowy:





Bardzo ważna jest ta sama temperatura wszystkich składników i cierpliwe dodawanie oleju.

Fat-Hulk
Pytałem tylko teoretycznie. A chodziło mi o to, że jak już i tak mamy dużo białka, a potrzebujemy więcej tłuszczy, czy warto zjeśc same żółtka.


Lepiej zjeść mniej mięsa i zjeść te białka. W ogóle pierwszy raz słyszę termin "wyrzucić białko"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 637 Napisanych postów 19268 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 852245
Fat-Hulk
Pytałem tylko teoretycznie. A chodziło mi o to, że jak już i tak mamy dużo białka, a potrzebujemy więcej tłuszczy, czy warto zjeśc same żółtka.


Zależy jaką ilość tych żółtek już pochłaniasz .Ale nie powinno być przeszkód raczej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 104 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 48927
davidooo
Korzennn
Powinno się raczej unikać tłuszczy po treningu.


mylisz sie troszke


Rzeczywiście to zbyt ogólnikowo napisałem. Wiele zależy od diety, ale wydaje mi się, że w większości przypadków lepiej jest wrzucić oliwę do innych posiłków niż okołotreningowe. Tez zależy z czego się czerpie energie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Patryk - przykładowy przepis na majonez możesz znalezc np. tutaj http://nomnompaleo.com/post/3440774534/paleo-mayonnaise z tym, że akurat w tym wypadku został użyty olej z orzechów makadamia/z awokado, co jest opcją na nasze mozliwosci stosunkowo drogą. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystac do niego olej rzepakowy, czy oliwę z oliwek. Ew. mix olejów.



Co do tłuszczu po treningu - tłuszczu niezemulgowanego w wiekszych ilosciach, np. w formie orzechów, po treningu faktycznie lepiej unikać, co wynika z faktu, iż są ciężkostrawne. Oliwa z oliwek w niedużych ilościach - może być, natomiast dodatek np. tłuszczu maślanego, czy kokosowego w posiłku potreningowym może mieć wręcz pozytywne oddziaływanie i warto to rozważyć

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
jajka też są ok po treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Tak, są ok po treningu.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Witam,
jak najlepiej okreslac zapotrzebowanie kaloryczne? przez wzor dostepny na forum czy moze kalkulator na po treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
Najlepiej określać metodą prób i błędów, bo wzory nie są zbyt dokładne, co do tych wzorów, to możesz wyciągnąć z nich średnią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
Bryxon
Witam,
jak najlepiej okreslac zapotrzebowanie kaloryczne? przez wzor dostepny na forum czy moze kalkulator na po treningu?


wyliczasz wg wzoru i traktujesz to jako teoretyczny punkt wyjściowy, a potem poprzez modyfikacje w diecie ustalasz sobie właściwe zapotrzebowanie - to tak na skróty bo liczy się jeszcze podział makro

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Porady co do low carb

Następny temat

Dieta na mase do korekty

WHEY premium