SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 13

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 189524

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
tak sobie myślę i to mi nie daję spokoju, jak ekto ma taką szybką przemianę materii to można być otyłym ekto?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a tak wogóle jak wybrać dobry chleb razowy aby napewno był z mąki żytniej a nie pszennej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 717
mariuszpruszek osobiście wiem po sobie że trzeba by było nieźle się zaniedbać ,tłuszczy przybywa ale bardzo bardzo powoli sylwetka traci z reguły proporcje ale nie ma mowy o flakowatym klopsie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
bo mam znajomego na siłowni który od dzieciaka był otyły i w "szczytowej formie" ważył 100kg i to nie mięcho, schudł teraz do 70 i na diecie 3tys kcal nie umie przytyć :DDD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4070
można być xD moze nie jakims wielkim grubasem ale ja jedząc na pewno kolo 5 tys kalorii byle czego chyba dorobilem sie po 2 latach 88 w pasie myśle ze jak na ekto to sporo :D ale masz pewnie parenascie rodzaji ekto/mezo itp połączen mam kolege co nie cwiczy nic dosłownie je cos kolo 3500/4000 tak na oko i co ? żebra widać + suchoklacie 2 stopnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 717
KwLMASA ja na masie mam 86-88 cm w pasie i nie wygląda to strasznie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 717
jak przyrządzacie mięso w okresie robienia redu.?? gotowane ,pieczone może ktoś smaży ? jakiego mięsa używacie najczęściej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
grilluje albo na teflonie, gotowane średnio mi podchodzi a parowarem nie chce mi się bawić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 363 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14745
ja preferuje parowanie, tylko kurczaka paruje z 20min żeby był soczysty i jest zaj**isty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4070
Wiem ze taki rozmiar pasa to nie tragedia ale jak juz ktos jest hard ekto to powinien miec kaloryferek zawsze ;p
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Porady co do low carb

Następny temat

Dieta na mase do korekty

WHEY premium