SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.2

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 263788

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
logogon codziennie 2-3 godziny lepiej nie...ogolnie jak masz silowy trening nog np w poniedzialek to reszte poniedzialku dalbym sobie luz i wtorek baaardzo lekki trening...wtorek juz normalnie itp...wiadomo, im wiecej bedzie wypoczywal tym wieksze efekty na silowni...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 519 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21642
pewnie tak powinno być, a u mnie niestety, wt. nogi i siatka, środa plecy i siatka, czw barki tric i siatka, pt nogi i siatka, po każdym dniu czuję się jak trup ;( ale jump idzie, chociaż nie wiem, czy wolny weekend mi wystarcza na regenerację;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5448
Ja tez mam treningi od poniedzialku to piatku i jakos sobie radze. Wtorek i czwartek treningi szybkosciowe- rwania, wyskoki ze sztanga, przysiady i ciagi na ciezarach okolo 65% z duza szybkoscia. Te treningi nie gromadza tyle syfu w miesniach. No i sobota sila statyczna, kiedy mam wolne. Ciezko tak, ale jakos trzeba dawac rade. Przede wszystkim sen i dobre zarcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 519 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21642
no ja też tak jadę, ćwiczę od pon do pt, plus 3-4 razy w tyg siatka, plus praca, ale nie jest lekko ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ciekawostka, stara ale pewnie nie wszyscy czytali. Wywiad z Charles'em Poliquin'em (profesjonalny trener ktory cwiczyl wielu medalistow olimpijskich, graczy NFL, sprinterow i cala mase atletow)
apropo przysiadu do BOX'u
Q: What do you think of having athletes do box squats?

A: I never use them. With athletes, you want the most bang for your buck, the highest return, because you only have eleven weeks on average to train them during their off-season. So the choice of exercises becomes really important.

The problem I have with box squats is that their application is limited to powerlifting. The reason being is the goal of powerlifting is to lift the highest amount of weight for the shortest amount of distance within the rules. Essentially in the box squat, your shins don't travel forward. Now I don't know of any sport where the shins don't travel forward for propulsion. So the mechanics of the box squat aren't found in sport.

Do you think all the Westside people are up in arms yet and have me on their hit list? But it's the Bruce Lee principle again: use what is useful and reject what is not. Box squats are the only thing in the Westside system I don't agree with. They only have applications for powerlifting.

Also, any sort of restricted movement pattern tends to change soft tissue integrity. One thing you'll find with people who do a lot of box squats is that they're abnormally tight in the piriformis muscle, for example. In sports where you have to change direction a lot, the box squat will actually decrease your power because you won't be able to use those muscles efficiently.

Finally, most of the athletes I have are highly paid. There's a risk when doing box squats of the athlete bouncing on the box due to lack of concentration. The trauma that can result on the sacral vertebraes could be tremendous. There are just better alternatives. If you're a powerlifter, they're great. If you're any other type of athlete, stay away from the box squat.

Zmieniony przez - soltys88 w dniu 2011-07-14 11:49:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
pozdrawiam was z Lublina:)
wygralem konkurs wsadow:D mina gortata po windmillach bezcenna:D
zrobilem powera dwoma....windmila z reki kacpy za 1 razem;p
powera z 1 reki;p i windmilla z narzutu ;p
gortat mial niezla mine jak zobaczyl:D tak mi sie w oczy patrzyl i kiwal glowa;p
wszyscy nieznajomi do mnie podchodzili i mowili ze za***iste paki i za***iste zwyciestwo:)
wygralem torbe...koszulke z autografem gortata...mase kosmetykow i pilke:D dupa boli no ale;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 637 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15877
szacun Damian!! gratulacje na maksa, drugi konkurs i już mieciesz konkurencję! :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 203 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7486
Fajny art Poliquina, pokazujący że w sporcie generalnie front squat ma lepsze zastosowanie niż back squat. Wrzucam dla Sołtysa do dyskusji
http://www.charlespoliquin.com/ArticlesMultimedia/Articles/Article/561/Top_3_Strength_Tests_for_Athletes.aspx

Zmieniony przez - headstrong w dniu 2011-07-14 19:14:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1266
Czy może być taki plan? :
Pon: Trening koszykówki
Wtorek: Siłowy
Środa: Trening koszykówki
Czwartek: Odpoczynek
Piątek: Siłowy + trening koszykówki
Sobota: Plyo

Czy plyometryke usunąć? I czy reszta ok?

Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 519 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21642
wielkie gratulacje Hadzbe:)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Rower do pracy do ok. 1000zł

Następny temat

Kupowanie rowera w TESCO

WHEY premium