SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.2

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 263860

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 203 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7486
podobnie jest z wybiciem zza karku i push press z przodu. Osoby mające słabą mobilność w barkach (typu nie potrafią zrobic przysiadu rwaniowego) w push press przy wybiciu odchylają się do tyłu co zaburza motor recruitment pattern(tzw. wzorzec ruchu), który wzmacnia się właśnie w wersjach siłowych bojów olimpijskich.
Robiąc to np. zza karku jest bardzo łagodne wejscie pod sztangę, imutujące lepiej skok pionowy (wektor siły jest lekko skierowany do przodu i do góry)


Zmieniony przez - headstrong w dniu 2011-07-07 12:33:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
headstrong owszem przysiady mocniej obciazaja czworoglowe ale i zdecydowanie mocniej wiezado rzepki! co nie jest wskazane w jego aktualnym stanie.
Moze i oddaje lepiej mechanike skoku pionowego, moze nie. Moim zdaniem nie a poza tym parametrem limitujacych w tym cwiczeniu jest gorna czesc ciala co mocno psuje nam sile potrzebna do budowania wyskoku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2391
Matizuno wiadomo, ze ty tak nie sięgniesz jak Bell. On ma 188, a z tego co pamiętam ty 183. Ja przy wzroście 85/6 sięgam koło 245. Bell jakiś strasznie długich rąk chyba nie ma. Jest taki niesamowicie silny i dynamiczny jak w tv się wydaje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
pozatym Panowie wiem chyba skad to sie wzielo? wiecie ze drugi tydzien robie przysiady na SMITHIE;/ rzucam to w ****u. niestety nie ma tam wolnych stojakow wiec bede musial czyms zastapic. przysiad bulagarski nie bedzie za lekkim cwiczeniem za przysiad pelny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Hadzbe dopoki nie wyleczysz nogi bedzie w sam raz...Ogolnie nie nadaje sie na zastepstwo tylko jako uzupelnienie zwyklego...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291


wiec poprostu nie wiem co robic. nie bede mial wogole dostepu do stojakow. wszystko zrobie tylko nie przysiad;/
a bede cwiczyl wylacznie na tej silowni bo mam za darmo bo to silownia u nas na hali;/
musze cos znalezc....choc ciezko bedzie zastapic ciezki pelny przysiad.

Zmieniony przez - Hadzbe w dniu 2011-07-07 14:04:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
w tym wypadku najlepiej zebys skupil sie na martwym i ewentualnie przysiadzie przednim (mniejsze obciazenie, moze koledzy beda dali rade Ci podac)...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
i tu kolejna ciekawostka....hala jest jak wymarla...nikt nie trenuje nie gra...nie pilnuje...wchodze z kumplem przez automatycznie drzwi...i cisza...wszystko pootwierane..szatnia przebieramy sie..cwiczmy.. chodze tylko z kumplem....nikt nie chodzi doslownie nikt;)
a kumpel szczypiorek skoczek raczej mi nie poda:)
martwy to podstawa u mnie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678


skup sie na tym rodzaju martwego - wejdzie mocniej na czworoglowe niz reszta...przysiad zaczniesz jak bedziesz mial mozliwosc poprostu.
Chociaz mysle ze moglbys polaczyc power clean z przysiadem przednim...Zarzucic sobie ciezar i zrobic 5 powtorzen i zrzucic...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
czyli polaczyc odrazu power clean z przednim w jedno cwiczenie?
cos z tego moze byc;)nieduzo bo z 80kg ale na moj slabiutki przedni moze byc w sam raz
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Rower do pracy do ok. 1000zł

Następny temat

Kupowanie rowera w TESCO

WHEY premium