SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.2

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 263839

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1837
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1837
Obczajcie sobie link :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2332
Witam, czy zarzut sztangi z ziemi to dobre ćwiczenie na wyskok?

`I believe a can fly

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 100 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1955
To jest power clean i jest w treningu na stronie 100 wiec jest dobrym ćwiczeniem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124
A ja mam pytanie do znających sie nie pracy włokien szybko i wolnokurczliwych jakie powinno być w koncu tempo ćwiczenia żęby nie sprężynować przysiadu a rozwijały sie włokna Szybkokurczliwe IIa i IIb bo nie zrozumialem z tego artykulu w koncu :) wolno do dolu i szybko do gory?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1837
Z tego arta wynika że należy zwiększyć tępo co zwiększy opór i wytęży prace mięśni. patrząc na to z punktu fizyki jak było to opisane f=ma. czyli czym większa prędkość tym większa siła. A przecież włókna IIA i IIB odpowiedzialne są za wytworzenie jak największej ilości energi w jak najwolniejszym czasie. Ja dziś próbowałem tak zrobić z przysiadem czyli robiłem go na maxa szybko założyłem se 60 kg i nogi miałem zmęczone po 5 serii że ni mogłem dalej ćwiczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124
no ok ale jak robi sie szybko w dol i szybko do gory to sie odbija czlowiek i tak jakby nie uzywa do konca samej sily tylku pędu.. i watpie ze tak to powinno wygladać :) jesli siadasz dupa do ziemi to tak jest przeciez.. chyba ze jakis sposob macie na to
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1837
Hmm jak ja robie przysiad i schodze szybko w dół to później jak chcę się wyprostować to czuje taki opór a jeżeli robie to powoli to wychodzi mi to łatwiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 637 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15877
ten artykuł jest ciekawy muszę przyznać, w końcu sami propagujemy tu na forum ideę łączenia siłowego treningu z plyometrycznym/dynamicznym. Być może faktycznie ma to przełożenie na szybsze efekty, najlepiej pewnie samemu spróbować :)

mam pytanie, bo cały czas jestem rozdarty, oglądam tysiące filmików i nosi mnie energia niesamowicie, wydaje mi się że już z nogą jest na maksa dobrze- dzisiaj mija 3 tydzień odczasu gdy absolutnie zaniechałem jakąkolwiek aktywność fizyczną, minął dziś 5 dzień zabiegów fizykoterapii, we wtorek za tydzień kończę i Damian pisał że po zabiegach odrazu wracał pełnym gwizdkiem do treningow/siłowni itd, Patryk pisał (apropo mojego imienia- Dawid :p ),że sam na początku sobie rzucał itd, podobnie jak Seb.
O co mi chodzi? Mianowicie o to, czy po wyleczeniu waszych urazów( a pisaliście że już któryś raz się z tym męczyliście) powrót odrazu do sportu sprawiał że po jakimś czasie nawracało się z powodu zbyt szybko wznowionej wysokiej aktywności? Nie chcę by mi się czasem to odnowiło stąd nie wiem czy jak wrócę we wtorek po zabiegach to czy odrazu wziąć pobiegać na treningu itd czy jeszcze ten tydzień swobodnie się poruszać. I nie wiem co z siłownią czy zaniechać też czy nie przejmować się i wrócić owszem na początek luźne ciężary bym brał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5064
No Damian mówił żę na pełen gwizdek ale po innej kontuzji tak mi się wydaje. No ja po kolanie skoczka miałem opory przed skakaniem z nogi która miała uraz. I jeszcze jak z niej skakałem na maksa to czułem taki lekki ból który mijał w sekundę, ten ból mi minął po jakimś miesiącu wogóle sie nie pojawił. No ale z tego co pisałeś miałeś tą kontuzje w początkowej fazie więc to zależy od ciebie kiedy wrócisz do aktywności fizycznej. Ja miałem rok temu zaawanoswane kolano skoczka na 2 nogach także płakać się chciało i do tego wiezadła naciągnięte w lewym kolanie. Przed wakacjami miałem kolano skoczka na prawej nodze, grałem turniej z tą kontuzją później wyleczyłem i myślę że już więcej się mi to nie przydaży bo dbam o nogi, wrzucam co jakiś czas nutrend flexip na regenerację i git majonez heeeeh

Tak to sie kreci!!!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Rower do pracy do ok. 1000zł

Następny temat

Kupowanie rowera w TESCO

WHEY premium