SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.2

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 263903

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
nie robilem:)w sensie nie nagrywalem...ale popracowalem nad tym;)
problemem bylo to ze narzucalem sobie pilke za nisko....dobrze rak nie prostowalem(wymach) a pilke juz w rekach mialem....teraz narzucam na wysokosc obreczy albo iewyzej:) super wchodzi...wrecz kosmiczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 709 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8811
Panowie, grubo ponad 2 miesiące treningu na wyskok za mną.
Zablokowałem się na 115 w przysiadzie, zaczynałem od 80kg max.

Na tej siłowni do której teraz chodzę do gryfu olimpijskiego pasują tylko talerze 10kg najmniejsze. Czyli jak chce dołożyć do 100 to wychodzi mi 120kg, niestety pełnej serii 5 powtórzeń nie jestem w stanie zrobić. Jedno poprawnie technicznie udało się ale nie więcej. Pomyślałem sobie, że chociaż półprzysiady porobię z tymi 120kg, jest jakaś szansa, że siła pójdzie w górę ?
W sumie dopiero drugi tydzień nie mogę pokonać tych wymarzonych 120...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 637 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15877
je...bać amatorów! kurna przyjdzie sobie człowiek na trening, przyjdzie jakis gość ktory kiedys gral w klubie u nas i fauluje w diabły, łapie w pół, kolana wystawia, czlowiek caly weekend odpoczywa zeby poskakać na pełnej swieżości no i masz, znowu leczyć mięśniaki poobijanie.. eehh diabli to wzięli...

a tak z innej beczki nieco- zaczalem brac dzisiaj suple ktore omawialismy tutaj, diete rowniez zacząłem i mam tylko pytanko- na kolacje po treningu płateczki owsiane nawymiennie z jajkami, orzechy co jakiś czas, twaróg- wystarczy? przejrzalem sporo diet itd i mniejwięcej mam ukierunkowane, ale jeśli polecacie szczególnie coś co może się przydać to bede wdzieczny :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1270 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39106
tylko nie orzechy na kolacje!, prędzej do lub po śniadaniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1992
ja właśnie pobieram placki ziemniaczane na kolacje :P na masę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
mesjasz19 jak dwa miesiace za Toba to zrob tygodniowa przerwe i zacznij od 90, za tydzien 100, 105, 110, 115, 120, 125...albo zmien liczbe powtorzen, rob "czworki" zamiast "piatek"...dolozysz troche kilogramow na sztandze. Ogolnie moim zdaniem powinienes na razie robic tylko pelne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34
Witam. Chciałbym rozpocząć trening Super Dunk II, dużo się o nim naczytałem znam za i przeciw, ale moje pytanie dotyczy czegoś innego.
Jak zmierzyć w tym momencie swój wyskok. Czy przy podskoku mam ugiąć nogi jak najwyżej czy po prostu normalny wyskok z wyprostowanymi nogami.
Kolejna rzeczą o która chciałbym podpytać, jest jak poprawnie się wybić. Myślę, że z moim wzrostem nie byłoby problemu z zapakowaniem piłki do kosza już teraz, problemem jest pewnie technika, a właściwie jej brak. Jak porządnie się wybić? (najlepiej jakby ktoś znał filmik instruktażowy, bo z opisu ciężej. Może być po ang.)
Jakie jeszcze pomiary warto porobić przed rozpoczęciem treningu aby później móc porównać? Widziałem, że ludzi np. podawali rozpiętość ramion.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 637 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15877
Maciuchowy dosięzny mieżysz na takiej podstawie, że stajesz przy miarce na maksa wyprostowany i nacięgnięty, sięgasz palcami jaknajwyżej- otrzymujesz zasięg stojąc, następnie podskakujesz z miejsca w górę. Miejsce które dotknąłeś to Twój zasięg. Aby obliczyć wyskok dosiężny odejmujesz następnie wynik otrzymany w 1 skoku od skoku drugiego . myślę że jasne
co do techniki skakania sam musisz to sobie wyrobić setkami skoków, pooglądaj trochę na Yt filmików gwiazd nba albo z team flight brothers i mniejwięcej będziesz widział jak skaczą najlepsi.

Zmieniony przez - Maverick15 w dniu 2011-06-07 09:09:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 519 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21642
musisz oddać ileś dziesiąt, bądź ileś set skoków, żeby wyczuć, która noga z przodu, jak ułożenie stopy etc, kwestia indywidualna..skacz i próbuj, aż dojdziesz do perfekcji:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 637 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15877
coś mnie tknęło i zlapałem motywacje, chciałbym czerwiec wrocic na siłkę i jesli bede mial dostęp to rozlozylem sobie taki plan na 2 dni w tygodniu siłka i jeden dzień plyo ponieważ konczymy w tym tygodniu treningi. Post głownie kieruje do Sołtysa, bo jak widzę On tutaj plany treningowe modyfikuje.Dodam że te ćwiczenia które tu są, poza przysiadem pełnym-wszystkie już robiłem. daje do ocenienia:

1 dzień:

Przysiad pełny 4x5powtórzeń
Brzuszki z ciężarem
Wiosłowanie 4x6
Coś na barki wezmę, może wyciskanie siedząc albo siedząc sztangę z klatki nad głowę

3 dzień:

Box Squat 5x5
Podskoki ze sztangą 3x6
Martwy ciąg 4x5,4,3,2
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Rower do pracy do ok. 1000zł

Następny temat

Kupowanie rowera w TESCO

WHEY premium