SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.2

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 263864

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Kobas24 nikt Ci nie proponuje wchodzic pod sztange w wieku 16 lat chociaz osobiscie uwazam ze to dobry wiek zeby ZACZAC UCZYC SIE TECHNIKI. Jesli uwazasz ze sztanga zaszkodzi bardziej niz tysiace skokow to sie mylisz. Ale pomijajac to:
jest wiele fajnych cwiczen ktore mozesz wykonywac bez obciazenia. Zalezy Ci na wyskoku z jednej nogi czy dwoch?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30
Z jednej nogi skaczę 80 cm, z dwóch jakieś 10 cm niżej. Więc chyba wolałbym jechać dalej z jednej nogi, żeby nie nadrabiać tych 10 cm. Jak sądzisz ? Ogółem WYDAJE MI SIĘ, że dunki z naskoku robi się łatwiej, ale to tylko moje przypuszczenia, na ten temat już niech eksperci się wypowiedzą. Może takie zdanie sobie wyrobiłem, bo zauważyłem, że prawie każdy z TFB i ogółem wszyscy ci dunkerzy robią naskok. Aż zobaczyłem Guy Dupuya i się przekonałem, że jednak z jednej nogi też można ;) Zależeć, zależy mi na wyskoku i z jednej i z dwóch, jednak teraz za cel życiowy postawiłem sobie zrobienie wsada, także chodzi mi o jak najszybsze jego zrealizowanie. Więc niech będzie jedna noga ! Co byś mi zaproponował szanowny Sołtysie ?

Zmieniony przez - Kobas24 w dniu 2011-06-20 22:20:57

Zmieniony przez - Kobas24 w dniu 2011-06-20 22:42:12

Zmieniony przez - Kobas24 w dniu 2011-06-20 22:42:55

"I've missed more than 9000 shots in my career. I've lost almost 300 games. 26 times, I've been trusted to take the game winning shot and missed. I've failed over and over and over again in my life. And that is why I succeed." - Michael Jordan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
z jednej nogi wyskok w Twoim wypadku bedzie troche latwiej poprawic ze wzgledu ze nie chcesz obciazenia
takze proponuje oprzec plan na takich cwiczeniach jak przysiad na jednej nodze, przysiad bulgarski, wykroki, single/double leg hyperextension to z cwiczen silowych
dynamicznych: plyo lunges, wieloskoki, sprinty zwykly i pod gorke
do tego brzuch silowo i bedzie git
ile dni chcesz na to poswiecic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30
Mogę na to poświęcić do 8 tygodni. Czy jesteś może w stanie ułożyć mi cały plan na każdy tydzień ? Co, ile powtórzeń, ile serii itp. Chciałbym zacząć na początku lipca.

Zmieniony przez - Kobas24 w dniu 2011-06-21 15:51:39

"I've missed more than 9000 shots in my career. I've lost almost 300 games. 26 times, I've been trusted to take the game winning shot and missed. I've failed over and over and over again in my life. And that is why I succeed." - Michael Jordan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1370
Witam!
Mozecie mi powiedziec czy te cwiczenia moga byc jak na jeden trening:

Przysiad 8x/6x/6x/5x/4x/3x/2x
Martwy ciag 8x/8x/6x/6x/5x/5x/4x
Wejscie na skrzynie 8x/8x/6x/6x/4x/4x/2x
Front przysiad 8x/6x/5x/4x/2x/2x

+ Brzuszki 5x30

Mam zamiar wykonywac te cwiczenia 2 razy w tyg w poniedzialek i piatek do tego w srode cwicze brzuch+plecy+ramiona no i teraz sa wakacje wiec treing 1x w tyg + plazowka w weekendy jak bedzie ladna pogoda. Oczywiscie absolutny priorytet to zwiekszenie sily no a co za tym idzie wyskoku. Ciezary w kazdej seri rosna oczywiscie. Nie wiem czy moze wyrzucic 1 serie z tych cwiczen na nogi ale moze cos jeszcze mi poradzicie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
jutro ostatnie lekkie skakanie:) orlik!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1270 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39106
Witaj _MOCHO_

Na jeden trening odpada! Rób siad pod siłę, reszta 3x8 z mniejszym ciężarem dynamicznie.

Do tego brzuch... ćwicz ten mięsień też pod siłę czyli max 10-15powtórzeń z obciążeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1370
Aha, czyli przysiad zostawic tyle serii ile jest tylko tych martwych i skrzyni dac 3 serie po 8 powtorzen zeby bylo jasne??:) Z brzuchem to rozumiem o co chodzi:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1992
a ja poproszę o poradę odnośnie kreatyny, bo chcę zacząć za tydzień cykl i nie mam pojęcia co jest dobre, a co nie. I co jeszcze do tej kreatyny, bo chyba aminokwasy jakieś też będą potrzebne. Białko to już jakieś mam i kumpel mi coś tam ma do sprzedania, także to to luz.

Zmieniony przez - Kimbudus w dniu 2011-06-21 21:36:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
_MOCHO_ przysiad i martwy ciag jednego dnia styknie. Wiecej niz tu nie dokladaj bo to i tak az az.
Lepiej byloby to podzielic na np jednego dnia wyskoki ze sztanga + przysiad, drugiego dnia power clean + martwy ciag.
czyli:
3x5 powtorzen wyskoki (30% ciezaru z przysiadu)
przysiad ciezko progresja 5x5
drugi dzien:
power clean 4s x 3 powtorzenia progresja
martwy ciag 5x5 progresja

Kobas pozniej Ci rozpisze
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Rower do pracy do ok. 1000zł

Następny temat

Kupowanie rowera w TESCO

WHEY premium