SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.2

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 263850

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
a co masz z barkiem? jak mnie bolalo przy wyciskaniu to np nie przeszkadzalo przy pompkach na poreczach...i odpuscilem wyciskanie sztangi na rzecz pompek i przeszlo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 519 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21642
ja mam leczoną geodę barku, przeszedłem już drugi cykl rehabilitacji, pod koniec stycznia ortopeda;/ dlatego teraz przez ten najbliższy czas chcę się skupić tylko na nogach, żeby nie obciążać barku, bo już ze 2 czy 3 razy rozwaliłem;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1270 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39106
Soltys pyta do Ciebie: czy na moim poziomie zaawansowania lepszy bedzie dlugofalowy dla trojboistow (trening z dzialu dwuboj i trojbuj w powieszanych) z dodanymi rwaniem i power clean czy standardowy plan ulozony przez Ciebie zaczynajac od 70% maxa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 711 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4104
Sołtys mam takie pytanko chciałbym wrócić na siłownie po długiej przerwie spowodowanej wycięciem wyrostka. Teraz sprawa ma się tak że gram w siate w tygodniu czasami raz czasami dwa a czasami trzy zależy czy jest sala dostępna. Chciałbym cwiczyć na siłowni skoczność i rozdysponowałem czasem tak by ćwiczyć na siłowni wlaśnie 3 razy inaczej nie opłaca mi się to finansowo.

czy lepiej skupić się by na dwóch treningach dać siłę a raz dynamikę czy odwrotnie ?? A możę ćwiczyć i siłę i dynamikę na siłowni na jednym treningu??

W siatkę gram w środy i to jest termin 100% czasami we wtorki i bardzo często w niedziele. teraz jak ustawić trening na siłowni by było ok. Nie chce dokładnie rozpisanego planu tylko np
poniedziałek-siła
wtorek- wolne
środa-siatkówka
czwartek dynamika
piątek wolne
sobota-siła
niedziela-siatka/wolne

dawny uzytkownik 369258 :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
czyli ten plan zastosować tak ?

podskoki ze sztanga na plecach 30% ciezaru z przysiadu 3x5
przysiad 5x5 progresja duzy ciezar
wykroki lub przysiad bulgarski 3 x 8 na noge
brzuch silowo

drugi dzien:
power clean 4x5
push press 3x8
martwy ciag 5x5 progresja

oczywiście po treningu i przed rozciąganie i rozgrzewka ;)
Do zadań chce dodać cos na plecy jakies wyciskanie sztangi za plecami i cos na klate np zwykle wyciskanie , moze byc ? czy zamiast wyciskania na plecy poprostu po treningu sie powyciągać na drązku itp ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Dythican sluchaj, moim zdaniem plan silowy powinien trwac nie dluzej niz 8 tyg, a lepiej jak mniej...Im dluzszej tym tracisz na elastycznosci, dynamice itp. Sila jest wazna ale nie zapominajmy ze to jedynie narzedzie by sie rozwijac! Ja osobiscie bede probowal krotkich cykli teraz (2-3 tyg i rozladowanie). Mam dosc tego ze na treningach czesto czuje sie zajechany przez narastajace zmeczenie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 735
soltys jaki masz progres silowy przez ostatni rok ?? ... jaki zrobiles postep w skakaniu ? .. czy kilogramy przekladaja sie na wyskok ?

.. u mnie bardzo slabo z pelnym przysiadem .. trudnosci ze wstaniem z 130 kg ... kolegas wstaje z 260 kg i do tego wazy 7 kg mniej .. roznica kolosalna .. a kto skacze wyzej z miejsca ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
nie jestes na bierzaco wiec nie wiesz ale niedawno naderwalem wiezadlo boczne w kolanie i ...nie musze chyba dalej tlumaczyc/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
oczywiscie samym przysiadem sie nie skacze temu caly czas tłumacze ze budowa sily to tylko narzedzie to polepszania wyskoku a nie cel sam w sobie. Jakby kolega gral w kosza np 10 lat to lapal by sie zebami za obrecz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
co do wynikow to jak najbardziej kg przekladaja sie u mnie na wyskok, niestety sporo eksperymentuje, probuje rozne cwiczenia ale teraz widze ze przysiad tylni to podstawa i bede sie go non stop trzymal...Ogolnie ciezko jest mi przebic 200kg ale moze wlasnie temu ze zmienialem raz przedni, raz box itp.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Rower do pracy do ok. 1000zł

Następny temat

Kupowanie rowera w TESCO

WHEY premium