SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Moja Determinacja/rossi_/foto str. 116-117

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 138805

Nowy temat Temat zamknięty
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra, zrobiłem dzisiaj trening.
I co tu dużo mówić - zaliczony ;)

A) Przysiady
1. 11kg x10
2. 31kg x5
3. 51kg x5
4. 63kg x5
5. 63kg x5
6. 63kg x5
- Nie dodawałem ciężaru bo ostatnio prawie nie wstałem. Poszło :)

B) Wyciskanie płasko
1. 11kg x10
2. 19kg x5
3. 39kg x5
4. 45kg x5 (Ostatnio nie udane)
5. 45kg x5
6. 45kg x5
- Poszło! Może dlatego że złapałem trochę szerzej, nie wiem. Ale to dla mnie super wiadomość:D

3. Drążek
- Z dnia na dzień idzię troszkę lepiej. Niby robiłem 4 powtórzenia, ale chyba nie do końca wyprostowałem ręce...

4. Push Press
1. gryf x10
2. 19kg x5
3. 29kg x5
4. 35kg x5 (ostatnio w serii 4,3,3)
5. 35kg x5
6. 35kg x5
- Wziąłem to! W 3 seriach po 5 powtórzeń!~Ostatnio było marnie :D

E) Brzuch
Unoszenie nóg, jakieś spinanie, pierdoły, żeby się trochę skatować ;)

I teraz mam takie pytanie. Jeśli teraz udało mi się zrobić wszystkie powtórzenia z planowanym ciężarem, a ostatnio nie dawałem rady, to pozostać jeszcze na takich obciążeniach, czy od kolejnego treningu znowu dokładać?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2631 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15370
dokładaj ciężary co tydzień a nie co trening. np po dwa kg i jeśli uda ci się zaliczyć ciężar to zawsze dokładasz jeśli nie to zostajesz przy poprzdnim ciężarze
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli muszę dołożyć na kolejnym treningu do każdego ćwiczenia :)
Dzięki ;)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
A) Przysiady
1. gryf x10
2. 29kg x5
3. 49kg x5
4. 65kg x5 (+2kg)
5. 65kg x5
6. 65kg x5

Progres jest :)

B) Wyciskanie płasko
1. gryf x10
2. 19kg x5
3. 39kg x5
4. 47kg x4 (+2kg)
5. 45kg x5
6. 45kg x4

- Chciałem być mocny, dodałem 2kg i co? Lipa. Poszły tylko 4 powtórzenia. Zmniejszyłem na 45. Ale co najgorsze - w ostatniej serii wycisnąłem tylko 4 razy. Szkoda gadać.

C) Wiosłowanie sztangą w opadzie
1. 13kg x10
2. 19kg x5
3. 39kg x5
4. 49kg x5 (+0kg)
5. 49kg x5
6. 49kg x5

- Zostawiłem ciężar. Próbuje pracować nad techniką. Niestety ciężko o to, przy jednym wiośle w tygodniu.

D) Push Press
1. gryf x10
2. 19kg x5
3. 29kg x5
4. 37kg x5 (+2kg)
5. 37kg x5
6. 37kg x4

- Tak niewiele brakło, a weszło by to 5 razy w trzeciej serii. Ale myślę, że zrobiłbym, gdybym poczekał chwilkę dłużej. Kocham to ćwiczenie :D

E) Wspięcia na palce
- Tutaj jestem taki padnięty, że już nawet nie zmieniam ciężaru z push press.
20/15/12 x37kg.

Dieta z dzisiaj:
1. Jajka, owsiane, orzechy
2. Kawałek sera feta (zjadłem dość wczesnie po 1 posiłku, bo potem miałem mature)
3. Makaron durum, pierś
4. ryż biały, pierś

Tyle do tej pory ;)
Na wadzę dzisiaj 68,5kg.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2631 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15370
za bardzo się spieszysz radze ci zrób tak:

1 tydzień przerwy
2 zaczynasz od nowa
40 kg przysiady
30 kg ławka płaska
35 wiosłowanie
20 pp

dokładasz po 2 kg CO TYDZIEŃ powoli się rozkręcasz i jak dojdziesz do obecnych maksów to nawet ich nie poczujesz. Kiedy poznasz po sobie wypalenie (stan taki jak teraz małe postępy mimo że bardzo chcesz to tydzień przerwy i znowu to samo

I tydzień 70%
II 75
III 80
IV 85
V 90
VI 95
VII 100%
VIII 102
IX 105
X 107
......

Aż do moenty gdy progresja zatrzyma sie na dłużej niż 3 tygodnie
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale wszędzie idzie do przodu - jedynie ławka stoi w miejscu...
I przykładowo z przysiadów czy Push Press jestem bardzo zadowolony.

Przecież w taki sposób kompletnie się nie zmęczę na treningu, zwłaszcza że robię po 5 powtórzeń :P

Może lepiej zmienić ćwiczenie na klatkę?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2631 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15370
Ok skoro mówisz że potencjał jest, Ja bym nie zmieniał tylko zrób tak jak napisał Traktor ławka na zmiane z PP i zrób krok do tyłu cofnij się do cięzaru z poprzedniego treningu

"Przecież w taki sposób kompletnie się nie zmęczę na treningu"
jeśli twoim celem jest zmęczenie na treningu OK, jeśli przyrost siły trzeba zrobić spory zapas i dokładać cierpliwie. Popatrz jak trenują najwięksi np. Wuchta. Musisz stopniowo przeciążać mięśnie, jeśli zrobisz to mądrze postępy moga trwać nawet pół roku!!!
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
W sumie mogę spróbować z tą ławką na przemian z Push Press. Może to odniesie lepszy sukces...

Tylko mam taki niedosyt wtedy, że poćwiczyłem klatę, a olałem barki :P

Spróbuje wobec tego zmniejszyć ciężar do 43kg na klatce i robić ją na przemian z Push Press. Za to, mogę robić na jednym treningu i brzuch i łydki. Będzie okej?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2631 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15370
Myślę że bardzo dobry pomysł, spróbuj tak a na pewno będzie ok

Zmieniony przez - grzechmek w dniu 2009-11-04 14:58:49
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
A może trochę zmień rodzaje ćwiczeń. Widzę że ciągle WL/PP/Przysiad.
Może inny plan, coś rozbudowanego? Jeżeli masz jeszcze zapas to wykonuj tak jak robisz. Jeżeli czujesz ze nawet o 1 powt. nie idziesz do przodu, to moze trochę odpocznij i zaniż sobie kg.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Temat zamknięty
Poprzedni temat

Split do oceny : ]

Następny temat

Nadgarstki przy wyciskaniu

electro
Polecane artykuły