SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moja Determinacja/rossi_/foto str. 116-117

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 115095

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ponawiam pytanie - czy można spokojnie zastapić siad ze sztangą na barkach siadem przednim :)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1468
to zupełnie inne ćw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W atlasie jest napisane tak:
Przysiad ze sztangą na barkach: pracują przede wszystkim głowy boczne, pośrednie i przyśrodkowe mięsni czworogłowych ud

Przysiad ze sztangą trzymaną z przodu: ćwiczenie to angażuje przede wszystkim głowy boczne pośrednie i przyśrodkowe mięśni czworogłowych

Czyli to samo...W treningu z którego korzystam nie został napisany konkretny rodzaj przysiadu. A w przysiadzie przednim po prostu bardziej czuję pracę nóg.... :)

Spróbuje na dzisiejszy trening z tym wariantem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jestem po treningu - lipa wyszła z tymi przysiadami przednimi. Zabrałem się za 59kg, wykonałem 5 powtórzeń i spoko. Tylko jakoś dziwnie mi się nadgarstek wygiął i bardzo mnie bolał, przez co zrobiłem 3 serie normalnie na barkach.

A) Przysiady
1. gryf x10
2. 29kg x5
3. 49kg x5
4. 59kg x5 (Dotąd robiłem ze sztangą z przodu, następne na barkach:P)
5. 69kg x5 (+2kg)
6. 69kg x5
7. 69kg x5

- Także kolejne dwie cegiełki dołożone. Jak tylko schodzę w stronę podłoża z tym ciężarem, to od razu mam stracha i nie wiem, czy nie schodzę zbyt płytko przez to :/

B) Wyciskanie płasko
1. 13kg x8
2. 21kg x5
3. 31kg x5
4. 39kg x5 (+2kg)
5. 39kg x5
6. 39kg x5

- Tutaj powoli wychodzę z cofniętego ciężaru, jak wiecie;)

C) Wiosłowanie sztangą w opadzie
1. 13kg x8
2. 29kg x5
3. 41kg x5
4. 51kg x5 (+2kg)
5. 51kg x5
6. 51kg x5

- Dodałem. Mam nadzieję, że nie szwankuje technika...

D) Wspięcia na palce
3x25

E) Brzuch
3x25

Rozglądam się za obciążeniem, bo coś czuje że niedługo się przyda do pewnych ćwiczeń :D





Zmieniony przez - rossi_ w dniu 2009-11-09 16:03:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1082 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3172
witam witam!

e tam od razu auschwitz!
trochę pracy dietka na masę i będzie git:)
moj brat mial podobna budowe a teraz...nie ma co porównywać....

trzymam kciuki za ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja od tamtego pierwszego zdjęcia już 17kg przytyłem :P
Więc teraz to raczej nie Auschwitz :D

Dzięki Tancerko:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2631 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15370
Jeśli chodzi o technike wiosła, ruch w strone tułowia rób dynamicznie, a opuszczjac kontroluj prędkość sztangi. Wtedy naprawde poczujesz prace mięśni najszerszych grzbietu

co do przysiadu, jeśli obawiasz się że nie dasz rady, daj z tyłu materac, jeśli kucniesz i wiesz ze nie dasz rady, to sztangę pizgaj z siebie. a przysiady saraj się robić pełne, wtedy nie będziesz miał wątpliwości co do tego jak głęboko schodzisz.

tyle de mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skąd ja teraz materac wytrzasnę :P

Generalnie najlepiej by było, jakbym miał asekuracje - nie mam więc muszę sobie sam jakoś radzić. Będę musiał wynaleźć coś miękkiego, żeby zrzucać sztangę.

Czyli jak robię wiosło, to nie ma nic złego w poruszeniu całego grzbietu, o ile jest on prosty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378
Co do wiosła to tak jak pisał Grzechmek
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w siadach to jeśli nie masz stojaków to na pewno jest problem a przecież sztangą nie będziesz rzucał po panelach podłogowych .
Spróbuj może siadów Zerchera będzie Ci łatwiej się pozbyć ciężaru w sytuacji awaryjnej .Oczywiście jakiś materacyk lub coś podobnego było by wskazane zawsze jeśli trening jest w warunkach domowych.
Chcesz powiedzieć ze od pierwszej fotki przybrałeś już na wadze 17 kg
Tu masz technikę tych siadów.



Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stojak mam, ale uchwyt tylko na wysokości barków, wiec beznadzieja. :/

Spróbuje tych przysiadów:)

Dokładnie tak. Pierwsze zdjęcia były robione, kiedy ważyłem 52kg bodajże. Tak szybko nie przytyłem, one były sprzed jakiegoś czasu - nie były aktualne jak je wklejałem :) (Mówie o tym anorektyku:P)

Dzisiaj na wadzę jest 69kg. Nie liczę w ogóle kcal, a na wadzę powoli, ale przybieram. Co ciekawe, w ogóle się nie przejadam i zawsze jem tylko tyle, żeby nie być głodnym i mieć energię. Troche to dla mnie dziwne, że waga idzie regularnie w górę. Chyba, że po prostu po wysiłku treningowym moje mięśnie same wołają o nadwyżkę kcal, a ja wcale tej nadwyżki nie odczuwam...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Split do oceny : ]

Następny temat

Nadgarstki przy wyciskaniu

WHEY premium