SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jagmaster/PUSH and PULL str. 9/Podsumowanie str. 33

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25704

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 652 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9369
Data urodzenia: 10.06.1992r.
Wzrost: ~183cm
Waga: ~83kg
Staż: zacząłem trenować od września, ale w gimnazjum też trenowałem około roku.
Cel: masa/siła/rzeźba

Wymiary:
Biceps: 40cm
Klatka: 114cm
Udo: 60cm
Łydka: 39cm
Przedramię: 32,5cm

Informacje o mnie:
Sportami siłowymi zacząłem się interesować gdzieś na początku 2 gimnazjum, zrobiliśmy z kolegą prowizoryczną ławeczkę i zaczęliśmy coś działać. Przerwałem treningi mniej więcej pod koniec 3 gimnazjum. Nie zawsze były one systematyczne i nie miałem wtedy zbytnio pojęcia na ten temat, więc ćwiczenia też nie były dobrane odpowiednio. We wrześniu ubiegłego roku kolega zaproponował mi abyśmy zaczęli razem chodzić na szkolną siłownie. Wtedy już zacząłem więcej czytać i nieco bardziej się do tego przyłożyłem, na razie ciągniemy to do dziś. Aktualnie chcę trochę zwiększyć masę i siłę, na następny cykl mam już przygotowany plan na rzeźbę i wytrzymałość. Trenuję również MMA dlatego coraz bardziej staram się ćwiczyć pod kątem sztuk walki.

Trening:
Wtorek
Klata:
plan niemieckich ciężarowców
Triceps:
- Wyciskanie "francuskie" jednorącz sztangielki w siadzie.
- Wyciskanie "francuskie" sztangi w leżeniu.
- Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia.
- "Szwedki".

Czwartek
Plecy
- Podciągnie na drążku szerokim uchwytem.
- -//- wąskim uchwytem.
- wiosłowanie.
- "zapalanie kosiarki".
Biceps:
- Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem.
- Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem (z "supinacją" nadgarstka).
- Uginanie ramion ze sztangielkami uchwytem młotkowym.

Piątek
Barki:
- Wyciskanie sztangi sprzed głowy.
- Arnoldki.
- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia.
Nogi:
- Suwnica.
- Przysiady ze sztangą na barkach.
- Uginanie nóg w leżeniu.
Wykonuję 3 serie każdego ćwiczenia ciężarem na 6-5 powtórzeń.

Diety konkretnej nie mam, na śniadanie jem musli, do szkoły biorę kanapki z piersią + szkolny obiad, zachodzę do domu tuńczyk/ryż lub makaron i twaróg przed snem. // Zapomniałem dodać, aktualnie biorę Xpanda (dt: rano i przed treningiem, dnt: rano), zwykłą kreatynę w tabletkach (dt: rano i po treningu, dnt: po południu) i carbo olimpa (w trakcie treningu). Kilka miesięcy wcześniej przez cykl brałem kre alkalyn.

Jakąś fotę wrzucę na dniach, bo zgubiłem kabel od aparatu xX

Zmieniony przez - Wuchta34 w dniu 2010-08-22 21:25:52

><>

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 652 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9369
No właśnie w moim wypadku bardzo ciężko a ciekaw jestem jak to ze mną jest ; <

A wypróbowałem sobie nową zabawkę na SFD :



Mleka, warzyw itp nie wpisywałem specjalnie ;f
Białko - 2,2g/kg
Tłuszcze - ~1g/kg
Węglowodany - 5,1g/kg
i coś tam stopniowo będziemy podbijać jeśli nie będzie szło

Zmieniony przez - Jagmaster w dniu 2011-01-01 17:49:30

><>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czemu w plecach MC nie ma?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 652 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9369
Właśnie miałem zamiar zastąpić jakieś ćwiczenie MC... Które proponujesz wyrzucić? Bo 5 to by było trochę za dużo..

><>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Plecy:

MC 12/10/8/8
Podciaganie na drazku 3 serie max
Wioslowanie sztanga 10/10/10

Nogi:

Przysiady 12/10/8/8
Wykroki 12/10/10
MC na prostych nogach 12/12/12

za duzo na triceps 2 cwiczenia wystarczą

Barki:

Push Press 12/10/8/8
Unoszenie ramion bokiem 10/10/10
Unoszenie ramion w opadzie 10/10/10


...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 652 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9369

><>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 652 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9369
Jako iż to w pewnym sensie mój temat, to opisze swój problem tu. Jakieś dwa i pół tygodnia temu miałem mecz i stałem na bramce, niestety, piłka jakoś pechowo uderzyła mnie w dłoń i od tamtego czasu mam problemy z nadgarstkiem. Na drugi dzień pojechałem do szpitala (ból był tak silny, że podejrzewałem złamanie), zrobili mi prześwietlenie i jedynie powiedzieli, ze z ręką wszystko ok i przepisali fastum... Boli mnie już trochę mniej, ale jednak.. Kiedy wyciskam na ławeczce, ból ogranicza moje możliwości.. Wiem, że powinienem przerwać treningi, ale szkoda mi, bo to mój "najsolidniejszy" cykl ze wszystkich, postanowiłem, że jak do końca tygodnia nie będzie dobrze, to (z bólem serca) robię miesiąc przerwy. No i tu się rodzi moje pytanie, słyszałem, że na tego typu dolegliwości może pomóc Animal Flex, co o tym myślicie? A moze ktoś z was zna lepsze środki?

><>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
NA bolący nadgarstem to maści przeciwbólowe i przeciwzapalne kilka razy dziennie. Do tego moczenie w ciepłej wodzie z solą leczniczą. Z czasem minie.

Animal Flex - hm... suplement dobry ale myślę, że jeszcze nie pora. Jeśli zawiodą wyżej opisane metody wówczas się pomyśli.

Dodatkowo warto zakupić profesjonalne ściągacze na nadgarstki. Dzięi nim usztywniasz nadgarstem i możesz dalej trenować.

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 652 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9369
Odnośnie tych ściągaczy.. mam opaskę uciskową (ta moja kosztowała ok. 70zł) i za bardzo mi ona nie pomaga... Czy jeśli kupię ściągacz innego typu, to jest możliwość, że będzie lepiej? bo naprawdę bardzo nie chcę przerywać treningów a jak na razie nie mam innej możliwości... // byłbym wdzięczny za polecenie konkretnego modelu ściągacza i ewentualnie nazwy maści.

Zmieniony przez - Wuchta34 w dniu 2010-04-27 16:54:51

><>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
raczej chodzi o profesjonalne ściągacze typowo do wyciskania. Jak znajdę linka to wkleję.

Wówczas nadgarstek na czas ćwiczenia masz usztywniony i można trenować. Może nie na maxa ale zawsze

http://www.inzer.akcja.pl/inne.html

Zmieniony przez - Wuchta34 w dniu 2010-04-27 16:59:18

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 652 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9369
Pod dość długiej przerwie spowodowanej kontuzją nadgarstka (której i tak do końca nie wyleczyłem), postanowiłem wrócić do treningów. Troszkę ze mnie spadło przez ten czas, bo mniej jadłem itp..ale już nie będę podawał nowych wymiarów.. Niestety, na razie jestem zmuszony odpuścić wszelkie ćwiczenia na ławeczce, ponieważ nadgarstek mi na nie nie pozwala.. Na szczęście przy martwym ciągu, ćwiczeniom na biceps itd nie odczuwam bólu. Może jakoś dam radę, bo już nie mogę tak siedzieć bezczynnie, same treningi mma i bieganie mi nie wystarczają ;p Zastanawiam się również nad zmianą treningu na trening HST.. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to za tydzień zaczynam cykl z suplami które wymieniłem w pierwszym poście, a ułożeniem diety zajmę się w przeciągu przyszłego tygodnia. Tak jak wcześniej obiecałem, zamieszczam kilka fotek(zaznaczam iż kompletnie nie umiem pozować):

><>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 652 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9369


 

><>

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

PLAN DO OCENY

Następny temat

można tak na masę?

WHEY premium