SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 397834

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
FighterX
W momencie gdy startujesz w stroju, to wiadome, że trening będzie zgoła inny. Zakresy powtórzeń się zmniejszą i częstotliwość treningów może ulec zmianie. Jak sądzisz ile treningów potrzebujesz każdego typu by utrzymać dobrąformęwobu dyscyplinach?


Kiedyś tak trenowałem że trening był typowo pod RAW , natomiast dokładałem na koniec dnia w którym robiłem klatkę...jedno lub 2 ćwiczenia pod EQ.
Zazwyczaj jest to dociskanie lub wyciskanie z desek zarówno w sprzęcie jak i bez sprzętu. W zasadzie sprzęt włączam w drugiej fazie cyklu przygotowań .
Tym razem jest więcej niewiadomych , ponieważ w koszuli nie startowałem od 7-iu lat a od tej pory weszły nowe modele ....w których muszę się nauczyć wyciskać
W poprzednich modelach dokładałem w koszuli około 40-50kg , w tych podobno można więcej ..chociaż z rozmów z zawodnikami startującymi teraz w EQ wynika że jest jak dawniej , czyli wszystko zależy czy koszula ci przypasuje i będziesz ją ,,czuł,,
W starych koszulach niektórzy zawodnicy dokładali nawet do 100kg , dla mnie to była kosmos przebitka....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Słyszałem o gościu co dołożył 140kg, ale to są wyjątki. Zapewne jest tak, że to zależy od osoby i sprzętu. No i jak z każdym sprzętem, należy umieć go obsługiwać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
FighterX
Słyszałem o gościu co dołożył 140kg, ale to są wyjątki. Zapewne jest tak, że to zależy od osoby i sprzętu. No i jak z każdym sprzętem, należy umieć go obsługiwać.


Dokładają jeszcze więcej , ale w koszulkach wielowarstwowych , które mają całkiem inną konstrukcję szycia.
Ja nie używam koszulek wielowarstwowych tylko jednowarstwowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
W Z O R EK
ronie220
Nie uwazasz, ze osiągnął bys lepsze rezultaty trenujac w klubie z partnerami? Bo z tego, co pamietam, trenujesz u siebie w domu.


Szczerze mówiąc najbliższa siłownia w której mógłbym liczyć na pomoc , to moja dawna w Krakowie TKKF,,AZORY,, ...czyli jakieś 65km . Oczywiście jeśli zdecyduję się na treningi pod kątem startu EQ , to na pewno będę jeździł do Krakowa na treningi w sprzęcie...a w treningach RAW w domu będzie mi pomagać niezastąpiona żona. Za 2 tygodnie będzie w pełni sprawna po zabiegu ...
Możliwe że jeszcze uda mi się tak ustawić moich podopiecznych na treningi personalne , żeby przy okazji robić wspólny trening.... wszyscy na tym zyskają. Ja będę miał pomoc a im zostanie kasa w kieszeni

Pomijam fakt że sprzęt na jakim trenuję w domu , jest nie osiągalny w większości siłowni ....których jest kilka koło mnie , do najbliższej mam 5 minut samochodem



Czyli tak jak myslalem, po prostu dojazdy na dłuższą mete sa nieoplacalne i zbyt czasochlonne.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
ronie220

Czyli tak jak myslalem, po prostu dojazdy na dłuższą mete sa nieoplacalne i zbyt czasochlonne.


Głównie chodzi o czas , bo zdarza się że przejazd z siłowni w Krakowie do mnie to...nawet 1,5 godziny , czyli łącznie w obydwie strony wraz z treningiem to jakieś 5-6 godzin . W okresie zimowym kiedy mam przestój w interesie , to nie stanowi dla mnie problemu i wtedy własnie jeżdżę sobie na 1-2 treningi w tygodniu....
Tam zawsze mogę liczyć na fachową pomoc , która jest nieodzowna podczas treningów w sprzęcie....

Chociaż zdarzało mi się że zakładałem sobie samodzielnie w domu koszulkę do wyciskania Specjalnie kupiłem jedną koszulkę o większym rozmiarze , w którą mogę sam założyć i trenować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 155 Wiek 61 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 21280
Oczywiście każdy ma swoje preferencje sprzętowe i technikę WL, ale powiedz czy w Twoim przypadku bardziej TITAN np. super katana low cut czy a/s a może INZER, co bardziej się Tobie sprawdziło. Pytam bo mam w planach treningi w EQ.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
adamu1962
Oczywiście każdy ma swoje preferencje sprzętowe i technikę WL, ale powiedz czy w Twoim przypadku bardziej TITAN np. super katana low cut czy a/s a może INZER, co bardziej się Tobie sprawdziło. Pytam bo mam w planach treningi w EQ.


Już od dawna używam tylko TITAN , ale dotychczas miałem do czynienia tylko SUPER KATANA .....teraz kupiłem 2 sztuki TITAN SUPER KATANA LOW CUT 50 A/S praz 1 sztukę TITAN SUPER KATANA LOW CUT 52 A/S
Muszę się nauczyć ruchu w LOW CUT ....
Do tego mam jeszcze 3 koszulki typu LOW CUT po kilku startach , kupione od kolegów...w tych będą trenować , oczywiście raz na jakiś czas muszę założyć nówki żeby się ułożyły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 155 Wiek 61 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 21280
Potwierdziłeś tylko moje przypuszczenia i już nie mam żadnych wątpliwości. Tylko TITAN SUPER KATANA A/S LOW CUT,pozostaną mi jeszcze do zakupienia kaftany TITAN CENTURION do siadów i martwego.No i pozostaje najważniejsze- czyli jak piszesz nauka ruchów.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
adamu1962
Potwierdziłeś tylko moje przypuszczenia i już nie mam żadnych wątpliwości. Tylko TITAN SUPER KATANA A/S LOW CUT,pozostaną mi jeszcze do zakupienia kaftany TITAN CENTURION do siadów i martwego.No i pozostaje najważniejsze- czyli jak piszesz nauka ruchów.


Jaki rozmiar potrzebujesz kaftanów , bo coś jeszcze mam do siadów ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 155 Wiek 61 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 21280
Jeszcze nie miałem żadnego, tak więc trudno mi dokładnie określić sam rozmiar ale mam 182cm- ok 110kg -pas blisko 100cm. A co do koszulki to przy tych wymiarach i klatce 125cm jaki rozmiar byś doradzał...choć przypuszczam że zamówię też nie jeden.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium