SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 400198

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336279
WTOREK,ŚRODA - wolne

CZWARTEK

Waga rano 111,8kg czyli stanęła

Dzisiejszy trening to w zasadzie symboliczny kontakt ze sztangą...

Klatka wyciskanie sztangi leżąc

70kg x 20
70kg x 20
120kg x10
160kg x 6
180kg x 2 ze stopem
180kg x 2 ze stopem

Tyle na dzisiaj.... pozostawiam lekki ,,głód ciężaru,,
Teraz dalsze ładowanie węglami i BCAA oraz oczywiście wypoczynek w miarę możliwości.....ponieważ jeszcze wczoraj walczyłem z odśnieżaniem przed domem. Dobrze że dzisiaj wyszło słońce i może trochę wytopi.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336279
ŚRODA nie była do końca wolna , bo skończyłem odnawianie talerzy 50kg , które dostałem w prezencie...

4 sztuki siadły idealnie na hammera , na szczęście 200kg jest zawsze na tej maszynie....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336279
PIĄTEK

Dzisiaj w ramach relaksu przed wyjazdem na zawody , wpadł mi pomysł na zrobienie pożytku z łańcuchów które mi leżały w garażu
Brakowało mi w siłowni fajnego pojemnika na magnezję i....już jest.
5 godzin pracy , spawanie i malowanie farbą szybkoschnącą z teflonem....



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2209 Napisanych postów 6186 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311245
Adam Słodowy byłby dumny z Ciebie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336279
Krótko o starcie....bo niema się o czym rozpisywać

Droga zrobiła swoje ...500km samotnie w samochodzie i do tego męczący katar i kaszel.
Masakra zjadłem podczas trasy 4 IBUPROMY i pociłem się okrutnie...

Na miejsce dotarłem koło 17-tej i od razu na wagę...i tutaj wyszło 110,9kg jakaś tragedia i dalej się pociłem. Pewnie gdybym się zważył rano , to wskoczyłbym do kategorii 110kg ...ale trzeba było nadrobić straty energetyczne z drogi , co chyba nie do końca się udało

Rano śniadanko BCAA , CARBO i 2 godziny później już rozpocząłem rozgrzewkę przed startem.

11.30 START - oczywiście w kategorii 125kg czyli z mocną nie dowagą w tej kategorii.

1 podejście
210kg poszło w miarę przyzwoicie , chociaż znowu brak dynamiki w górnej fazie...co wprowadziło mi niepokój o dalsze podejścia / takie rzeczy się czuje /

2 podejście
217,5kg atak na Rekord Świata weteranów , i tak jak pisałem brak dynamiki i sztanga stanęła w połowie

3 podejście
217,5kg i kolejna próba bicia rekordu.....zdecydowanie lepsze wyjście z dołu i tym razem brakło dosłownie 5cm czyli dupa.

Zawody zakończyłem :
1 miejsce weteran 50-59 kat.125kg - 210kg
1 miejsce OPEN weteran do 60lat

Zazwyczaj zgłaszam się również w kategorii OPEN , nie wiem co mnie zamroczyło że tym razem tego nie zrobiłem ? Gdybym to zrobił , to z wynikiem 210kg byłbym drugi

No cóż pasuje teraz trochę się podkurować i jakoś się pozbierać , bo za 2 tygodnie planuję start w Siedlcach na Mistrzostwach Europy WPF

Waga dzisiaj rano 109,8kg .... jakaś porażka

Jakość zdjęcia nie najlepsza ale....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12149 Napisanych postów 30565 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131169
Dwa razy pierwszy i narzeka!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2209 Napisanych postów 6186 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311245
Cóż...Na pewnym poziomie to już często z sobą się konkuruje. Gratulacje za miejsca
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Gratuluje wyniku i miejsca Sądząc po tym, że czujesz niedosyt, można stwierdzić że nie startowałes dla samego medalu.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-03-27 19:54:47
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336279
ronie220
Miałem ustalony cel i tak jak napisałem , niestety osiągnąłem tylko minimum....w dodatku nie jestem nawet zadowolony ze stylu w jakim to zrobiłem.
Mnóstwo błędów.....

Niestety bardzo dużo tracę przez to że teraz od dłuższego czasu trenuję sam , przez co jestem zmuszony do samodzielnego ściągania i odkładania sztangi. Jak zauważyłem już na ostatnich zawodach , nie zawsze osoba podająca gryf na zawodach mimo najszczerszych chęci ...trafia w mój punkt wyjściowy. I potem najpierw walczę z ustawieniem ciała , a dopiero później z ciężarem...co niestety powoduje spore straty energetyczne oraz trochę wytrąca ze skupienia. Jak widać pomimo mojego długiego stażu , pewnych rzeczy nie da się wyeliminować do końca. Kiedyś trenowałem z tym samym człowiekiem , który potem jeżdził ze mną na zawody i tam również podawał mi sztangę...

Dlatego mam zamiar najbliższy start potraktować eksperymentalnie...tzn. spróbuję samodzielnie ściągać sztangę na zawodach , tak jak to robię trenując w domu. VABANK
Wprawdzie to będą Mistrzostwa Europy , ale kiedy mam spróbować jak nie na poważnej imprezie ?

Tylko rozpocznę z niższego pułapu np.205kg ...niżej nie ma sensu.


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 3/27/2018 11:39:01 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336279
WTOREK

Waga rano 110,7kg

Wczoraj zrobiłem jeden dzień odpoczynku po zawodach i dzisiaj już jazda...ale bez świrowania , siły już nie wypracuję. Najwyżej coś zmienię w sposobie wyciskania.

Klatka wyciskanie sztangi leżąc

70kg x 20
70kg x 20
120kg x 10
120kg x 10

reszta wszystkie powtórzenia z zatrzymaniem na klacie

160kg x 5
180kg x 2
200kg x 1
200kg x 1
210kg x 1 czułem mocno ten ciężar
210kg x 1 zmiana uchwytu na węższy o 5cm i przyznam że zdecydowania lepsze wyjście z dołu , kolejny trening cały na tej szerokości / większy udział tricepsa

Klatka HAMMER

220kg x 4 x 3 serie
240kg x 3 x 2 serie

I tyle wygłupów na dzisiaj....jeszcze lekko czułem zmęczenie materiału
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium