SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 398792

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
FighterX
Myślałeś o korzystaniu z innych sztang do wyciskania jak np Football Bar, MultiGrip Bar itp? pozwalają na wykorzystanie innych kątów i chwytów dając dużo możliwości.


W moim przypadku już sam fakt że dałem radę zrobić dzisiaj ćwiczenie na triceps w innym ułożeniu łokci / całego ramienia....to i tak już mały sukces.
Mam kratownicę , która pozwala na inne ułożenie rąk podczas wyciskania wąsko, wyciskania francuskiego lub innych ćwiczeń....
Wiele ułożeń można uzyskać wyciskając hantle , chociażby trzymając je skierowane wzdłuż tułowia.....minusem hantli jest niezależne prowadzenie każdej ręki , co przy dysfunkcji lub mniejszej sile jednej ręki sprawia problemy....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
goldberg1982
Na jakie obciążenie w tym ćwiczeniu byś chciał wejść?


Myślę że jak dobrze pójdzie , to chciałbym robić 4-ki lub 3-ki na 170-180kg .......... kto wie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4579 Napisanych postów 7247 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39614
Fiu fiu szalejesz w nowym roku z chęcią zobaczył bym jak to wyciskacz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
2010 robiłem coś podobnego , tylko teraz staram się jeszcze bardziej ściągać łokcie ....chociaż jest trochę ciężko.





Czyli chyba mój cel nie jest aż taki nieosiągalny ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020297
W Z O R EK
FighterX
Myślałeś o korzystaniu z innych sztang do wyciskania jak np Football Bar, MultiGrip Bar itp? pozwalają na wykorzystanie innych kątów i chwytów dając dużo możliwości.


W moim przypadku już sam fakt że dałem radę zrobić dzisiaj ćwiczenie na triceps w innym ułożeniu łokci / całego ramienia....to i tak już mały sukces.
Mam kratownicę , która pozwala na inne ułożenie rąk podczas wyciskania wąsko, wyciskania francuskiego lub innych ćwiczeń....
Wiele ułożeń można uzyskać wyciskając hantle , chociażby trzymając je skierowane wzdłuż tułowia.....minusem hantli jest niezależne prowadzenie każdej ręki , co przy dysfunkcji lub mniejszej sile jednej ręki sprawia problemy....




To prawda, ale dzięki unilateralnej pracy można wyrównać dysproporcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
FighterX


To prawda, ale dzięki unilateralnej pracy można wyrównać dysproporcje.


Fajnie, fajnie....tylko ja mam nie doprost prawej ręki i właśnie tą rękę mam również silniejszą od lewej. Doktor powiedział że rehabilitacja polega na rozciąganiu zrośniętych przyczepów , poprzez zastosowanie dużych obciążeń tej ręki.....i mamy problem , bo pracując unilateralnie tą silniejszą ręką jeszcze bardziej ją wzmacniam. Oczywiście jej sprawność jeśli chodzi o wyprost , napewno się zwiększa ...jednak równocześnie staje się jeszcze silniejsza. Dlatego wpadłem na pomysł żeby rehabilitacyjnie pracować równocześnie na dwie ręce a nawet nieco mocniej na nie operowaną , żeby wyrównać ją siłowo względem prawej.
Chyba będzie tak OK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020297
W Z O R EK
FighterX


To prawda, ale dzięki unilateralnej pracy można wyrównać dysproporcje.


Fajnie, fajnie....tylko ja mam nie doprost prawej ręki i właśnie tą rękę mam również silniejszą od lewej. Doktor powiedział że rehabilitacja polega na rozciąganiu zrośniętych przyczepów , poprzez zastosowanie dużych obciążeń tej ręki.....i mamy problem , bo pracując unilateralnie tą silniejszą ręką jeszcze bardziej ją wzmacniam. Oczywiście jej sprawność jeśli chodzi o wyprost , napewno się zwiększa ...jednak równocześnie staje się jeszcze silniejsza. Dlatego wpadłem na pomysł żeby rehabilitacyjnie pracować równocześnie na dwie ręce a nawet nieco mocniej na nie operowaną , żeby wyrównać ją siłowo względem prawej.
Chyba będzie tak OK


Zawsze można przy pracy unilateralnej słabszą ręką robić większym ciężarem/więcej powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4579 Napisanych postów 7247 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39614
Wzorek jestem ciekaw ile Ty na barki wyciskasz hehe naprawde szacun dla Ciebie, w takim wieku i tyle wyciskac, jestes jak dobry stary mercedes nie do zajechania haha
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
goldberg1982
Wzorek jestem ciekaw ile Ty na barki wyciskasz hehe naprawde szacun dla Ciebie, w takim wieku i tyle wyciskac, jestes jak dobry stary mercedes nie do zajechania haha


Z ćwiczeń na barki pozostawiłem tylko , przenoszenie hantli bokiem oraz w opadzie....
Niestety ale po operacji lewego barku i bicepsa , odpuściłem niektóre ćwiczenia na tą grupę. Gdybym tego nie zrobił , to wszystko rozleciałoby się jeszcze raz....
I tak na początku nie posłuchałem rad Doktora i właśnie przy ćwiczeniu na barki , urwałem tytanową kotwicę z mięśnia nad grzebieniowego.... i teraz mam tam dziurę z tyłu Ponieważ udało mi się powrócić do w miarę prawidłowego ruchu barków , to odpuściłem sobie ponowne przyszycie kotwicy. Pozostałą mi jeszcze jedna na pod grzebieniowym i na przyczepie górnym bicepsa

Przed operacją barku i bicepsa , wyciskałem z przodu mniej więcej 150-160kg na barki .... z wyciskania zza głowy zrezygnowałem już wiele lat wcześniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
FighterX


Zawsze można przy pracy unilateralnej słabszą ręką robić większym ciężarem/więcej powtórzeń


Tak też robię , większym ciężarem ale mniej powtórzeń ... ale nie lubię tego układu. Zdecydowanie moim zdaniem w moi przypadku jest jednak wykorzystanie sztangi.....po jakimś czasie aktywują się inne mięśnie pomocnicze , które jakby przejmują na siebie część ciężaru.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium