SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 401025

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4590 Napisanych postów 7257 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39669
FighterX
Polecam wszystkie tego typu ćwiczenia












Zmieniony przez - FighterX w dniu 2021-08-29 16:42:48

Takie ćwiczenia to niektórzy stosują na wzmocnienie nadgarstków i przedramion
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62332 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778000
To ogólnie są doskonałe ćwiczenia wzmacniające stożek rotatorów i dla zdrowia barków świetne, ale to są ćwiczenia zapobiegające urazom a jak jest kontuzja to mogą być problematyczne.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336284
rion10
To ogólnie są doskonałe ćwiczenia wzmacniające stożek rotatorów i dla zdrowia barków świetne, ale to są ćwiczenia zapobiegające urazom a jak jest kontuzja to mogą być problematyczne.


Dokładnie tak jest ... przy uszkodzonym barku / stożku / taka rotacja z obciążeniem , może wprowadzić dodatkowe powiększenie urazu. Jeden nieostrożny ruch i pozamiatane.
Jako wzmacniające ćwiczenie kiedy nie ma urazu to jedno z wielu z kettlami jakie można wykonywać , tak samo jak z łańcuchami czy też bandami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336284




Tutaj na przykład już widać jak łokieć ,,pływa ,, i nie jest utrzymany w stabilnej w miarę równej drodze prowadzenia ..... taki ruch łokcia i w konsekwencji również barku , przy urazie z pewnością spowoduje pogorszenie jego stanu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336284
FighterX
Jeżeli zaczniesz od małego kettla może pomóc.


Podstawa to diagnoza urazu a eksperymenty z kettlem pozostawmy na inny czas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336284
Po dzisiejszym treningu podjąłem decyzję o wycofaniu się ze zgłoszenia na MŚ WUAP
Niestety już przy rozgrzewce na 120kg zacząłem odczuwać sporą bolesność w barku , a kiedy wszedłem na 150kg x 3 miałem duży problem z wykonaniem pełnego wyprostu ramienia .
Pomimo tego jeszcze spróbowałem 1 x 170kg z zatrzymaniem i okropnie się namęczyłem żeby wykonać pełny ruch z zagryzionymi zębami.....natomiast zaraz po odłożeniu sztangi , ból się jeszcze spotęgował. Potrzebowałem około 15 minut żeby się pozbierać .
Żeby mieć 100-tu procentową pewność o mojej decyzji , jeszcze chciałem spróbować z ciężarem 180kg jednak bolesność była tak ogromna że nawet nie byłem w stanie ściągnąć gryfu ze stojaków

2-ego jadę na rezonans barku , ale bez względu na wynik badania już zdecydowałem że w tym roku nigdzie nie staruję tylko zabieram się za wyleczenie moich urazów....w przeciwnym razie coś tak rozwalę że ciężko będzie to ogarnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2496 Napisanych postów 5804 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106199
szkoda ale z kontuzja niema co ryzykować bo lepiej odpuścić niż tak rozwalić, że się już nigdy nie wystartuje ;(

już to podejście dzisiaj na 180 było raczej nie potrzebne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5259 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336284
FighterX
Dobra decyzja. Lepiej przeciwdziałać niż leczyć.


Mam zamiar jeszcze sporo lat trenować i próbować walczyć o medale , dlatego spokojnie postaram się ogarnąć teraz temat tej kontuzji.....
Teraz rezonans i opis badania , a potem zobaczę co dalej ... na pewno wizyta u doktorka , który operował mi drugi bark i biceps. Już wtedy robiłem rezonans tego barku i coś tam już się zaczęło dziać ale nie na tyle żeby była potrzeba zabiegu , ale minęło przeszło 7 lat i kto wie co tam się podziało ?

Nie ma co gdybać , czekam cierpliwie na diagnozę ...

Dzięki wszystkim za porady i wsparcie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium