SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc przy wyborze gazu pieprzowego

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 953933

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18594
Warto o tym pisać, bo na jednym forum dziewczyna pisała, że kupiła KO Jet i okazał się całkiem nieskuteczny wobec atakującego psa. Pies jest po prostu zbyt szybki, by dało się go trafić wąskim strumyczkiem, a coś co nie ma mocnego zapachu nie robi na psie zbytniego wrażenia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 692 Napisanych postów 673 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5717
Powitać kolegę po fachu a kiedy to kolega pracował że fox-a otrzymał jako zabezpieczenie. Bo jak ja robiłem to mieliśmy na wyposażeniu różnie anti hunt stary typ ko fog no i ten szajs












te z taką dziwna dyszą to produkcja na zamówienie poczty przez inter
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1586 Napisanych postów 1404 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24171
Jako ciekawostkę powiem wam iż poczta Wielkiej Brytanii swego czasu wyposażyła swoich listonoszy w gaz pieprzowy i okazał się on mało praktyczny , bo był to strumieniowy żel IDC , przeciw psom , taki cannon -anti attack z inną naklejką , kiedyś był sprzedawany i w Polsce .Oczywiście trzeba mieć super fuksa aby trafić czymś takim w pysk psa ruchliwej rasy , niezapasionego , więc takie efekty były do przewidzenia dla osoby mającej choćby lekkie pojęcie . http://www.kaliber.pl/gazy-pieprzowe/117162-gaz-pieprzowy-na-psy-sabre-red-protector-srp-mk3.html  , taki wynalazek ma i firma produkująca Sabre , co akurat niezbyt mnie dziwi , bo ich ,,expert " David Nance , nie ma zbyt wielkiej wiedzy praktycznej . Na szczęście z Sabre jest co wybrać ...
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18594
91 Posir, ja pracowałem na poczcie w 2005 roku, ale Foxów nie dostaliśmy, tylko takie właśnie badziewne gaziki żelowe, kompletnie nieskuteczne wobec psów. Natomiast Foxa 5.3 kupiłem na własny koszt i faktycznie psa (wilczura) odstraszył. Pies po prostu odbiegł daleko i dał sobie spokój, tylko szczekał z oddali, ale już nie podchodził.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18594
A co do linku Megasmiga, to też mnie zawsze dziwiło, że tak renomowana firma jak Sabre wypuszcza tego typu gazik przeciw psom w cieniutkim strumyczku. No chyba, że chodzi o sytuacje tego typu iż dwie panie wyprowadzają na spacerek swoje terierki, a te zaczynają się gryźć i trzeba je jakoś rozdzielić odwracając uwagę piesków tym strumyczkiem. Innego zastosowania nie widzę...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Co do Sabre, to akurat ich gazy w "cywilnych wersjach" w 90 % nie nadają się do samoobrony, a są tylko gadżetami.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Już dawno widziałem ten "gaz na psy" Sabre i po dyszy wywnioskowałem, że ktoś może być niezłych tarapatach w przypadku ataku naprawdę agresywnego psa, mają taki gaz i wierząc, że się nim skutecznie obroni. Jedyne co w nim fajnego to klips zaczepny. Fajnie, jakby zrobili taki odpinany, żeby móc przypiąć do innych pojemników. A przecież w cenie tego gazu jest Sabre Cone, na ataki psów idealny.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Co do tego "pocztowego gazu" co wstawił Posir to kosztuje on więcej, niż KO: https://www.sklep-militarny.com.pl/gaz-pieprzowy-zel-40-ml-p-3787.html , a jest go 10 ml. mniej i jest, jako "Polecana Nowość" :) Parametry kosmos: "Specjalna formuła A-1 sprawia, że działa błyskawicznie i niezawodnie. Składnikiem aktywnym gazu jest olejożywica pieprzu naturalnego, zawierająca nie mniej niż: 17% olejku pieprzowego, 1.4 % Capsanicyny i do 2.0 mln SHU... " :) To, już lepiej kupić KO Stożek za 12 zł. Na takie upały, jak teraz na psy będzie w porządku.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
A wracając do Sabre, to niestety mimo super gazów "Law Enforce", czyli dla służb mundurowych, produkują ostatnio na rynek cywilny masę zabawek. Na kalibrze jest mnóstwo breloczków, pryskających cieniutkim strumieniem, z zupełnie nieintuicyjną w sytuacjach stresu blokadą "Twist lock", małą pojemnością ok. 15 ml. na ok. 1 sek. strzału, rozmaitych paralizatorów i latarek-paralizatów kontaktowych, które są bezwartościowe w realnej samoobronie. Ostatnio nawet taki śmieszny "pistolet gazowy"

, http://www.kaliber.pl/gazy-osobiste/120059-gaz-pieprzowy-sabre-ruger-ru-lj-bk-pojemnik-w-formie-pistoletu.html 
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 692 Napisanych postów 673 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5717
Z kąt te parametry to nie wiem ale ten gaz to jest produkowany na zamówienie poczt i ma parametry 5% i 2 mil shu
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BJJ i przewroty

Następny temat

Trening bokserski i trening siłowy.

WHEY premium