SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc przy wyborze gazu pieprzowego

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 953703

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1580 Napisanych postów 1399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24105
Smith & Wesson, dzięki temu iż rozpuszczalnikiem jest izopropanol ( podobnie jak nie dostępny teraz w Polsce Uzi ) , w dawnych czasach (lata 2005 -2007 ) miał dziesiątki udanych użyć na mrozie .Izopropanol jest też rozpuszczalnikiem w KO , ale tam środek miotający propan -butan psuje wszystko w temacie działania na mrozie .
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18593
Dzięki za info Megasmig, ogólnie trudno znaleźć gaz który będzie się dobrze sprawdzał na mrozie. Pisałem już o UDAP, jak było ciepło wywoływał kaszel już z daleka, a na dużym mrozie poleciało mi trochę na dłoń, przyłożyłem do nosa i kompletnie nic, nawet w nosie nie zakręciło. Pewnie przy trafieniu w oczy zadziała, ale jednak nie ma już aż takiego efektu. Ten sam efekt jest z ARM II ! Przy silnym mrozie efekt inhalacyjny ARM II CS w ogóle nie występuje... nie uwierzyłbym gdybym sam tego nie sprawdził.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18593
Przy minus dziesięciu można napryskać ARM II CS na ścianę, przyłożyć nos i... NIC. A wiadomo jak to dusi kiedy jest ciepło. Niedługo mróz więc kto nie wierzy może sam sprawdzić.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 101
Wiecie co sie dzieje ze sklepem military.pl?Maja od groma promocji na 50% co jest troche podejrzane.Czyzby zawijali manatki i lepiej nie kupowac bo towar nie dotrze?Sa dostepne tam gaziki sabre 50% taniej,jednak mk3.5 juz wykupiony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Może data ważności się kończy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 101
Nie sadze,rok temu zamawialem u nich mk3.5 i data waznosci jest 6/2020.Ponad polowa towaru u nich jest przeceniona na 50% co sugeruje,ze zawijaja manatki.






Zmieniony przez - aninimusss313 w dniu 2016-11-17 17:55:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Jak likwidują to szkoda, bo ceny mieli dobre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 24
Dzień dobry
Jako kobieta-nie mam pojęcia o wyborze gazu. Jednakże przeczytałam Was z uwagą.
Mimo to mam pytanie i proszę o pomoc.
Ponieważ często przebywam sama- potrzebuję czegoś do samoobrony w niewielkim, zamkniętym, 10 metrowym pomieszczeniu (biuro ) .Nie mam możliwości wycofania się. Mam za sobą ścianę i niewielkie pole manewru. Zakładam opcję zagrodzenia drogi wyjściowej przez osobę atakującą.
Myślę o czarnym foxie .Który?
Pomyślałam nawet o paralizatorze Scorpy Max z wbudowanym miotaczem gazu pieprzowego ale to duże urządzenie.
Może jednak Fox wystarczy?

bardzo dziękuję za ewentualną pomoc.Pozdr.

edit;
chyba jednak musi to być gaz pianowy bo zwykłym w takim zamkniętym pomieszczeniu zrobię sobie sama krzywdę.
Gdybym sama poczuła gaz na sobie-trzeba to jakoś szybko usunąć. Wiem ze nie samą wodą. Czy są jakieś gotowe preparaty do użycia na cito, coś jak chusteczki?



Zmieniony przez - księgowa w dniu 2016-11-20 20:03:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18593
Dość istotne jest, czy w pomieszczeniach obok są inni ludzie. Jeśli tak, gaz pieprzowy można uzupełnić przy pomocy dźwiękowego alarmu osobistego. Jest to niewielkie urządzenie, które po wyciągnięciu zawleczki emituje głośny sygnał dźwiękowy. Dobre są alarmy osobiste UZI, taki mam. To ma jednak sens pod warunkiem, że niedaleko są ludzie, a my uprzedziliśmy ich wcześniej, że konkretny sygnał alarmu oznacza wołanie o pomoc. Jeśli chodzi o gaz trzeba założyć, że będziesz działać pod wpływem silnego stresu. Do pomieszczeń poleca się piany lub strumień. Jednak przy ich użyciu koniecznie trzeba trafić w oczy. Ja doradzałbym albo DUŻY FOX w strumieniu, albo gaz pieprzowy Sabre Red Cone MK 3,5. Ten drugi to chmurka, lecz nie powinna porazić Cię na tyle, byś nie dała rady potem uciec z pomieszczenia. Konsystencja chmury Sabre przypomina żel. Weź właśnie nieco większą pojemność - 3, 3,5 OZ. Jeśli strumień FOXA to tylko duży! Możesz za pierwszym razem nie trafić, a w małym jest tylko 45 ml.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18593
Ciśnienie w gazach Sabre oraz FOX jest na tyle duże, że nie ma możliwości byś w zamkniętym pomieszczeniu poraziła samą siebie. Coś takiego mogłoby nastąpić jedynie przy silnym wietrze. Najwyżej trochę pokaszlesz. Są chusteczki SUDECON ale one niewiele dają, trzeba wyjść na powietrze, poprosić kogoś o pomoc, można przemyć mlekiem, a w ostateczności wodą, ale trzeba swoje wycierpieć. To nie jest tak, że psikniesz czymś i zneutralizuje. Gaz musi być zawsze pod ręką i nie powinien być jedyną linią obrony, pogadaj z szefem, może jakaś kamerka, choćby atrapa, itp. no i pamiętaj, że jeśli napastnik chce TYLKO pieniędzy to oddajesz pieniądze, nie narażasz zdrowia czy życia.
1
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BJJ i przewroty

Następny temat

Trening bokserski i trening siłowy.

WHEY premium