SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc przy wyborze gazu pieprzowego

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 949076

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1532 Napisanych postów 1379 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23592
http://hotspray.pl/p/1554/368/gaz-pieprzowy-sabre-red-mk2-chmura-521010-c-gazy-sabre-red-gazy-obronne.html , mały markowy gazik w postaci chmury stożkowej , co prawda nie zbyt do pomieszczeń (chyba że po użyciu , szybko je opuścisz ) , ale bardzo ciekawa propozycja , jeśli chciałbyś ciut większy gaz z tej serii , to trzeba z tydzień poczekać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1532 Napisanych postów 1379 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23592
http://sklep.incorsa.pl/gazy-gaz-obronny-pieprzowy-ko-fog-50-ml,c191,p789,pl.html , jedyny w miarę dobry z tanich gazów , użyty z w miarę bliskiej odległości spełni swoje zadanie , z tym że główną wadą jest to że nie może zmarznąć , bo nie będzie pryskać , dlatego na zimę dość średni na dwór .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1532 Napisanych postów 1379 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23592
Oszczędnościowo to możesz wziąśc nawet po jednym Sabre dla Siebie i narzeczonej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1532 Napisanych postów 1379 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23592
Jakby co to pytaj .Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Dobry wieczór,
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Mam pytanie do measmig. Co Pan sądzi o gazach dostępnych na stronie inter-ark. Konkretnie mam na myśli gazy Francuskie: OC-9000, ARM VI (OC+CS), ARM II, Puissance 90?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1532 Napisanych postów 1379 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23592
Jak wiadomo francuskie gazy mają specyficzne dyszy , bardzo dobry przepływ i ćiśnienie , francuskie żele nie są gazami strumieniowymi , pryskają chmurą , dużych kropli , oczywiście bez efektu inhalacyjnego .Co do poszczególnych gazów to OC 9000 , jest żelem do pomieszczeń , to gaz pieprzowy ,pryska szeroko i łatwo nim trafić , z tym że przekonałem się że ostrość samej substancji ustępuje bardzo gazom amerykańskim .Gdybym na chwilę obecną nosił mundur jakiejś firmy security i wybierał gaz służbowy do pomieszczeń , to wybrałbym piankę Sabre , a nie OC 9000.Pozostałe gazy ARM IV (mieszanka chemicznego gazu CS i oczywiście pieprzu OC ) , czy czysto chemiczne PUISSANCE-90 i FORCE-80 są na ogół skuteczne dzięki wysokiemu stężeniu substancji chemicznej CS . Jednak mają one wadę która moim zdaniem , bardzo redukuje ich przydatność dla użytkownika cywilnego , producent aby zapewnić sobie zbyt stosuje niezbyt trwałą formułę rozpuszczalników CS i gazy te mają pełną moc tylko przez 18 miesięcy , po tym okresie gaz szybko się rozpada na substancję nieprzydatną . Oczywiście użytkownicy tych gazów we Francji np żandarmi , wymieniają je co 18 miesięcy .Więc jeśli kupimy taki gaz zważywszy , że powiedzmy pół roku leżał w sklepie , oczywiście po roku musimy go wymienić , podczas gdy markowy amerykański gaz , możemy nosić jeśli nie użyjemy około 4-5 lat .Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1532 Napisanych postów 1379 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23592
Oczywiście gazy francuskie miałem , gdyż jak zawsze pisze recenzję tylko dobrze znanych mi produktów .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Ok, dziękuję bardzo za odpowiedź. Rozumiem, że francuski gaz pieprzowy nie jest wart uwagi. Co do chemicznych natomiast, to mam jeszcze pytanie. Jeśli miałbym wybrać pomiędzy Puissance 90, a ARM II, to który wybrać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1532 Napisanych postów 1379 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23592
Zakładając , że masz dostawę prosto z fabryki nowiutkich Puissance 90 i ARM II , to Puissance 90 ma około 2 % CS i we Francji może jeszcze być kupiony przez cywila , natomiast ARM II ma około 3 % CS i mogą go nabywać i nosić tylko francuscy mundurowi .Więc oczywiście ARM II jest silniejszy .W praktyce jak już pisałem oba gazy są do wymiany bardzo szybko po kupieniu przez co są raczej mało przydatne użytkownikowi cywilnemu , poza jakimiś szczególnymi przypadkami .
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BJJ i przewroty

Następny temat

Trening bokserski i trening siłowy.

Wiecej