SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc przy wyborze gazu pieprzowego

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 957142

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18615
A co jest mocniejsze ? PAVA czy OC? Wiem, dziwne pytanie, ale załóżmy że i tego i tego jest 10%....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 524
Mam jeszcze pytanko,a co Umarex ma wspólnego z tym Waltherem od Sabre? Bo na przycisku:PATENT USA, a na naklejce z tyłu:UMAREX GmbH & Co.KG Arnsberg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
PAVA to syntetyczny pieprz, OC to oleożywica kapsaicyny. OC zawiera naturalny pieprz, a PAVA jest sztucznie wytwarzana. Ja tam wierzę w naturę :) , a poza tym gazy zawierające PAVA na naszym rynku zawierają bardzo słabe stężenie tej substancji. RSG 2000 zawiera ok. 0.3 co jest śmiechem.


Zmieniony przez - Marcin44 w dniu 2016-12-26 17:55:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
UMAREX jest bodajże dystrybutorem wielu produktów dla brońpl.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 524
Te Walthery mają ale 10% PV. Cenowo są tańsze od tych na bazie OC.
W mojej okolicy Walthery 74 ml na bazie OC ostatnio były sprzedawane po 109 zł, ale kilka miesięcy temu zapłaciłem 99 zł za wersję stożek ( wtedy jedynie strumień był po 109 zł, a teraz obydwie wersje ), Walthery 53 ml na bazie OC były po 89 zł, a te Walthery z inną głowicą czyli z IDC na bazie PAVA, 50 ml za niecałe 70 zł. Jeszcze są jakieś 360 stopni. Tych z IDC na bazie PAVA nie miałem w ręku, ale w Internecie na stronie sklepu jest napisane,że mają 10% PV, ostrość 2 mln SHU.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Tylko, że te nowe "Walthery" to tak naprawdę Cannon Anti-Attack, a zapewniam, że ten gaz nie jest za dobry delikatnie mówiąc, co koledzy z forum mogą potwierdzić. A to że producenci piszą różne rzeczy, niekoniecznie zgodnie z prawdą, to wiadomo nie od dziś (zasięg, moc).





Zmieniony przez - Marcin44 w dniu 2016-12-26 18:35:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Gaz policyjny na papierze też ma parametry identyczne, jak Sabre... No właśnie na papierze. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
No właśnie Walthery po 109 zł, a ten sam gaz z oryginalną naklejką Sabre ok. 60 zł. czyli prawie połowę taniej. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 524
Tak, wiem że Sabre jest sporo tańszy, tylko że u mnie w mieście, ani w pobliżu nie było nigdzie Sabre Red, a chciałem kupić stacjonarnie. Byłem w 4 sklepach z militariami w różnych miastach, w dwóch z markowych gazów były tylko Walthery, zarówno te od Sabre, jak i te z 10% PV z IDC, w jednym były Foxy Greeny, a w jednym najlepsze co mieli to KO Strumień z 11% OC napisane na puszce ( Cannon też tam był i Anti Hund na psy z napisem 11% OC ), markowych nie mieli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 703 Napisanych postów 682 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5849
Wiecie ja to mam szczęście w nieszczęściu do d****i na drogach dzisiaj jadąc po zakupy miałem nie przyjemność konfrontacji z pewnym d****em z buni x3 poszło o to że zajechał mi drogę ale jak. Skręcał w lewo z skrajnie prawego pasa ruchu, w ruch poszedł sabre con powiem tak efekt standard ręce na twarz i bluzgi w stylu ja cię .... koniec końców okazało się że jednak mam przetarty zderzak i postanowiłem wezwać granatowych chociaż ich nie darzę sympatią. Ten tani cwaniaczek wzbogacił swoje konto o 6 pkt i 450 zł za zmianę pasa, ale jak wiadomo sprzeda krowę i zapłaci .Niestety nie mam nagrania z zajścia karta pamięci pełna.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BJJ i przewroty

Następny temat

Trening bokserski i trening siłowy.

WHEY premium