SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc przy wyborze gazu pieprzowego

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 956025

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 370 Napisanych postów 727 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 13980
Więc jak oceniasz choćby red peppera? Silniejszy od RSG czy OC5000? Miałeś tego zielonego czy tą wersją niby wzmocnioną z 3mln?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 703 Napisanych postów 682 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5831
Red pepper którego używałem miał takie samo stężenie co rsg tak samo co 5000. W DE jest pewnego rodzaju "plan" +150 % normy odnośnie stężeń i tak ich produkcja mimo że jest na niskim poziomie to mogą kąbinować na etykietach przykład rsg kks deklarowane 13,2% a u nas było to zaledwie 1,33% zaś przykładowo Smith & Wesson mimo że miałby niemiecką etykietę byłby nie dozwolony poniewasz teoretycznie zawiera 15%. Odnoszą się do "nowej" wersji red pepper-a miałem okazję zużyć jedną puszkę testowo, i jedną puszkę w warunkach uspokojenia kilku śmierdzieli kturym to przystanek pomylił się z śmietnikiem. Względnie szybkości działania to może ale to moje subiektywne odczucie szybkość działania była około sekundę krutrza niż stara wersja. Co do czasu działania to około no nie wiem 20 minut.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Gaz OC 5000 i Red Pepper Gel Granatowy to ten sam gaz, tyle że ten drugi ma naklejkę zaprojektowaną przez Sharg, na Polski rynek, gdzie z żelem ten gaz nie ma nic wspólnego. Jest on i tak najlepszym z najtańszych gazów, obok KO. Oczywiście ma on wiele wad i nie jest tak pewny, jak markowe pieprze z USA. Natomiast Zielony Red Pepper to nic innego, jak gaz PROTECT Antidog przeznaczony do odstraszania zwierząt, ze względu na niskie stężenie OC, a wiadomo że zwierzęta mają bardziej czuły węch, ale ja bym go nie polecał. Wszystkie te gazy produkuje niemiecka firma KKS producent gazu Police RSG. Kiedyś Granatowy miał u nas oznaczenia 2 mln SHU, a Zielony 1 mln SHU. Jakiś czas temu zwiększyli na 2 mln i 3 mln, ale SHU jest niemiarodajne, prawdopodobnie dodali więcej izopropanolu.


Zmieniony przez - Marcin44 w dniu 2019-03-02 18:47:25
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 703 Napisanych postów 682 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5831
żeby dodali więkrzą ilość izopropanolu był by jakości KO. Co do stężeń i podejścia że przeciw psom musi być słabszy to jest niejako podejście "biedny piesek" wymuszony bezpośrednio przez zielonych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1021
https://www.militaria.pl/umarex/podlufowy_miotacz_gazu_do_rewolweru_t4e_hdr_50_2_4757_2_p110588.xml Spójrzcie na to, nie spodziewałem sie, że takie rzeczy wymyślą, ale w sumie nie chciałbym dostać gazem i kulą 11j w twarz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 703 Napisanych postów 682 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5831
Bezurzyteczna zabawka gwarantuję że będzie w sprzedarzy około 1,5 roku i zniknie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Dla mnie to kolejny drogi, bezużyteczny w samoobronie gadżet, jakich pełno. O kulach gumowych, czy też pieprzowych było, już nie raz na forum. Czynnik bólowy, czy też działanie takich kul pieprzowych jest znikome. Owszem celując w twarz są może jakieś działanie wywoływać, ale też kolosalne ryzyko trwałego uszkodzenia komuś wzroku i wpakowania się w ogromne problemy prawne. Co do samego pojemnika to w ofercie jest nabój gazowy używany to tzw. pistoletów gazowych, jest on bardzo słabej jakości, rozszczelnia się, zbyt mała pojemność itp. O pistoletach na naboje gazowe też, już było resztą. W ogóle strasznie to nie praktyczne się wydaje, spusty są bardzo od siebie oddalone, wg mnie jedną ręką tego nie obsłużysz. Tak samo nie wyobrażam sobie wygodnego i ukrytego noszenia tego czegoś. Ogólnie kolejny skok na kasę pod płaszczykiem super, nowoczesnej, "magicznej broni" do samoobrony.


Zmieniony przez - Marcin44 w dniu 2019-03-02 20:29:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1021
zgadzam sie z Wami panowie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1021
https://www.militaria.pl/tm/kule_pieprzowe_ram_devils_pava_50_-_7_szt_p107508.xml Jestem ciekawy skutecznosci, testował ktos z was takie kule?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169


Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BJJ i przewroty

Następny temat

Trening bokserski i trening siłowy.

WHEY premium