SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc przy wyborze gazu pieprzowego

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 952758

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1572 Napisanych postów 1396 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24005
https://www.infor.pl/akt-prawny/U27.2004.024.0000153,decyzja-nr-659-komendanta-glownego-policji-w-sprawie-wprowadzenia-na-uzbrojenie-policji-recznych-miotaczy-pieprzu-bodyguard-le10.html  , z tego co wiem , to początkowo polska policja miała mieć Bodyguarda LE 10 , a nie polski ,,odpowiednik " , który jak dodatek do pałki i pistoletu może zresztą być . Natomiast nigdy nie będę tego rekomendował jako środek samoobrony dla cywila , w sytuacji gdy ma tylko gaz ...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
fraglesiak




Jak już jesteście znawcami to zerknijcie czy wasze miotacze są zgodne z wytycznymi naszego prawa. W naszym prawie napisano jakie substancje i działanie jest zakazane i z tego powodu np Policyjne są pozbawione kilku substancji dzięki którym kiedyś dawały super kopa...tak samo jak ktoś tu nadmienił że ma starszy miotacz...żeby było weselej To miotacz POLICJA jest słabszy od POLICYJNEGO bo przepisy wewnętrzne Formacji określają ścisłe wytyczne których wersja cywilna nie musi restrykcyjnie trzymać...


To ja powtórzę moje pytanie, bo nie dostałem odpowiedzi. Czy mógłbym prosić konkretne nazwy tych substancji zakazanych, a używanych przez producentów w gazach pieprzowych oraz konkretne ustawy zakazujące wymienionych substancji?


Zmieniony przez - Marcin44 w dniu 2020-09-23 09:39:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 29 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 138
Tak to jest czeska tania głowica. A Military gas zielony to ta sama mieszanka co w Policyjnym ale na propanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 29 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 138
Marcin musiał bys każda recepturę znać...selekcja środków i dopuszczenie w PL odbywa się na poziomie standardów ISO i wymagań. Sprawdzasz recepturę a potem oceniają laboranci co ok co nie. Szczegółów nie znam. Mówię jak leci bo branżę znam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 20 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 790
fraglesiak
Jak już jesteście znawcami to zerknijcie czy wasze miotacze są zgodne z wytycznymi naszego prawa.


To w jaki sposób mam sprawdzić czy moje miotacze są z godne z wytycznymi naszego prawa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 29 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 138
kupiłeś w sklepie nie na rynku to przeszły legalizację na rynek sprzedaży... Inna bajka własny import lub kupno online za granicą...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 162 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4022
Panowie ciekawa dyskusja się tu wywiązała.
Moja małżonka jest dyrektorem działu klienta i logistyki w jednej fabryce zajmującej się produkcją folii do żywności, mają tam większość certyfikatów z ISO na czele.
ISO to certyfikat zarządzania firmą, do tego certyfikatu, żadne produkty nie były badane.

Za jakość produktu, w tym wypadku folii do żywności odpowiada certyfikat BRC. Który jest standardem dotyczących bezpieczeństwa żywności oraz artykułów typu non-food (kosmetyki, zabawki, sprzęt RTV/AGD itp.).

Podejrzewam, że gazy też też muszą mieć jakiś certyfikat jakości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 29 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 138
ISO to ogólnie strategia zarządzania i jakości produkcji lub usługi. Każdy zakład jest inaczej certyfikowany w zależności od profilu. Każda substancja musi mieć odpowiednie atesty...i zazwyczaj jest też produkowana w zakładach z odpowiednimi certyfikatami ISO... Na samym produkcie nie ma żadnych takich danych...są zazwyczaj w dokumentacji...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 29 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 138
Marcinie. HPE nie sprowadzał żadnych RMP tylko sam zawsze produkował. Podejrzewam że są to sprawy użyczenia licencji itp...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1572 Napisanych postów 1396 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24005
Co do chmur i środka miotajacego , to tania chmura na propan-butanie też może ładnie pryskać o czym najlepiej świadczą przykłady KO i Red Pepper Gela (OC 5000 ) . Poza srogimi zimami których teraz praktycznie nie ma , gazy te pryskają pięknie .Trzeba jednak zatrudnić zapewne jakiegoś inżyniera i dobrać dyszę , mieszankę i ciśnienie w puszcze .Niestety pewne firmy nie mogą się powstrzymać od pokusy wyprodukowania nowego badziewia dla niezorientowanych, cóż pieniądze...
1
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BJJ i przewroty

Następny temat

Trening bokserski i trening siłowy.

WHEY premium