SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc przy wyborze gazu pieprzowego

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 953717

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1580 Napisanych postów 1399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24108
Dla mnie Fox 2 TM ten z 1,4 MC jest dobrym gazem , jednak nie wart jest takiej ceny , teraz to po prostu kolejny dobry standard .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 668 Napisanych postów 998 Wiek 33 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8314
Megasmig ile razy miałeś okazje go użyć ? Chyba ze znasz kilka przypadków użycia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18593
Misiaczex Ten drugi to pewnie red pepper :)


Zmieniony przez - Henel w dniu 2020-05-19 11:42:52
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1580 Napisanych postów 1399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24108
Henel znam jeden przypadek użycia tego przez znajomego ochroniarza , jednak moim zdaniem to chemia to chemia i 1,4 MC będzie działać , może odrobinę słabiej od Sabre , jeśli ma mniej agresywny rozpuszczalnik . To podobnie jak z lekami 500 mg paracetamolu , czy ibuprofenu , na ogół działa bez względu w leku jakiej firmy zostanie umieszczone . Czasami można mieć wątpliwości co do składu niektórych produktów , ale Fox Labs ma mieszankę z kapsacynoidami dobrej jakości . Coż 0,7 MC oczywiście że działało średnio , 1,4 MC działać będzie standardowo ...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18593
Megasmig swoją wypowiedź chyba adresowałeś do Greeka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1580 Napisanych postów 1399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24108
Tak Sorry zgadza się . Efekty szybkiego pisania w autobusie, w drodze do pracy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 668 Napisanych postów 998 Wiek 33 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8314
Wiec skoro działa słabiej od sabre a kosztuje prawie 3 razy drożej to jaki jest sens kupowania tego produktu? Dla mnie obecne Foxy to porażka, wybór wielkości puszek słabizna z ciśnieniem tez tam różnie bywa no i ta moc. A cena jak za UDPA do którego brakuje im lata świetlne ;)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 98 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1204
Witam Panowie. Ostatnio zrobiłem test w pomieszczeniu zamkniętym. Polegał on na puszczeniu w kącie pomieszczenia jednej salwy. Następnie wejście w pozostałość chmury. Testowałem w ten sposób dwa gazy w wersji "chmura". Oczywiście testy były oddzielone od siebie upływem czasu pomiędzy nimi, aż wszystko wróci do normy ;)

Gazy te to: walther pro secur (kupiony jakoś w 2017 lub 2018 roku) oraz KO.

Moje odczucie było takie, że oczywiście od razu poczułem przyduszenie, krztusiłem się, oczy łzawiły. Najbardziej jednak podziałało na drogi oddechowe. Mogę pokusić się o stwierdzenie, że odczuwałem lekki ból w obrębie błon sluzowych drug oddechowych. Skóra twarzy może delikatnie rozdrażniona.

Z reakcji byłem bardzo zadowolony. Jednak nie to jest osią mojej wypowiedzi. Chodzi mi o to, że nie odczułem żadnej różnicy na korzyść walthera - stwierdzę nawet, że dyskomfort i delikatne kłopoty były ciut mocniejsze i trwały dłużej w przypadku użycia KO.

Wiem, że KO dysponuje słabszą jakościową mieszanką, a moc uzyskuje nadrabiając rozpuszczalnikiem, podczas gdy gazy markowe podobny efekt serwują z samej czystej "pieprzówki".

Jednak naszły mnie takie przemyślenia: Co z tego? Co mi z tego, że jakiś gaz jet "czysty" i działa z mocą X, podczas gdy ten drugi jest gorszy, ale podziała tak samo lub mocniej - oczywiście dzięki chemicznym dodatkom - w sytuacji realnego zagrożenia chciałbym delikwenta potraktować substancją możliwie najbardziej agresywną o najdłuższej mocy działania. Skoro markowy gaz będzie działał ciut słabiej lub krócej, a ten badziewny będzie działał mocniej - to jakby wybór powinien być prosty. Ja po swoim subiektywnym teście powinienem już zawsze kupować KO, który mnie potarmosił bardziej dotkliwie.

I w tym miejscu pytanie do ekspertów - czy jednak jakość i marka ma znaczenie, czy liczy się jedynie ostateczna wyjściowa ostrość całej (podkreślam: całej) substancji.

Bo w tym miejscu zaczynam gubić się i nie rozumiem, w jaki sposób KO ustępuje działaniem wobec Sabre czy Walthera, skoro np. finalnie wywołuje podobną lub większą dolegliwość bólową.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi



Zmieniony przez - endron w dniu 2020-05-19 15:37:24

Zmieniony przez - endron w dniu 2020-05-19 15:57:23
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 370 Napisanych postów 727 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 13980
Henel, dokladnie drugi to red pepper endron co do Twojego pytania, to jakoc i firma ma kolosalne znaczenie przede wszystkim jesli chodzi o pewnosc i powtarzalnosc, co do KO i innych tego typu co z tego, ze przydusi Cie? Ok- nie mozesz walczyc wtedy,tylko na ile? 1 min? 2/3? Bylem swiadkiem uzycia KO i wlasnie takiej sytuacji. Testowales oba, i nie widziales roznicy? W zasiegu, w pokryciu celu etc??
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 370 Napisanych postów 727 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 13980
Ja nie polecam KO, zamiast dac normalnie kapsaicyny to kombinuja... I te oszczednosci wlasnie wychodza jak uspokajasz osobe pod wplywem lub srodkach psychoaktywnych
1
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BJJ i przewroty

Następny temat

Trening bokserski i trening siłowy.

WHEY premium