SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc przy wyborze gazu pieprzowego

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 955150

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19
Jesteście Panowie bardzo pomocni, dziękuję że dzielicie się posiadaną wiedzą :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1598 Napisanych postów 1415 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24337
Ogólnie to sytuacja, po wydarzeniach w Kolonii w Sylwestra w Niemczech , na rynku gazów jest trudna bo Niemcy ogołocili europejskich dostawców z prawie całych zapasów , w wielu sklepach ciężko jest już o popularny , tani gaz KO .Dlatego na chwilę obecną trudno czasem dobrać odpowiedni dla kogoś gaz , ale z czasem sytuacja powinna się ustabilizować .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Megasmig, a czy ten gaz nie ma czasem szerokiego strumienia, jak FOX? Bo na zdjęciu ma podobną niebieską końcówkę z w miarę dużym otworem. http://cqb.pl/pieprzowy-smith-wesson-flip-59ml-1300-p-7886.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18602
Megasmig, też mam pytanie. Na paralizator.com jest jeszcze streetwise. On chyba ma lepsze parametry niż UDAP - 23% i 5 mln SHU. Warto? A może lepiej tego Fox labs 5.3? Gdybym chciał mieć coś ponad dobry standard w razie zagrożenia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1598 Napisanych postów 1415 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24337
Marcin44 kolega policjant z innego forum napisał że Smith-Wesson pryska szerokim strumieniem jak Fox-y , ma skuteczność nie ustępującą Foxom , a jest tańszy .Akurat kiedyś miałem z tej firmy gaz Uzi , jak na strumień zaj**isty , a obydwa i Smith i Uzi są super gazami , z 10 lat temu były sprowadzane przez militaria i cenione przez znawców tematu .Henel Foxa 5.3 to już w Unii nie kupisz chyba , że w jakimś sklepie pobocznym z bardzo starej dostawy , na paralizator przecież nie ma .Nad Streetwise to sam się zastanawiam jako awaryjny gaz na ciężką pogodę , bo pryska takim szerokim strumieniem jak Sabre Magnum .Z opisu znajomego wynika mi , że raczej powinien działać ponad standardowo ,nie chodzi tu o marketingowe parametry , ale o rozpuszczalniki ala FoX 5.3 .Podejrzewam jednak , że i tego gazu Unia może więcej nie wpuścić na swoje terytorium i to ostatnia okazja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 729 Napisanych postów 1401 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 70169
Dzięki Megasmig. :) To mamy taniego zastępce FOXA :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1598 Napisanych postów 1415 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24337
W Uzi i Smith Wesson nie ma jednak i nigdy nie było wersji cone , jeśli chodzi o strumienie to może być to traktowane jak zamiennik


Zmieniony przez - megasmig w dniu 2016-01-27 21:22:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 480 Napisanych postów 1048 Wiek 44 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18602
Dziękuję Megasmig. Jeśli mógłbym zadać Ci jeszcze pytanie... Gdybyś miał wybrać między Udap Mugger Fogger, tym streetwise 23 a załóżmy Walterem pro Secur co byś wybrał? Nie kieruj się ceną. Załóżmy że idziesz w niebezpieczne miejsce, np. park nocą i możesz zabrać jeden z nich. Który bierzesz ? :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1598 Napisanych postów 1415 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24337
Dobre pytanie , co najlepsze to powiem Ci że w poniedziałek o mało nie używałem gazu .Byłem u rodziców na prowincji , tam nie ma monitoringu jak to prawie wszędzie w dużych miastach .Pewiem ,,sztywny " miejscowy rozrabiaka(widać że podpity ) ,z dwoma koleśiami którym było widać , że imponuje , szedł tak aby zająć pół chodnika , i czułem że jak to mają w zwyczaju nasi lokalni ,,gitowcy " , chciał stuknąć mnie barkiem , aby sprowokować mnie do bójki .Wyczuwając jednak intencję (świadomość zagrożenia jest podstawą w każdej samoobronie ) , zszedłem na bok chodnika zahaczając może nawet o krawędz trawnika , zostawiłem między nami odstęp około 3 metrów , mając rękę w kieszeni na gazie .Widać koleś nie miał innego pomysłu na szybką zaczepkę , bo po minięciu usłyszałem po chwili K... frajer zszedł , chwilę póżniej widok przejeżdzającego patrolu ochrony , ostatecznie zniechęcił poszukiwacza wrażeń .W kieszeni kurtki miałem chyba wymażony gaz na taką sytuację dużego UDAP-a , któremu ufam na równi z niedostępnym już w Polsce Fox-em 5.3 cone .Walther też gaz dobry i na gdybym np miał kurtkę o mniejszych kieszeniach to na drugim miejscu byłby on .Streetwise rozważałem na wypadek złej pogody , co prawda atak jest bardzo mało prawdopodobny jeśli się nie ma jakiegoś zapalczywego stałego wroga (niektórzy nie rozumieją , że człowiek to małpa ciepłolubna i poszukiwacze wrażeń przy złej pogodzie na ogół szybciej trzeżwieją i wracają do domu ) . Streetwise to taki szeroki strumień , a najlepszy strumień to jednak nie dobra chmura i nie daje takich szans w walce z kilkoma napastnikami .Przy gazie strumieniowym i kilku napastnikach w drugim ręku od razu miałbym dla lepszych szans kubotan (mam taki przy kluczach lub solidną latarkę taktyczną )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1598 Napisanych postów 1415 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24337


, żebyś miał wyobrażenie to streetwise pryska jak gaz z filmiku , choć trochę inaczej działa , jednak szeroki strumień to nie solidna gęsta mgła taka jak lubię


Zmieniony przez - megasmig w dniu 2016-01-27 23:32:20
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BJJ i przewroty

Następny temat

Trening bokserski i trening siłowy.

WHEY premium